Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményt kérek olyan állattar...

Véleményt kérek olyan állattartóktól, akinek lengyel hegyipásztor (más néven tátrai hegyipásztor) kutyája van, esetleg ismerete róla? Viselkedése, Tartása, Igényei, Egy vagy többgazdás, Gyerekekkel való viszonya, stb?

Figyelt kérdés

#kutya #gyerek #lengyel #hegyi pásztor #tátrai hegyipásztor
2013. okt. 18. 17:48
 1/3 Maffia07 válasza:

Nekem volt régebben, nagyon szelíd és ragaszkodó volt. A lányom születése után féltem, hogy gond lehet, de nem volt. Csak engem fogadott el igazán gazdájának. Gyakran húzta a szánkót a gyerekkel. Egyszer egy részeg megállított az utcán, beszéd közben hozzáért a kezemhez. A kutya addig nyugodtan feküdt, de akkor elkapta a fickó karját.( nem tanítottam rá, ösztönösen megvédett ).

Nagyon szerethető fajta. Szeretett úszni, még a jeges vízben is. A területét védi, de alapvetően barátságos, játékos. Mindenki kuvasznak nézte, de szerintem annál sokkal kezelhetőbb fajta.

2015. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 atya16 válasza:
Nekünk van egy négyéves törzskönyvezett lengyel hegyipásztor szukánk. Sajnos nem ismerik ezt a fajtát. Ezt azért mondom, mert amikor megfialt, a kölykeit nem tudtud eladni. Kiállításokon még a bírák közül sem mindenki ismeri eléggé.Nyugodt, kiegyensúlyozott kutya. Az biztos, hogy a területet nagyon védi.Minden evő, több gazdás kutya. A gyerekekkel szemben teljes megadó magatartást mutat. Nem merjük még egyszer fialtani, akármilyen szépek is már a felnőtt kölykei, mert félünk, hogy ismét rajtunk maradnak a kiskutyák. Egy dologra fel kell hívni a figyelmet ami évről évre visszatérő feladatot okoz,a tavaszi vedlése. A kihulló szőrt kezelni kell, különben szőrben fog úszni az udvar.A kiskutyák felnevelése nem okoz gondot, mert végtelenül figyelmes jó anya. Szívesen fialtatnák, mivel a kicsik nevelésenagyon sok élménnyel jár. Atya
2016. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mitya válasza:
Nagyon ragaszkodó kutya én a mai napig keresem ezt a fajtàt de nem talàlok belőle kölyköt!!!ha valaki tudns azt szívesen fogadnàm!
2022. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!