Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenkire ugrál és harapdál...

Mindenkire ugrál és harapdál a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Huskym van. 1 éves ivartalanított szuka. Minden nap mozgatva van agyilag testileg. Okos kutya, sok mindenre megtanítható, de az ugrálásról egyszerűen nem tudjuk leszoktatni. Bárki jön, már a nyakában van. És sajnos ezt csinálja a kisgyerekekkel is. Ugrik mindenkire akire csak tud. Ránk is. Sőt velünk azt is csinálja, hogy a lábunkat harapdálja miközben megyünk előre az udvarban. Sokszor teljesen megőrül, és nem tudjuk semmivel leállítani amikor elkezd ugrálni. Ha el akarom kapni, akkor azt hiszi játszok, és futosgál. Ha rászólok nem segít.


azon kívül hogy jönnek majd a "falkavezérség megerősítése kéne" tippek, mondjatok kérlek gyakorlati tippeket mit tehetnék? Köszönöm!



2013. okt. 18. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha rád ugrik, már fel vagy rá készülve, így lökd el, vagy emeld fel a térded és azzal lökd el.

Közben egy határozott NEM-et mondj.

A harapdálást az nekünk a rotink csinálta amikor hozzánk került 3 évesen, ő részben kóstolgatott, hogy meddig mehet el.

De nálam úgy csinálta, hogy hátulról a bokámat akarta elkapni, (néha fel sem tűnt, a párom szólt, hogy utánam kapott).

Ilyenkor hirtelen megfordultam, és akkor is egy határozott NEM-et rákiabáltam (persze nem kell torkunk szakadtából ordítani)

és volt hogy rákoppintottam az orrára.

Közvetlen utána meg megálltam, rá se néztem, tök közömbös voltam vele, hogy még véletlen sem higgye játéknak, és "felvegye a kesztyűt".

Játéknál sokszor éreztettem vele az erőfölényemet, (tehát nem kiabáltam vagy ütöttem meg) úgy hogy pl. odébb löktem ha furakodott, vagy nem figyelt és megtaposta a papucsos lábamat, stb.

Illetve ha játéknál megkapott akár csak véletlenül, a NEM mellett abban a pillanatban abbahagytam a játékot.

2013. okt. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem itt ronthatom el a harapdálást, hogy van hogy nem kapásból tiltom le, hanem másodperccel később.


Az ellökés nem segít mert játéknak veszi. És ha vendégek jönnek olyankor se tudom lekezelni. Csak ha megfogom úgy jöhetnek be különben összeugrálja őket. Tudom hogy a husky örül mindenkinek, de ez pl ma is nagyon kínos eset volt. És 4 éves kislányra is ugrált.

2013. okt. 18. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem várom meg, hogy ugorjon, ha látom, hogy készül, ill. ismerem már, és tudom, hogy ez a gondolata, már akkor rászólok, előre figyelmeztetem, hogy nem, nem ugrál.

Ugyanígy előre szólok pl., ha látom, hogy kisgyerekkel lassan sétálnak, és várható, hogy emiatt nekilendülne ugatni, hogy nem, nem kell, vagy akkor, ha kutyás kerítés mellett sétálunk, és feltételezem, hogy acsarkodna, mert még előfordul.

Aztán, ha ilyenkor nem követte el, amit meg akartam előzni, természetesen nagyon megdicsérem.

Ugrálásnál ez nehéz, ha nem olyan öltözékben vagyok, és nyugodtabb hangon kell, de szóban mindenképp dicsérem.

Ha nem annyira ünneplős a ruhám, lehajolok, megsimogatom, megállva, nyugodtan, aztán eljövök. Nem megyek át vadulós, ugrálós játékba.

2013. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ha a kutyám ezt csinálná kapna egy pofont nem szoktam bántani az állatokat de ezért kapna egy pofont.Nem lessz tőle semmi baja.
2013. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szokott kapni pofont, rá is szólunk. De sokszor mintha örülne hogy észrevesszük mégha pofonnal is. Eddig az ignorálás vált be a legjobban mert egyértelműen figyelem felkeltésnek csinálja, de hiába ignorálom újra és újra megpróbálja.
2013. okt. 19. 07:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy ideig járjál egy spricnivel a lakásban ès ha újra csinálja ezeket a dolgokat,fújdrá a vizet és mond NEM utána hagyd faképnél,menny át egy másik szobába pèldául.
2013. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!