Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan kutyafajtákat...

Tudnátok olyan kutyafajtákat mondani, amelyek kis-középtermetűek, lakásban tarthatók, elsősorban nem ölebek és lépcsőzhetnek (3. emelet, lift nincs)?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 23:16
1 2 3
 1/23 Akiteki ***** válasza:
whippet
2012. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
Sok fajta van amelyik kis közepes termetű de olyan nincs egy se ami lépcsőzhet és nem árt neki!!!!!!!!!Lehet lépcsőzik gond nélkül 2 évig majd egyszer csak lesz neki egy jó kis porckorong sérve.de lehet hogy "csak" 8 évesen lesz.válassz kis testűt és vidd az öledbe én is így teszek nap mint nap szintén a 3. emeleten lakunk de a BARÁTOMAT mindig ölben viszem fel még akkor is ha nagy bevásárlás volt,inkább kétszer fordulok a szatyrokért!
2012. jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Természetesen nem úgy gondoltam, hogy a földszintről felhajtom a kutyámat galopban ill. fordítva, nyilván nem akarnám hogy gerincsérve vagy egyéb ízületi betegsége legyen. A kérdést ezzel kapcsolatban úgy értettem, hogy pl. egy basset hound testfelépítésű kutyának tilos a lépcsőzés, így az ehhez hasonló fajtákat szeretném mellőzni. De van olyan fajta aminek nem ilyen ártalmas.

2012. jan. 23. 23:31
 4/23 Akiteki ***** válasza:
100%
Túlzásokba nem kell esni. Egy agárnak tuti semmi baja nem lesz, ha naponta 5x felrohan meg lerohan a 3.-ról. Vannak fajták, amiket kimondottan sziklamászásra tenyésztettek ki.
2012. jan. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm. Erre gondoltam én is.
2012. jan. 23. 23:59
 6/23 anonim ***** válasza:
2012. jan. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%
Bullterrier,weszti
2012. jan. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Akiteki ***** válasza:
Ja, ezeket pont nem lépcsőztetném.
2012. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

Bármilyen fajtát választasz is arra számítanod kell, hogy lesznek olyan alkalmak amikor Neked kell fel-levinned a kutyádat, mert Ő nem tud lépcsőzni... (pl: valamilyen hosszabb-rövidebb betegség miatt vagy altatás után)

Tehát olyat keress amit felnőtt korában is feltudsz cipelni.

2012. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A fent felsorolt kritériumoknak megfelelő kutyafajtákat keresem. Ebben benne volt, hogy kis-közepes termetű, mert nagytestűnek kicsi lenne az élettere, ill. nem bírnám el.

Az az érzésem,hogy igazából 1-2 illető kivételével nem értettétek meg a kérdésemet.

2012. jan. 24. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!