Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Etikus" dolog-e egy ételaller...

"Etikus" dolog-e egy ételallergiás kutyát tenyésztésbe vonni, ha amúgy megvannak a szűrései és a tenyészszemléje?

Figyelt kérdés
Nem akarok tenyészteni, csak érdekel a kérdés. Azt tudom, hogy maga az allergia nem örökölhető, de a hajlam igen. Szerintetek nem gáz, ha valaki pl. csirkehúsra allergiás kutyát tovább tenyészt?
2010. jan. 29. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De igen, gáz.
2010. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az allergia meg nem szűntethető, akkor igen, gáz...
2010. jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
A tenyésztés sokkal bonyolultabb és árnyaltabb ennél ahhoz hogy ezt ki lehessen jelenteni!Ezt csak azt tudja aki évről évre csinálja.Ne adj csirkét neki és kész,ez a tenyész értékből nem von le semmit!!!!!
2010. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem etikus, épp elég ilyen szerencsétlen kutya rohangál mindenfelé, ne szaporítsd ha nem muszály.
2010. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az én kutyám allergiás, és a doki azt mondta, hogy ez szerzett dolog, valószínűleg kölyök korában rontottuk el, amikor sok csirkemellet főztem neki (persze jó kis hormonkezelt csirkéből, na de ezt nem tudtam akkor még) - meg kölyökként kapott virslit, sőt pedigree zacsis kaját is néha - na, szóval jól elrontottuk a dolgot. Most már tudom, hogy mi voltunk a hibásak. Amúgy nem hiszem, hogy ha csak táppal meg normális dolgokkal etetjük, akkor előjött volna a betegsége.
2010. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mint a kérdésben is írtam, nem akarok szaporítani. Ivartalanított kutyám van.

Köszönöm a normálisaknak a válaszokat. :)

2010. jan. 29. 21:59
 7/12 anonim ***** válasza:
A hajlam tud öröklődni, ezért van az h pl. a westik meg a hasonlóan elcseszett divatkutyák körében sokkal inkább előfordul, mint egy még normális állományú fajtánál. Így én nem vonnék tenyésztésbe egy ételallergiás kutyát - az nem normális, nem természetes dolog, h egy kutya allergiás a csirkére...
2010. jan. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt válaszod. :)

Én is így gondolom, hogy ez nem szép dolog. Azért gondolkoztam el ezen, mert ismerek egy ilyen "tenyésztőt", aki a csirke allergiás szukáját tenyésztésbe vonta. És sajnálatos módon lett az alomban olyan kölyök, aki szintén allergiás lett.

A kérdést azért tettem fel, mert mint tudjuk és sokan nagyon helyes hangoztatják is, mekkora jelentősége van a szemlének és a szűréseknek. De erről pl. sehol sem esik szó. Talán nem veszik az emberek elég komolyan az allergiát? Mert sajnos elég sok az ételallergiás kutya, nem csak a zsebkutyák között. :S Talán nem tűnik olyan nagy bajnak "egy kis csirke allergia", de szerintem igenis nagy baj. Szóval ezért volt a kérdésem, mert erről sehol nincs szó és érdekelt a véleményetek.

Köszönöm a válaszokat még egyszer és ne aggódjatok, nem vagyok szaporító, teljes mértékben elítélem még a szeretetből, egy almot lehozó típusú szaporítást is.

2010. jan. 30. 13:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy csirkés táp allergiája,vagy csirke allergiája van.
2010. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor elmondod azt is, mi a különbség?
2010. febr. 2. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!