Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kölyökkutyát hogy tudok...

Két kölyökkutyát hogy tudok összeszoktatni?

Figyelt kérdés
4 hónapos (szuka) staffordshire terrier mellé kaptam egy papillon 3 hónapos (szuka) kiskutyát. Mindkettő szobatiszta, gondot okoz hogy külön kell kiengedni őket. A papillon mindig (szerintem játékból) támadja a staffit Ő elhasal játszik vele de a méretbeli különbségek miatt durva a játéka. Minkét kutya pórázon való összeszoktatása eredményes lehet? Vagy várjak ezzel még míg nagyobb lesz a papillon? Hozzáértők segítségét várom Köszönöm!

2013. okt. 25. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A papillon soha nem lesz nagy. Hagyd hogy kialakuljon köztük a jó viszony, arra figyelj h vér ne folyjon játék közben.
2013. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
figyelj rájuk de hagyd őket megismerni egymás korlátait mert mindig meg lesz ez a méret különbség és kölyökként könnyeben tanulják meg a játék kontrollt és egymás korlátait
2013. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!!!

"Bocsánat úgy értettem hogy várjak míg a papillon idősebb lesz?" Ő csak 820g a staffi már 10-12 kg.

2013. okt. 25. 23:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Most kell megtanulniuk játszani egymással, később csak nehezebb lesz. Engedni kell játszani őket egymással, amíg az egyik nem sír a fájdalomtól, nem fél, nem menekül, nincs vér stb., addig aggódni sem nagyon kell. :)
2013. okt. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fegyelmezd a staffot, ha egyszer ő a bunkó. A szeparálással csak késlelteted a problémát. Ha nem megy, vidd mindkettőt kutyaoviba.
2013. okt. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha egy kölyökkutyának fájdalmas a játék, vinnyog, nyüszít, stb. Ilyenkor a másik el szokta engedni. Ha ez nincs meg, akkor kell közbeavatkozni. De csak azért, mert a kicsi megadóan viselkedik, ha egy támadás után helyrerakja a staffi, akkor nem kell aggódni, az teljesen természetes ekkora méretbeli különbségnél.
2013. okt. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ahogy akumi irta: legyél az anya kutya.


az én kutyám ezt csinálja: van egy kutyus ami egy kicsit vehemensebb, durvábban játszik a többi kutyánál, és azok már sokszor panaszkodnak (felnyűszítenek vagy már nem játékból morognak) olyankor az én kutyám egyből szét választja őket.


De nem csak ő csinálja ezt. azt vettem észre hogy az összes idősebb kutya ezt csinálja ha két fiatalabbik durván játszik, ha pedig a fiatal egy idősebbel játszik durván akkor az állítja le.


ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha látod hogy a papinak már nincs ínyére a durvaság akkor rászólsz a staffira

2013. okt. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!!!
2013. nov. 3. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!