Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Lányka. kérdése:

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy tudok gondozni egy kutyát? 13/L

Figyelt kérdés

Már kb. 1 éve szeretnék kutyát, de a szüleim felelőtlennek tartanak.Köv. okokból kifolyólak:

-rendetlen a szobám, ez sajnos igaz

-nincs megelégedve (apukám) a jegyeimmel, pedig 2. tanuló vagyok

-feledékeny vagyok (sajnos ez is igaz)

-van egy cicám(testvéremnek is még egy), elég sokszor eteti anyukám, de a kutyával másképp lenne

-3 éve volt még egy kutyusom, amivel nagytatám lepett meg, de kicsi voltam, nem gondoztam rendesen

Van valami tanács, hogy elérjem, hogy a szüleim megengedjék, hogy kutyát tartsak? Pl. hogyan tudnám könnyen rendben tartani a szobám, feledékenység ellen pedig jegyzetfüzetem lesz.

Komolyan venném a kutyát, tudom, hogy sok felelősség van vele.

Ui.: kertes házban lakunk, nem vagyunk túl gazdagok, de egy kutyát meg tudunk engedni magunknak(nekem), nem a pénz a probléma.


2013. máj. 2. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a szobádat nagyon egyszerű rendben tartani: elpakolsz magad után. x időközönként fullra kitakarítasz. véleményem szerint az egyetlen lehetőség ahol valóban bizonyítani tudsz ha elmész önkéntesnek mondjuk egy menhelyre.


ezalatt persze nem romolhatnak a jegyeid semmiképp. ha mégis nem megy a kettő egyszerre akkor be kell lásd hogy egy kutyával sem tudnál foglalkozni. a másik nagy pozitívuma hogy megtanulsz a kutyával bánni, rájössz hogy nem csak játszadozásból áll az az egész és hogy komoly felelősséggel tartozol egy állatért. ha minden eléggé szuper tehát: szoba rendben, jegyek rendben, és még egy menhelyen is képes vagy helyt állni akkor már a saját szüleid is be fogják látni hogy valóban alkalmas vagy egy kutya tartására. ez a lehetőség ugyanakkor arra is jó hogy te is belásd ha esetleg mégsem vagy felkészülve egy kutya tartására mert: nincs időd rá, nem tudsz a tanulásra figyelni, kiderül hgy nem értesz eléggé a kutyákhoz stb stb.


én kívánom a legjobbakat hiszen még az is lehet hogy a menhelyen megtalálod majd a neked való kutyust. és ha eléggé talpraesett vagy akkor megtanulod VALÓBAN mit is jelent felelősséget vállalni egy kutyáért.

2013. máj. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
azért egy nagyon fontos dolog lemaradt. remélem hogy nem gondolod azt hogy ez az egész abból áll hogy egy nap elmész és akkor már lesz is kutyád. jópár hónapot kell számolnod. ezalatt forrja ki magát majd az egész. miután úgy érzed hogy valóban eléggé jól tudsz bánni a kutyákkal akkor elhívod a szüleidet a menhelyre hogy nézzék meg mennyit fejlődtél, hogyan bánsz a kutyákkal stb stb.. így már garantált lesz a sikered.
2013. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!