Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei kutyának mit lehet...

Shar pei kutyának mit lehet tanítani? Fajtájából adódóan mire "alkalmas"?

Figyelt kérdés

2 éves lesz lassan, az alapokat tudja, ezen kívül sokat tanulunk, főleg szellemileg tudom lefárasztani, mert fizikailag nem nagy feladat, gyakorlatilag fél perces futás után elfárad. Ennek ellenére 32 kg színtiszta izom (kan), nagyon szereti például azt, hogy megfogja a szájában a kötelet én pedig felemelem vele, sosem engedi el csak ha parancsba adom. Mondjuk kiskorától azt szereti ha bárki akivel játszik fogja a játékot (ha eldobja akkor már nem érdekli) ő pedig húzza-vonja a szájával.

Miket tudnék vele csinálni? Meg lehetne tanítani pl. arra, hogy egy fára fellógatott gumit elkapjon és azon hintázzon vagy ilyesmi? Vagy ő ehhez túl lusta?


2013. okt. 24. 21:22
 1/2 Jakyll válasza:

Fajtájából adódóan őrző-védő, régen meg ugye kutyaviadalokra használták, ezért is lett olyan lazabőrűnek kitenyésztve, de ilyet ma már, szerencsére, nem szabad.:D

Tanítani lehet bármilyen kutyát bármire, csak kell a kutya-gazdi rezonancia. Plusz neked is lelkesnek kell lenned, mert az állatok sokkal fogékonyabbak a hangulatokra, főleg egy eb a gazdiéra. És ami még nagyon fontos, az a motiváció... a kedvenc labdát akkor kapja meg, ha ezt és ezt megcsinálta, vagy kap egy kocka sajtot, valamilyen kutyakekszet, miegymás, no meg persze a verbális dicséret, a simogatás, vakargatás.

Nem lusta ő, sőt, ahogy olvasom, játszani igenis szeret.:D Megfelelő motivációs erővel, lelkesedéssel és sok-sok gyakorlással meglehet tanítani a lógósgumis trükkre is, sőt, agilityzhetsz is vele. Nézd csak ezt a peit:


http://www.youtube.com/watch?v=BLkua0EbF_o

2013. okt. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fannybaba8 ***** válasza:

Szia! igaz az én Sharpimba van egy ici pici Labrador de! Imád dolgozni de ehhez sok idő kellett nagyon gazdis kutya jó kapcsolat kell ahhoz hogy megtegye azt amit a gazdi szeretne! Kicsit makacsabb fajta de szerintem semmi nem lehetetlen! Csak akarás és kitartás!

Mi majdnem 2 hónapja itt tartottunk már mégjobb:

http://www.youtube.com/watch?v=Mye71JMb6Z8

2013. okt. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!