Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát hogy lehet arra...

Egy kutyát hogy lehet arra megtanítani hogyha mondok egy szót akkor ugasson?

Figyelt kérdés
Tehát például azt mondom "ugass" akkor ugasson.
2013. okt. 16. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Jól meggondoltad? :D

Sokan úgy járnak, h a kutyát megtanítják ugattatni, aztán be nem áll a szája, mert pl. újabb tanítási feladatnál ezt is fel fogja ajánlani, amíg nem érti!


Amikor ugat magától, mindig megdicséred + jutalom falat. Ha klikkereztek, az a legegyszerűbb, elkapással. Egy idő után le fog neki esni a dolog, magától is fel fogja ajánlani, eztán társíthatsz hozzá vezényszót is, majd idővel csak akkor fogadod el (ergo nincs dicséret+juti falat), ha te kéred tőle vezényszóra.

2013. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a klikkerezés miért egyszerübb?Tehát akkor is vezényszóra ugat vagy mi?Nem nagyon vágom a kutyás dolgokat.
2013. okt. 16. 17:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Eléred, hogy ugasson, például felcukkolod a játékával, vagy séltára indulással, csengőszóval, akármivel, és miközben csinálod azt a valamit, ami felcukkolja, mondogatod neki a vezényszót. Nem úgy, mint akinél beakadt a lemez, csak párszor, hogy figyeljen rá. Elég hamar megtanulják összekötni a kettőt.
2013. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én megtanítottam a kutyámnak, és igen, általában új dolog tanulásánál leül,és úgy ugat, ha nem érti hogy mit szeretnék :) én klikkerrel tanítottam, mindig mikor ugatott, klikk+vezényszó+jutalom. annyira nem kell sokszor eljátszani, hamar megértik, és úgy vettem észre, hogy szeretik is ezt a feladatot :)
2013. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen szeretik, én annyi értelmét látom az ugatás megtanításának hogy mióta megtanítottam ugatni azóta le is tudom állítani a spontán ugatását (előtte szerintem nem tudta hogy magával az ugatással van baj)


Ami jó benne hogy több félét használ különböző szitukban :)

2013. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is nemrég tanultuk meg és azóta be nem áll a szája, vagy ha letiltom akkor ilyen bálnahangon nyög.
2013. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem shar pei kutyám van, ez a fajta gyakorlatilag "néma", sosem ugatnak maguktól. Én úgy tanítottam meg, hogy amikor nagyon belejövünk a játékba akkor szokott morgolódni, persze nem rám hanem a játék örömében, vagy amikor az utcán ugatnak a kutyák akkor is az ablakhoz szalad és "szól" nekem hogy figyeljem már micsoda balhé van lent. :D Ilyenkor mindig mondtam neki, hogy "Ugass!" és egy idő után összerakta. Igazából nem is nagyon tudom mikor lett a morgásból konkrét ugatás, de azóta is csak akkor csinálja (mármint nem a játékos morgást hanem a konkrét "vauvau" hangot) ha utasítom rá. Viszont az igaz, hogy amikor új dolgokat tanultunk (itt a piros hol a piros?) vagy a régieket ismételtük (forgás, de még akár ül! parancsnál is) gyakran ajánlotta fel az ugatást és várta a jutalmat. Ilyenkor szigorú nem!-mel a tudtára kell adni, hogy nem ezt kérted tőle. Szóval véletlen mikor sikerül elkapnod (hergeld játékra vagy ilyesmi) akkor mindig dicsérd nagyon és meg fogja érteni.
2013. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!