Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerettem volna venni egy...

Szerettem volna venni egy TK-s kutyát, de az egyik szülőnek csak egy tenyészszemléje van nincs egyetlen egy kiállítása sem az baj?

Figyelt kérdés
Szóval anya kutya nincs kiállítási eredmény. Apának van 1 CAC meg egy tenyész szemle. Megéri megvenni? Vagy probléma ha nincs eredménye?

2013. okt. 26. 09:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

akkor az nem lesz tk-s kutya, és az is lehet hogy az a fajta kutya se lesz. szimplán egy szaporított kutya..


egyik szomszéd vett egy yorkie kislányt... aztán amikor elvitték orvoshoz kiderült, hogy nem hogy nem yorkie, de még csak "kislány" se..

2013. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
xD az meg, hogy lehet, hát azért csak nem látod már a lába között, hogy mi van xD
2013. okt. 26. 09:31
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor keresek másik kennelt. Mire kell figyelni milyen eredmények legyenek meg?
2013. okt. 26. 09:32
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert kiállítási minőségű kellene, fedezőkannak szeretném őt.
2013. okt. 26. 09:41
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Kölyökként még nem lehet tudni,milyen minőségű lesz az adott kan.Aki nem jár kiállításokra,címeket sem fog kapni,de attól még lehetnek megfelelő kölykeik.Fedező kannak már növendék kutyát vesz az ember,vagy nem saját kannal fedeztet.De attól,hogy az ember összetesz két törzskönyves egyedet,még nem lesz tenyésztő.Ėrdemes végignézni a kenneleket,meg azt hogy mi kėszül bennük.A kennel név még nem garancia a minőségre.
2013. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy ne lehetne tk-s a kutya? Ha a szuka gazdájának van kennelneve, akkor a kölyköknek minden bizonnyal igényelni fogja a tk-t.

Van tenyészszemléjük, vagyis a kölykök törzskönyvezhetőek. Nem a kiállítási eredményektől függ egy kutya minősége. Bár tény, hogy aki komolyabban kutyázik, az el szokott járni legalább néhány kiállításra.

Beszélj a tenyésztővel, hogy egyáltalán szimpatikus-e és kérdezz bátran tőle.

2013. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha kiállításra kell kutya, onnan kell venni, ahol sok a kiállítási eredmény. Ez biztosítja, hogy annak a tenyészetnek a vonala a ma aktuális formát hozza.A "fedező kan" státusz pedig majd a kutya eredményei után dől el, hogy a szuka tulajdonosoknak kell-e a kutyád alomhoz.
2013. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem nem tőlük kell, visszakerestem a felmenőket és nagyon csúnya kutyák voltak. Semmi fajta jellegzetesség. Úgyhogy várok tovább.
2013. okt. 26. 10:53
 9/14 A kérdező kommentje:
Elgondolkoztam a növendéken és lehet, hogy veszek egy növendék szukát.
2013. okt. 26. 11:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de akkor most te akarsz szaporítani? Az előbb még fedező kant akartál venni, most meg növendék szukát? Érdekes...
2013. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!