Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korpas a kolyok. Ismertek...

Korpas a kolyok. Ismertek hazi praktikat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 hete van kolyok kutyusunk es ugy latom kezd korpasodni, vakarodzik, volna esetleg valami hazilag elkeszitheto ellenszer? Nem tudom jelenleg elvinni allatorvoshoz, es furdetni sem szeretnem, mert kinti kutyuska, felek, hogy megfazna. Koszonom
2013. okt. 18. 10:54
1 2
 1/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
HA vakarózik is, az valamilyen más bőrpanaszra utal...lehet bolha, tetű, rüh, demodex, allergia, stb. jó lenne ha látná mégis egy orvos...
2013. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Mindenképp vidd el orvoshoz, ha már magadhoz vettél egy kölyköt akkor gondolom tudtad hogy bármikor lehet gond és vinni kell orvoshoz? Te elég hamar elkezdted ezt a "nem tudom orvoshoz vinni" dolgot..

Amúgy lehet pont a hideg miatt korpásodik,nem tudom milyen idős kutya és milyen a szőre,de éjszaka van 2 fok az egy kölyöknek ha nincs meleg helyen halálos is lehet, oltások hiánya illetve nem megfelelően kialakult immunrendszer miatt.

2013. okt. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
4 honapos, rovidszoru kozepes termetu "mix". Allatorvostol hoztuk, o volt az elozo gazdi, ami olytast kaphatott beadta neki, bolha kullancs ellen is. Bolhat tetut nem talltam benne, fekete feher foltos, igy biztos eszrevettem volna. Ha jol tudom a ruhnel piros lenne a bore de olyasmit sem lattam a boren, a szore szep sima es csillogos.
2013. okt. 18. 12:18
 4/12 A kérdező kommentje:
MoonlightGirl lehet igazad van, de nem azt kertem hogy kielemezd kerdesemnek azt a reszet, hogy nem tudom elvinni, mivel fogalmad sincs miert is nem! Jo helye van, fedett helyen, teraszon, vastag szivacsal es szormevel belelt fekhelyen, ha akar kint van az udvaron. Gondoltam ha mar emberek hasznalnak hazilag keszitheto korpasodas ellen szereket, kutyusoknak miert ne lehetne?! ezert kerdezdtem akadna e valaki aki mar kiprobalta es bevalt. Ugy velem a termeszetes dolgok jobbak es egeszsegesebbek nem csak az embereknek, de a kedvenceinknek is!
2013. okt. 18. 12:29
 5/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Kutyánál okozhat a stressz is korpásodást... nem érte mostanában valamilyen szokatlan dolog?
2013. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudok rola, hogy tortent volna valami. Igaz nagyon felos volt amikor hoztuk,de szerintem minden kolyok ezen megy att akit adoptalnak. A gyerekektol nagyon felt, de fokozatossan jobban van, setalni is jarunk vele porazon, szepen tanulja, eleg jol turi, a gyerkocokkel is mar el jatszogat. Megfigyeltem, hogy csak a hata korpasodik, elosszor csak kis helyen volt neki,olyan nagyobb korpak, ma viszont mar nagyobb feluleten lattam de aprobbakat, kefevel atfesultem neki.
2013. okt. 18. 13:01
 7/12 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, azt nem irtam, hogy kulon fott kajat keszittek neki, nem maradek. Hus, csirkemaj, csirke mas olyan resze amit mi nem eszunk meg, hata, labak, csont, tovabba zoldseg, krumpli, dara, novenyi olaj. Fuszermentessen fozok leveseket amit aztan daraval surittek be. Nem tudom mivel etettek az elodjeim, lehet ettol is a borgond? Szaraz tapot nem szivessen vennek neki, mivel szerintem nagyon draga es nem bizom a tartalmaba. Nem mellekesen szerintem tobb a tapanyag a foztomben mint a szaraz granulatumban.
2013. okt. 18. 13:35
 8/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Lehet csirkeallergia... vagy kukorica allergia... vagy más allergia is
2013. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
es azt meg lehet allapittani hogy ellergia e es mire? Koszi
2013. okt. 18. 13:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Krumplit nem nagyon kellene adni a kutyának, mert a keményítőt nem bírja lebontani. Az előző gazdája fürdette? Mert a korpásodás lehet attól is, hogy sokat vagy nem megfelelő samponnal volt fürdetve. Az allergia, bár én még nem találkoztam allergiás kutyával, de szerintem bőrpír formájában vagy kiütésként jelentkezne mint az embereknél.
2013. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!