Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv mellett kullancs a...

Nyakörv mellett kullancs a kutyába?

Figyelt kérdés
Hétvégén kirándulni megyek a kutyámmal, van rajta Foresto nyakörv. Ha ne adj isten mégis belemenne a kullancs, akkor megfertőződhet babéziával a kutyám? Vagy a nyakörv mit tesz a kullanccsal, hogy ne fertőzzön? Bocs, de nem értek hozzá. Az jó ötlet, ha a hámra teszek pluszba 1 kendőt, amit befújok embereknek való kullancsriasztó szerrel?
2013. ápr. 29. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos 100%-os védettséget nem fog nyújtani sem a nyakörv, sem a kendő :( Magad nyugtatására, hogy te megtettél mindent, rakj rá kendőt, vagy fújd be a kutyát kullancsriasztó spray-vel.
2013. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pont most olvastam, hogy nyakörv volt egy kutyán, és megfertőzte a kullancs, aztán el kellett altatni. Most elbizonytalanodtam, hogy vigyem-e magammal egyáltalán.

Köszönöm a választ.

2013. ápr. 29. 17:38
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem kevés a nyakörv.Mindenképpen fújd be valami kullancsriasztóval,mi direkt a kutyáknak való.Az én kutyámból ha 10-et nem szedtünk ki,akkor egyet sem.
2013. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha belemegy és megcsípi, akkor már meg is fertőzte? Nem pusztul el attól ami a nyakörvben van?
2013. ápr. 29. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
A nyakörv csak azért jó,hogy távol tartsa a kullancsot,mert valami jellegzetes szaguk van.Ha belemegy a kullancs még nem fertőz.Csak akkor,ha a kullancs fertőző.ami nem mindegyik.
2013. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi a tanácsot.
2013. ápr. 29. 17:58
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

58%-os válaszoló, kérlek ne írj butaságokat.

Mindegyik nyakörv máshogy fejti ki hatását, vmelyik távol tartja, valamelyik pedig akkor öli meg a kullancsot, amikor az megszívta magát.

A Forestonak távoltartó hatása is van, de ha mégis belemenne a kullancs a kutyába, meg is öli.

De tény, h 100%-os védelem nem létezik, mert ami az egyik kutyán bevált, az a másikon nem biztos.

A Foresto a mai piacon az egyik legjobb nyakörv, ami létezik!

Túrázás után azonnal nézd át a kutyád! A kullancsok először megszívják magukat, addig nincs baj, ha visszaköpik a kutyába, akkor lehet baj.

Az időben észrevett babézia egyébként nagyon jól gyógyítható, csak ismerni kell a tüneteit és, ha bármi gyanús van, azonnal rohanni az állatorvoshoz!

2013. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért is vettem ezt a nyakörvet, mert csupa jót hallottam róla. Köszönöm szépen a válaszod.
2013. ápr. 29. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom a saját tapasztalatunkat.

Kutyaoktatással, és mentéssel is foglakozunk, tehát sok-sok kutyával kerülünk kapcsolatba.

Emiatt rengeteg bolhás és kullancsos kutyával van dolgunk.

Nekünk a Frontline Spot jött be leginkább...és az állatorvosok kb. 80 %-nak a tapasztalata is ez, és a mienk is.


Sok kutyával van dolgunk, de a FronLine még eddíg nem hagyott cserben, ellenben a nyakörvek és az ultrahangos cuccok igen.


A FronLine egy gyenge idegméreg, ami irtja a bolhát, kullancsot is. A sok ellenérv van a Frontline-nal kapcsolatban, hogy baja lesz a kutyának a gyenge idegméregtől. Sok kutyát neveltünk már fel, és oktattunk is, de még eddíg rossz tapasztalatunk nem volt.


A nyakörvek, akár még működhetnének is, viszont, ha sokáig áll a boltban, régi, stb, akkor a hatóanyag már sehol sincs benne.

Ez igazából ellenőrizhetetlen. Az ultrahangos riasztóval sok kutyán több kullancsot szedtünk össze mint nélküle.


Tehát mi a FrontLine-ra szavazunk. Persze nem kötelező, csak a saját tapasztalataink ezt mutatják, és hidd el sokkal rosszabb eltemetni a kedvencünket egy kullancs fertőzés miatt, mint egy gyenge idegméreg tartalmú szert a nyakára cseppenteni.


Remélem tudtam segíteni a tájékozódásban a tapasztalatainkkal.

2013. máj. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2013. máj. 8. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!