Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ütött ebbe a kutyába?

Frigg kérdése:

Mi ütött ebbe a kutyába?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pároméknak van egy viszonylag idős (14 éves) Husky kutyájuk. Az utóbbi időben elkezdte elcsenni a cigimet, akárhol hagyom. Asztalról, ágyról szobából, volt, hogy a táskámból is kiszedte. Szétcincálja, széttöri, megrágcsálja, eszegeti. Akárhová teszem, megtalálja. (Mentolosat szívok, volt, hogy a rágóval is ezt tette). Azonban ezt csak az utóbbi pár hétben csinálja, ezelőtt soha nem tett ilyet, pedig ugyan úgy látható helyen volt a cigisdoboz. Szerintetek mitől lehet ez?

2013. okt. 25. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:

tetszik neki a mentolos illat.


de szokj le a cigiről, mert rákos leszel.

2013. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De eddig is mentolosat szívtam, mégsem kellett neki, csak az utóbbi pár hétben kezdett lopkodni :/


Két okból kifolyólag fogok leszokni: ha gyereket szeretnék vállalni, vagy majd ha magamtól akarok :) a kérdés elsősorban a kutyára vonatkozik, nem az én egészségi állapotomra. de köszönöm a választ! :)

2013. okt. 25. 15:44
 3/9 hell-ikon ***** válasza:

A kutyák nagyon nem bírják a cigifüst szagát... nyilván megelégelte a büdösítést és most így áll "bosszút" a bűzrúdon... :D


Na de komolyra fordítva:

Tegyél róla, hogy a kutya semmilyen körülmények között ne férjen hozzá a cigidhez! A nikotin baromi veszélyes idegméreg, ami nyálban (vagy bármi másban) oldódva jóval mérgezőbb, mint füstként és nincs ellenszere! Ha a kutya akaratlanul is túladagolja magát, nincs az az állatorvos aki meg tudja menteni!


Szóval vagy tedd azt a cigit olyan helyre ahol a kutya nem fér hozzá vagy szokj le, esetleg válts e-cigire. Ez utóbbi nem jár büdös füsttel (sőt egynémely aromának igen kellemes illatú párája van kifúja is) és olyan ízben szívhatod amilyenben csak akarod. Googleben rákeresel adni fog pár találatot.

2013. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A lakásban sosem dohányzok, csakis az udvaron, akkor sem a kutya mellett. De eddig nem volt ilyen probléma. Ahányszor rajta kaptam, mindig elvettem tőle (ugyan meg akart harapni érte). Három vagy négy eset volt. Soha nem csinált ilyet, pedig apósom is dohányzik, ezer éve. Miért kezdhette el most?

Az udvaron az asztal közepén volt, a laptopomon. Egy percre hagytam ott, elcsente. Vagy a szobámban a komódon tartottam, hogy az udvaron ne érje el. Beengedték, ellopta. Nyáron akár a hintaágyon is hagyhattam, nem nyúlt hozzá. Mitől lehet a változás? (Mivel NEM dohányzom a kutya közelében, lakásban, nem fújom rá a füstöt, ezért ez nem lehet az oka)

2013. okt. 25. 15:55
 5/9 hell-ikon ***** válasza:

Csak tipp, de ez esetben szerintem a figyelemfelkeltés lehet a célja... passz...


De amit írtam a nikotinról ettől függetlenül az áll.

2013. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg tedd magas polcra, fiókba ahonnan nem tudja el/ki venni!
2013. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, megpróbálhatom eldugni, mivel nyilván nem szeretném, hogy megegye. De a kérdésem főleg arra irányult, hogy miért??? kezdhette el, miért csinálja ezt.
2013. okt. 26. 14:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért - kérdezed. Írtad, h le szeretnél szokni akkor, ha Te úgy döntesz, vagy babát vállalsz. Lehet, hogy a kutya érzékeli valamelyiket, vagy így szeretné, hogy végre leszokj. De az is lehet hogy csak tetszik neki a mentolos illat, ahogy előttem is írták.
2013. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tetszik neki a mentolos illat akkor biztos lehet venni valamilyen mentolos illatú/ízű játékot.
2013. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!