Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az mit jelent, hogy egy...

Az mit jelent, hogy egy kutyának "elment a harapása"?

Figyelt kérdés

Egy szlovákiai tenyésztővel levelezek (tenyésztő, nem szaporító). Van egy kutyája akinek "elment a harapása" ezt ő írta így. 2 nap mire válaszol, de én nem tudom ez mit jelent.


Vajon mi lehet?


Egyébként családi kutya lenne, nincsen vele tenyésztési vagy kiállítási célom.



#száj #kutya #harapás #elment a harapása
2013. okt. 19. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem jól záródik a fogsor. Ennyi csak.
2013. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

És ebből később lehetnek problémái?


Egyébként nagyon szép dogo-i vannak, szívesen vennék tőle.

2013. okt. 19. 20:36
 3/15 anonim ***** válasza:
ha nem túl dúrva a fogzáródási hiba akkor nem lesz belőle semmi gondja a kutyának, hobbyra teljesen jó
2013. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mennyi idős kutyusról van szó??

előre vagy hátra harapásról lehet szó. Függ a fajtától is.

Ha hátra harapású ,az alsó állkapocs kicsit rövidebb a kelleténél,akkor azt magas fehérje /állati eredetű fehérjével/ lehet javítani,és ha most még kölyök,akkor ki is nőheti !! Ha a felső állkapocs rövidebb,akkor fehérje csökkentéssel,ez is javítható harapási hiba. Családi kutyaként is szüksége van a normális rágásra,hiszen a fogak rendellenes állása miatt,szájpadlást is átszúrhatja,evésben esetleg gátolja,de ez függ a harapás hiba nagyságától is. mint említettem,ez kinőhető is. Tehát családi kutyaként harapás hibával is boldog életet élhet :)Lehet csak annyira ment el a harapása,ami kiállítást,tenyésztést befolyásolná.

2013. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ettől még a kutya teljes életet tud élni, csak továbbtenyészére alkalmatlan. de azért kérj róla egy képet. lehet tétreharapás, előre illetve hátraharapás.


középtájt vannak képek róla.


[link]

2013. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


4 hónapos, szuka, argentin dog.


Képet most kértem, remélem hamarosan kapok. Azt írta, hogy picit hátracsúszott a harapása.


Egyébként 300eur nála egy kutya, őt 50euro-ért adja. Ez átszámítva nagyon kevés pénz. Mit gondoltok, reális ár ez? Nem kevés?

2013. okt. 19. 20:52
 7/15 A kérdező kommentje:
*alsó állkapocs
2013. okt. 19. 20:59
 8/15 anonim ***** válasza:
hát azért ennyi, mert nem alkalmas se tenyészsére, sem kiállitásra. Ez igy korrekt. Sokan még meg sem mondják.
2013. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tehát az alsó állkapcsa rövidebb. Létezik nagyon magas fehérje tartalmú táp, 30% körüli fehérjével. Az még helyrerakhatja az alsó állkapcsot. De mindenképp állatorvossal kell konzultálni, nehogy egyéb növekedési rendellenessége legyen a magas fehérje miatt!
2013. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Quadral ***** válasza:
Hát... én nem ismerem a szlovákiai argentin dogos-ok árfolyamát, de itthon 100.000 alatt argentin dogot nem kapsz. Ha hibás is, akkor is olyan 50-70 körül mozognak. Legalábbis én ezzel az árfolyammal találkoztam. De nekem nagyon gyanús az a 15 ezer. Linket küldesz a kennelről priviben?
2013. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!