Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám vagy a szomszédom?

Kutyám vagy a szomszédom?

Figyelt kérdés

Kettes társasházban lakom. Régi családi ház lett átalakítva. Lent a szomszéd külön kerttel, fent és egy külön udvarban és az ahhoz tartozó alsó részen az mi lakásunk. Az udvarok nem határosak egymással. Külön bejárattal, bár a társasház tulajdona, de megosztással, tehát egyik egyik lakásé a másik másiké. Pár éve új szomszédom lett. Külön aláírattam vele ügyvédnél, hogy a saját udvaromban lehet egy kutyám! 38 éve tartok, mindig egy darabot, ugyanolyan fajtát és lakásban sosem jöhet be. Mind járt iskolába, ez is. Középtestű, nem ugatos. Gondos gazdinak tartom magam. Ennyi év alatt sosem zavart más szomszédokat, pedig mellettünk egy 4 emeletes áll, 30 lakással. Most összekaptam vele, mert zaklatja a nejem. Ezután ügyvéddel megfenyegetett, hogy távolítsam el a kutyám, mert nem járul hozzá tovább, hogy legyen. Indok nélkül. Nem tettem meg, most félek megmérgezi. ..

Polgármesternél megnéztem, ebben az övezetben 2 kutyát tarthatok. Társasház Alapító Okirata nem szabályozza. Mi az erősebb? Az Ő pereskedése és szomszédjoga, arra hivatkozva, hogy beleegyezését adta és most visszavonja vagy a területi előírás?



2013. okt. 16. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Allapból a beleegyezése se kellett volna főleg ha ő költözött oda később(ha ő lett volna előbb akkor se kellene)


Egyedül a bérelt lakásoknál/házaknál a tulaj aki beleszólhat hogy lehet e kutyád nála, máshol senki.

2013. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 klopusz ***** válasza:
100%

Az előző válaszolóval teljes mértékben egyetértek. Mi is társasházban (sorházban) lakunk, pici kert tartozik mindegyik lakáshoz. Eleve két kutyával költöztünk ide, a négy lakásból mindegyikhez tartozott egy vagy két blöki.

A mostani kutyám jó házőrző és jelzőkutya, de soha senki sem panaszkodott még az ugatására (sőt, van olyan szomszéd, aki örül, hogy az ő házrészéhez közelítő embereket is jelzi).

Szerintem hiába fenyegetőzik az ügyvéd, sokat nem tehet, mivel azt sem tudja igazolni, hogy a kutya zavarja (ha tudná is, akkor is az önkörmányzat illetékes - úgy tudom).

2013. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fenyegetni lehet, bár érdekes ügyvédje van, ha nem mondta neki, hogy semmi jogalapja sincs fenyegetni. Feljelenteni nem fog tudni, mert kapásból elutasítják a feljelentést. Illetve az ügyvédjének is lehet annyi esze, hogy ha idáig fajulna a dolog, akkor ő maga beszéli le a szomszédodat a feljelentésről. Amúgy meg szerelj fel egy álkamerát ami az udvarra néz és hívd fel rá a szomszédod figyelmét, hogy innentől rögzítessz mident, ami az udvaron történik.
2013. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos önkormányzati ember a szomszédom, így a hivatalban nem fognak segíteni, ha oda kerül a sor...(előző válaszolónak írom.)


Igen, én is csodáltam, hogy ügyvéden át fenyeget ilyennel, de ez van.... Kamera védi a lakásom, de sajnos ha megakarja mérgezni, megteszi máshogy.... Az a szomorú, hogy 15 éve még ő is nagy kutyás volt, ugyanolyan kutyával, mint az enyém, de aztán "hivatalos ember lett" és azóta se kutya, se más ...aztán megszaladt neki... azóta "Ő a Jani" és nem lehet-nem mer senki vele semmit kezdeni a hivatali hatalma miatt. (Bár a nejem azt mondta, ha ismét kétértelműen szól neki, akkor nem áll jót magáért, de akkor biztosan lesz egy elpusztult kutyánk.)

2013. okt. 16. 10:37
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem teljesen a problémádat. Attól, hogy ő az önkormányzatnál dolgozik ugyan úgy nem tehet jogilag semmit a kutyád ellen, mintha utcaseprő lenne az önkormányzat utcájában. :) Persze, megmérgezheti, de az meg bűncselekmény, tehát ha a kamera veszi, akkor ő megy a dutyiba. Sajnos a mérgezés reális veszély és az emberi rosszindulat ellen nehéz védekezni. Mondanám, hogy tartsd a lakásban a kutyádat és csak felügyelettel legyen kint az udvaron, de nem mondom, mert szerintem ezt én se tenném meg a kutyáimmal. Meg amúgy is megette a fene ha már a saját tulajdonomban is nekem van félnivalóm!
2013. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos azt nem tudod megakadályozni hogy megmérgezze ,csak ha bezárod a kutyát a lakásba. A kamera semmit nem ér ,éjszaka nagy ívben az utcáról behajítja a mérgezett csalit egy csuklyás alak, még ha az utcát is venné a kamera, az sem bizonyítana semmit, mert azonosíthatatlan lenne rajta. Rossz szomszédág török átok, ez így is van.

Az meg hogy önkormányzati "hatósági" ember az bizony sokat számít.Aki ezt tagadja az nem ebben a korrupt országban él.

2013. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha meg akarja mérgezni, meg fogja, sajnos (hiába van utána pereskedés vagy bármi, az a kutyán akkor már nem segítene). Viszont a kutyát meg tudod annyival védeni, hogy amikor nem vagy kinn vele, akkor a kutya a lakásban van. Ha egyébként sincs vele probléma, akkor valószínűleg a lakásban sem lesz. Ráadásul nem kell aggódva kimenni reggel, hogy ugyan megmérgezte-e.
2013. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos így van!!! Mindenkivel egyetértek..( Valamelyik előző h.szóló pedig igen szerencsés ember, ha még nem packázott vele egy hivatal sem.)

"Sajnos" a kutyám úgy lett tanítva, hogy nem lép át küszöböt parancsszó nélkül, a lakásunkét meg pláne nem! Kint van a területe öt éve, ezt szokta meg és mivel középtestű nem szívesen hoznám be.

Remélem a kamera felvételére nem lesz szükség, mert éjjel az infra korlátozva lát és a végén még Ő jön majd a személyiségi jogaival. Bár annyira nem bátor, hogy úgy intézze felvétel maradjon róla.

2013. okt. 16. 14:07
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Kutyaiskolában nem tanítják a kutyának, hogy idegentől/földről ne fogadjon el ételt?

Ismerősöm úgy idomította be az egyik szomszéd kutyáját, hogy még a gazdájától is csak parancsra fogadjon el bármilyen ételt. Ha éhes volt, ha nem, csak parancsra nyúlhatott hozzá az ételhez. Pár héttel később találtunk a kertben mérgezett húst, a kutya meg csak nagy bociszemekkel ült, és várta az engedélyt :)

2013. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jól tudod tanítják és én is gyakorlom vele, de minden suli úgy kezdődik: jog az engedetlenséghez! Szóval az ember is hibázik, ezért a kutya is hibázhat, ezt nem lehet előre tudni...de értem miért írtad! Köszi.
2013. okt. 16. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!