Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Félek, hogy elszökik?

Segítség! Félek, hogy elszökik?

Figyelt kérdés
-Egy hónapja fogadtunk örökbe egy 1 éves keverék kutyát. Eddig semmi baj nem volt vele. Kedden hazaértem az iskolából, és rögtön mentem matekra. Hátranéztem, és látam, hogy átugrotta a 160 cm-es kerítést. Visszavittem, és utána már nem jött utánam. Ma megint mentem volna el, és ugyan ez volt. Hazavittem (bár ilyenkor még az utcánk feléig sem érek el) és még otthon maradtam egy órát kb. Utána elvittem biciglivel futni, hogy elfáradjon. Ezután mentem el, és így semmi nem volt. Minden nap van sétáltatva, és tanítom is, szellemileg is elfárad, hétvégente, pedig több kutyással megyünk sétálni. Szóval nem lehet, hogy unatkozik. Van még két kutyánk, nincs is egyedül. Az a baja, hogy elmegyek, és Őt nem viszem. De ha le van fárasztva, akkor semmi ilyen nincs. Ma amikor még nem vittem el futni, a szomszédok csöngettek, hogy az utcán van. Kiszökött, pedig én otthon voltam. Már azt is kitaláltam, hogy reggel korábban kelek, és elviszem futni. De félek, egyszer kiszökik, és baja lesz. Még a falkavezérség nem igazán tisztázódott, de kutyasuli tervben van. Amúgy labrador keverék. Nem tudom mit csináljak...

2013. okt. 17. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Már leírtad,hogy mit csinálj.Ha lefárasztod,akkor nem szökik.Ez a megoldás.

Ha 1 évesen hoztátok el,akkor a menhelynek tudnia kellett,hogy bizonyos pörgős kutya és szólniuk kellett volna,hogy sok foglalkozást igényel.


Gondolom visszavinni nem akarjátok,más megoldás a lefárasztáson kívül nem nagyon van.


Plusz ez később mérséklődhet,mert 1 évesen pörög ezerrel és a kamaszkorát tapossa.


Ivartalanítás segíthet.

2013. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Imola Ágnes ***** válasza:
A kerítést megerősíteni, mozgatni sokat, és ivartalanítani (ha még nincs).
2013. okt. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva van. Nem azzal van a gond, hogy pörgős, hanem, hogy kiugrik. Direkt ilyen kutyát szerettem volna, mert agilityzni fogok vele. CSak ez hogy kiugrál utánam, ha nincs időm elvinni sétálni.
2013. okt. 18. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!