Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tarthatok tacskót?

Lakásban tarthatok tacskót?

Figyelt kérdés

Lakásban szeretnék tacskót tartani, csak nem tudom eldönteni, hogy egy tacskónak jó lenne-e. Állatkínzást semmiféleképpen sem szeretnék ezért tettem fel a kérdést.

Rendesen kapna enni, sétálni is vinném naponta minimum kétszer. Hétvégén többet foglalkoznék vele, mint hétköznapokon (Ekkor akár a közeli rétre is kimennék vele játszani és szaladgálni, illetve több helyre vinném a szabadba.). Játékokat is vennék neki, jó fekvőhelyet is kapna.



2013. okt. 15. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha lépcsőzni kell hozzátok,arra figyelj,hogy a kutya ne sokat lépcsőzzön,mert a tacskóknál elég gyakori a tacskóbénulás,amit a hosszúkás alakjuk miatti pl. lépcsőzéses mozgás is elősegíthet.


Persze,ne minden lépcső előtt kapd fel,de erre jó odafigyelni.


Emellett a tacskók vadászkutyák,agyi fárasztásra és mozgásra van szükségük.Szerintem napi 2 óra mozgásra minimum szüksége van.Lakásban tartott kutyának,min. 3x kell lemenni,hogy a szükségleteit elvégezze.Kölyök korban ez sokkal több,mivel 2-3 hónap kell,hogy kialakuljon a szobatisztaság.Addig kezdetben 2-3 óránként le kell vinni,majd ha már kezdi érteni a dolgot,lehet hosszítani az időt.


Ne használj szobapelenkát,vagy újságpapírt,mert azzal csak késlelteted a szobatisztaságot.Ha megengeded neki a lakáson belül,hogy oda pisiljen,akkor nem fogja érteni,mit akarsz tőle odalent.


Soha ne szidd le,és ne nyomd bele az orrát a piszokba,mert nem érti a kutya.Ha baleseten kapod,akkor gyorsan megfogod és leviszed,lent pedig nagyon megdicséred.

Ha a lenti ürítésekhez pozitív dolgot társít (dicséret,jutifalat) akkor hamarabb megtanulja a dolgot.


A kajára figyelj még,jó minőségű száraztápot vegyél neki,kölyökként junior tápra,felnőttként adult tápra van szüksége.A boltokban kapható chappi,darling és hasonló tápok nem megfelelőek,drágák és csak a reklám miatt veszik őket,mert egyáltalán nem jó minőségűek.

Ha jó tenyésztőtől veszel kutyát,úgyis elmagyarázza.


Jó tápok pl. Acana,Taste Of The Wild,Orijen,Brit,Brit Care...Egy tacskónak nagyon sokáig elég,így a drágábbat is választhatod,ráadásul abból kevesebb is lehet a napi adag,mert jobban hasznosul.


Fontos még,hogy jó tenyésztőtől és ne apródról meg jófogásról vegyél kutyát.Egy jó tenyésztő garanciát,törzskönyvet ad a kutyához,és garantálja hogy egészséges és mindenféle öröklődő betegségtől mentes.

8 hetes kora után viheted haza,akkora 2 oltással és 4 féreghajtással kell rendelkeznie.

Jó minőségű tápon tartotta a kölyköket,és az anyját is folyamatos orvosi kontroll mellett.

És nem csak addig érdekli a kutyája,még meg nem veszed,utána is érdeklődni fog és kapcsolattartással adja majd neked.


Jó kutyázást :)

2013. okt. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Aki idetéved nyugodtan írjon választ, szívesen fogadom őket! :)


Lépcsőzni kell, de mivel tekintettel vagyok a kutyákra, érzéseikre, egészségükre nem hagynám, hogy sokat lépcsőzzön. :)

A 2 óra mozgást úgy tudnám biztosítani, hogy reggel kb. fél óra séta, majd estefele kb. 6 után másfél 2 óra sétáltatás, szabadban levés.


Bármennyiszer le tudom vinni a szükségletek elvégzésére, amikor itthon vagyok. Kb. reggel fél 8-tól 2-ig nem vagyok itthon. Rá lehet venni, hogy ilyenkor csak egy adott sarokba végezze a dolgát, amikor nem tudom levinni?


Étkeztetésre is tudok figyelni. :) A leszidás nem az én műfajom.


A kutyára bárhonnan találok, elmegyek és személyesen nézem meg, szülőkkel együtt, és leszűröm a tartási körülményeket. Nagymamámnak is vittem tacskót, az apródon találtam rá, elmentem megnéztem, nagyon egészségesek voltak a tacsi szülei, és jó körülmények között tartották. Azóta is egy életvidám, életrevaló kutyus.


Annyi kérdésem lenne még, hogy abban a 6-8 órában nem unatkozna, amikor esetleg nem vagyok itthon?


Válaszodat köszönöm! Várom a többi választ is!

2013. okt. 15. 15:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Engem komolyan érdekelne, hogy mégis mitől vetődött fel benned a gondolat, hogy abból, amit leírsz, bármi állatkínzás lenne? Nincsenek ismerőseid, akik lakásban tartják a kutyát? Nincs összehasonlítási alapod? Vagy valaki azt mondta neked, hogy lakásban kutyát tartani állatkínzás és te azt komolyan vetted? Azért kérdem, mert nem értem a leírtak alapján, hogy mégis mi az, ami elbizonytalanít. Ha azt pontosan leírod, pontosabb választ tudunk adni...
2013. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az állatkínzást arra értettem, hogy nem lenne-e rossz a kutyusnak. Egyébként nincs ismerősöm, aki lakásban tart kutyát.

Nem unatkozna 6-8 óráig a kutya egyedül a lakásban?

2013. okt. 15. 18:02
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Pont ugyan annyira unatkozik a lakasban mint a kertben.. A legtobb kutyanak a lakasban a gazda mellett a helye. Aki mast mond azzal nem kell foglalkozni. Nekem nyaron amikor nyitva van a bejarati ajto akkor a kutyak szivesebben vannak bent mint kint. Addig amig meg nem latnak mert akkor meg szivesebben vannak velem mint akarhol :D
2013. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hasznos volt! :)
2013. okt. 15. 18:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszi a pontosítást! Nem lesz semmi baja. Próbálj meg vele minél többet foglalkozni. Arra azért figyelj, hogy pisilni vidd le időben.
2013. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat nagyon szépen köszönöm, sokat jelent a számomra, sokat segítettek vele! :)

Még nyugodtan írhattok válaszokat, szívesen fogadok bármennyit! :)

2013. okt. 15. 22:04
 9/12 anonim ***** válasza:
megvan már a tacsi? :)
2013. nov. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem, még sajnos nincs. A főbérlővel és a szomszéddal is meg kell beszélnem :(

Remélem minél hamarabb lesz :)

2013. nov. 4. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!