Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fürdethetem a 3 hónapos...

Kakaos.pampuska kérdése:

Mikor fürdethetem a 3 hónapos csivavám?

Figyelt kérdés
Már lehetne fürdetni? Nem túl kicsi még hozzá?

2013. szept. 5. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Langyos vízzel simán.


Samponnal nem tudom, lehet-e :/

2013. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazándiból ha nincs rá okod akkor nem kell megfürdetni. Azért ő még kicsi. Én a három hónapos kutyusomat megfürdettem, mert nagyon kis büdi volt az Illatos útról hoztam ki. Kölyök samponnal fürdesd meg ha kell. Utána jól törölgesd meg, ha gondolod hajszárítóval egy kicsit szárítsd át a bundáját, de vigyázz ne legyen tűz forró, és pár órán keresztül ne engedd ki nehogy megfázzon. És ha fürdeted, akkor a vízre is ügyelj, hogy ne legyen se túl meleg se túl hideg.
2013. szept. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, egyébként amúgy sem kell túl gyakran megfürdetni őket mert a túl sűrű fürdetéssel tönkre teheted a kutyád bőrét. Ha mégis nagyon szükséges, mert annyira sáros lesz és a lábát, pocakját is leakarod mondjuk mosni akkor bőven elég ha beleállítod egy lavórba vagy a kádba és tiszta vízzel lemosod. De ha az is elég ha csak nedves ruhával áttörlöd a lábait.
2013. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kutyát samponnal fürdetni csak akkor szoktam, ha az tényleg indokolt (évente max 3szor, amikor már büdik).


De én már fürdettem samponnal két hónapos kiskutyát is, mert míg hozták hozzám ideiglenesbe, maga alá kakilt-pisilt és hányt, és az égvilágon semmi baja nem lett.


Ha csak szoktatni szeretnéd a fürdéshez, akkor azt csakis tiszta vízzel tedd.

2013. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám, amikor meleg van, minden nap úszik a tón. Mondjuk már 2 éves, és nem csivava
2013. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!