Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írnátok nekem hogyan is kell...

Írnátok nekem hogyan is kell gondozni egy kutyat? (többi lent)

Figyelt kérdés
Most lesz eloszor kiskutyam,allatom se volt meg es szeretnek mindent jol csinalni. Olyanokra vagyok kivancsi h pl hanyszor etessem egy nap es hany orankent miket adjak neki enni,inni. Berhazba lakok, hanyszor kell levinni es milyen idokozonkent es pontosan mikre van szuksege. 6hetesen fogom elhozni es yorki lesz:) elore is koszonom
2013. okt. 17. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyolc hetes kora előtt nem szabad elhozni. Másodszor ez a téma túl bő ahhoz, hogy itt pár sorban leírjuk, ugyanis könyvtárakat lehetne vele megtölteni. Olvass utána,első körben ajánlom cesar millan a csodálatos kutyadoki című könyvét.
2013. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes tilos elhozni.Regényt lehetne írni,hogy miért,meg hogy szaporítós kutyát sem vásárolunk,és első kutyának nem épp ajánlatos egy terrier.


Fáradt vagyok regényt írni,így itt egy link.Olvasd el a hozzászólásokat és az alapkérdést,és tedd át a saját esetedbe.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4879809-munka..


Ha nincs törzskönyv,6hetesen odaadják,max 1 oltással és chip sem lesz benne,akkor egy szaporítótól veszel kutyát,ami nagyon nem tanácsos.

2013. okt. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hovarju ***** válasza:

6 hetesen, ne hozd el. 8 hetes koráig a törvény szerint az anyja mellett a helye. Chip is kell legyen benne és legalább 1 oltással + féreghajtással kell rendelkeznie.


Keress rá a "kiskutya gondozása" "szobatisztaság" "falkavezérség" szavakra. Sok hasznos információkra lelhetsz.


Kérdezz rá ahonnan elhozod, hogy mit és hányszor evett. Érdemes úgy és avval etetni, amit addig evett, majd fokozatosan áttérni, arra amit te szeretnél neki adni.


Hazaérkezés előtt az első utat az állatorvoshoz vezessen. Ő majd megmondja mikor kell legközelebb oltásra vinned,mikor viheted ivartalanítani és sok hasznos dolgot tud mondani.

2013. okt. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Dejók a válaszok eddig. :D

Etetni 4-5 alkalommal lehet, elosztva az adagot.

Az én kiskutyám csak mellettem tudott elaludni az első pár napban, utána a párnáján, ha odatettem az egyik ruhadarabom.

Semmi extra nem jut eszembe, legfontosabbak, hogy kedves légy vele, szeresd, játsz vele sokat. Ne hagyd magára az első napokban, utána se, túl hosszú időre.

Tehetsz rá egy nagyon kicsi nyakörvet, ha gondolod.

A kezedben kiviheted az utcára, lennt lehetsz vele kicsit, ha nem fog félni odakinn, és persze ha jó az idő.


Víz mindíg legyen előtte.

Az első két hónapra , kb ennyi ami nekem eszembe jut.

2013. okt. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell neki túl sok minden. Pár kicsi játék, kis plüss, ha gondolod. De megteszi ha beáldozol egy zoknit, vagy bármit.

Párnád van otthon, amit neki tudsz adni, az tökéletes.

Két tálka kajának és víznek.

Valamint állatkereskedésekben láttam kifejezetten kistestű kölyökkutyáknak nyakörvet.


Ne akarj mindent jól csinálni, abból lesz a legtöbb hülyeség, legalábbis nálam így volt. Csak legyél vele természetes. Szokjátok egymást. Ez a legfontosabb.

Én olyan 3-4 hónapos korától vittem az enyémet kutyafuttatóba, és kisebb sétákra. Most 6 hónapos, és már a parkban partyzik a többi kutyával. :)

2013. okt. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Legjobban arra van szüksége, hogy ne kisbabaként, ne emberként, hanem KUTYAKÉNT bánjatok vele. Egy kutyának teljesen más igényei vannak, mint egy embernek, és ez adja meg neki a biztonságos környezetet. Azért van annyi hisztériás, ugatós, félős, túlagresszív kistestű kutya, mert a gazdák 95%-a nem látja a különbséget egy kölyökkutya és egy kisbaba között. JAvasolnám, hogy olvass utánna a kölyök nevelésének, a kutyák viselkedésének, és aszerint neveld majd. Az ellátásáról/vásárlásáról, már írtak a többiek...
2013. okt. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Első kutyának pláne nem kéne bevállalni egy szapis kölyköt. Inkább gyűjtögess rá még egy picit, és válassz tisztességes tenyésztőt, aki mindenben segíteni fog neked. Nekem is olyan biztonságot ad, hogy bármivel fordulhatok a tenyésztőhöz (elég parás vagyok egy kis pötty miatt már rohannék a dokihoz) mindig tudja, hogy mit kell tenni és eddig minden bejött, sok pénzt is spórolt így nekem... Gondold ezt át, ha eddig nem volt kutyád most már pár hónap ide-vagy oda nem számít, viszont ha rendes helyről hozol kutyát, veled is marad még vagy 10-15 évig, és nem kell végignézned a szenvedését.
2013. okt. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!