Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől kakilhat folyékonyat a...

Mitől kakilhat folyékonyat a benti kutyusom? :S

Figyelt kérdés
reméllem értitek mire gondolok :S nem akartam "szépen" kifejteni :P itt csak az a baj,hogy például ezt most csinálta és ugye bent van :S ma megcsinálta ugyanezt.mitől lehet? nem iszik tejet,se semmi afféle ételt.most lesz 2 éves
2009. nov. 11. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenése van. Hívjatok hozzá állatorvost, kap gyógyszert, és elmúlik. Addig meg etesd rizzsel, az megfogja a székletet!
2009. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknek is több dologtól lehet hasmenése, így a kutyáknak is. Fertőzés, stb.

Ha nem bírja visszatartani, az azt jelenti, hogy komolyan görcsölnek a belei. Diéta (rizs, ahogy előttem írták, plusz natúr joghurt, főtt csirkemell is lehet), ha nem múlik 1 napon belül, akkor állatorvos.

2009. nov. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. megpróbállom :)
2009. nov. 11. 23:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia, előfordul hasmenés, nem kell egyből orvoshoz rohanni!

Nekem az áll.orvos mondta, hogy ilyenkor nyugodtan lehet adni széntablettát is a kutyusnak. Biztos rendbe jön.

2009. nov. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen normális a kutyáknál is egy-egy hasmenés!

Sétánál, udvaron bármi nem nekivalót benyelhet!

Nem kell rögtön orvos, hacsak nem hány, vagy nem véres a széklet, illetve, ha szemmel láthatóan fájdalmai is vannak.

Diéta, széntabletta általában segít.

Orvos kell, ha diéta mellet 3. napíg se javul az állapota, illetve, ha közben súlyosbodik.

Víz mindíg legyen előtte, ki ne száradjon.

Mégegy:Mikor volt féreghajtás?

Attól is lehet hasmenése ha férges, és nem biztos, hogy a székletben észreveszed a férgeket!

Üdv.

2009. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát nem tudom a dátumot :S de most lesz újra beoltva

adhatok neki tényleg tablettát? és azt hogy adjam be neki?:)

2009. nov. 12. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

10 kg/ 1 tabletta

Hány kilós a kutyusod?

Azerint kell kiszámolni, mennyi kell neki, e az állatpatikában úgyis rákérdeznek majd, vény nélkülis kiadják!

Én egyszerűen kinyitom a kutyum száját, jól hátratolom a tablettát, majdnem a torkáíg, aztán összezárom az állkapcsát, míg nem nyel egyet.

A falatokba való becsempészés azért nem jó, mert feemód jó a szaglásuk, és vagy megérzik benne, és eleve nem eszik meg, vagy megeszik a pl.májkrémet, vagy sajtot, a tabletttát meg kiköpik.

Mondjuk az egyik kutyám az minden további nélkül BÁRMIT megeszik, amit a szájába adok, akármilyen íze is van, így aztán simán a féregajtót is elrágcsálja, még repetázna is:-)

Üdv.

2009. nov. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan széntablettára gondoltam, amit te is megvehetsz a patikában magadnak, nyugodtan adhatsz belőle 1-2 szemet, semmi baja nem lesz tőle!

Add neki úhy, hogy parizelből egy pici darabot levágsz, és a tabletta köré nyomkodod, és simán megeszi.

2009. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

tegnap adtam neki,belenyomtam egy kis darabka kajába :D

de még mindig ez megy :S nem javult.bár már nem annyira híg.

2009. nov. 13. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!