Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Odakap a kutyám. Mi a helyes...

Odakap a kutyám. Mi a helyes magatartás ilyenkor?

Figyelt kérdés

Bármit bármikor kivehettem a kutyám szájából. A talált vagy lopott dolgokat mindig is nagyon féltette, de ha elkaptam akkor gond nélkül kivehettem a szájából. Most pár napja azt játsza, hogy ha talál valamit, és odanyúlok (elásott kaja) akkor odakap. Nem morog, meg semmi, csak odakap. Nem harap rám, tehát látszik hogy ilyen szárnypróbálgatás féle, csak intően odakap a szájával hogy az övé. Páromnál meg nálam is ezt játsza most pár napja.


Most az előbb láttam hogy talált egy elásott parizer darabot. Gondoltam kipróbálom hogy nekem is odakap e mert én vagyok a falkavezér (legalábbis eddig így gondoltam). Megfoghatom a kutyát, nem reagál semmit. amikor odanyúltam közvetlen a szájához odanyúlt felém. Mint mondtam semmi morgás, semmi harapás. Egyből rászóltam, rákaptam a szájára, rámorogtam. Majd többször eljátszottam. ott volt a kezem, úgy kellett ennie. Semmi. Majd megint elhúztam a kezemet és odanyúltam és akkor reflexből nyúlt ismét rám. Egyből elkaptam a száját, letepertem és morogtam rá. Fájhatott neki mert nyüszkölt. Teljesen megadta magát. Kiástam én azt az elásott kaját, letisztogattam és amikor úgy gondoltam akkor odaadtam neki. Lehet nem kellett volna odaadnom neki a végén.


De nem tudom hogy kellett volna ebben a helyzetben mint domináns félnek viselkednem.

A héten beteg volt, el lett kényeztetve. És lehet hogy ezért bátorodott így fel? 1 éves ivartalanított szuka.



2013. okt. 26. 17:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy a tányérját nem félti. Bármikor elvehetem miközben eszik. CSAK a talált dugi dolgokkal csinálja ezt.
2013. okt. 26. 17:25
 2/11 sippara ***** válasza:
72%

Le leszek pontozva, de az első ilyennél kellett volna egy akkora pofont kapnia, hogy eszébe se jusson többet (nem, nem agyonverni kell a kutyát, nyilván más erővel kap ilyenkor egy spániel, mint mondjuk egy roti).

Egyáltalán miért hagyjátok ezt neki napok óta? Minél többször hagyjátok a kutyát ilyen formában hibázni, annál jobban rögzül a viselkedés. Mennyi idős kutyáról beszélünk egyébként?

2013. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sippara ***** válasza:
83%
Bocsánat, az utolsó bekezdést teljesen átugrottam :) Ha el is kényeztettétek, akkor nem kell meglepődni :D Úgy általában a talált élelemről letiltásra gyúrjatok rá, ezt a viselkedést pedig következetesen tiltsátok, büntetni szerintem ha nem ér hozzátok, maximum olyan formában érdemes, hogy aznapra már biztosan elveszed az adott tárgyat/kaját.
2013. okt. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ÓÓÓ hogyne kapott volna? :D Minden egyes alkalommal kapott a szájára ezért. Nyilván nem nagyot de azért érezte.

Éppen ezért írtam ki a kérdést, mert láthatóan az nem hatotta meg.

2013. okt. 26. 18:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom sipparához.

Nekem két staffim van.Egyszer próbáljanak meg a kezem után kapni, akát lasztiról, akár kajáról van szó.Akkora pofont kapna mindkettő, hogy ihaj.

Szerintem a párizsidarabkát nem kellett volna visszaadni neki.Ha egyszer leteperted, rámorrantottál, és elvetted a kaját, akkor az már a tiéd, neki köze sincs hozzá.

Nekem a most 10 hónapos kanom próbálkozott olyan 7 hós kora körül.Egyszer szorítottam meg az orrnyergét, morogtam mint egy állat, letepertem, és beleharaptam a nyakába. :D Persze nem erősen, csak csíptem egyet.Akkor megtanulta, hogy az ételt, simogatást adó kéz szent és sérthetetlen.Azóta még pacsit is ad evés előtt, és olyan illedelmes, mint aki etikettet tanult.

Erről nagyon gyorsan szokjon le!

2013. okt. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sippara ***** válasza:
Hát akkor vagy nem volt elég nagy (nem tudom, milyen fajta, mekkorka a kisasszony), vagy nem volt mögötte "tartalom" - erre az utóbbira most a rotimnál jöttem rá, ha nem veszem magam elég komolyan, a karomat kettétörhetném rajta, fel se venné, viszont ha látszik rajtam, hogy ezt most határozottan NEM, akkor elég szó szerint csak rálegyintenem az orrára.
2013. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Husky-ról van szó. És párom dühből csapott oda. Én is elég keményen elkaptam és rámordultam.

Most azt gyakoroltuk hogy a földbe eldugtam parizer darabokat. és kíváncsi voltam mit reagál. Rámordultam amikor közeledett felé. Ekkor leült és várt türelmesen. Volt amikor megjutalmaztam volt hogy elvittem a falatot. De a lényeg hogy mindig nálam volt a falat, és ő max a végéből kapott. Ez okés.

De általában akkor van a gond ha ő talál valamit és én megyek oda. Ezt is kipróbáltam. Ekkor volt hogy próbál odakapni, de kapásból elkaptam rámorogtam letepertem. Ekkor nem is adtam neki a falatot oda.

Most kíváncsi leszek mi lesz. Annyi már biztos hogy ismételten be kell keményítenünk. Hihetetlen ha ellágyulunk pár napra (mert beteg volt és megsajnáltuk) akkor már próbálkozik.

2013. okt. 26. 18:26
 8/11 sippara ***** válasza:
75%
Ja, hogy husky? :D Hát akkor kitartás, következetesség,és akkor se engedjetek, ha látszólag vége a kamaszkornak :)
2013. okt. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a lényeg h mindig maradj nyugodt és határozott ès semmi képpen se menj el a kutya mellől amìg nem nyugodt és megadó!!Te rámorogsz a kutyádra és letepered? Az én kutyám már egy nézésre meggondolja magát
2013. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én huskym már akkor hanyatt vágja magát, ha csúnyán nézek rá.

Egyetlen egyszer mordult rám, vagyis feltételezem, hogy rám, mert találkozott egy másik kutyával, odament, és én visszahívtam, és nem figyelt. odamentem, megfogtam a nyakörvét, hogy elhúzzam, és felmorgott. Ezért nem tudom, hogy rám-e vagy a kutyára, mert közben ment a szimat. A morgás pillanatában elkaptam a torkán a bőrt, lecsaptam a földre, és lenyomva tartottam. Illetve kapott egy kisebb "pofont". És ezek után fogtam, pórázra vettem, és hátra vittem egy kennelbe, és vagy 5 percig bezártam. Miután kiengedtem, és volt ott 10 kutya is, egy szóra ugrott, és szaladt hozzám, és azóta se mert rám morogni.

2013. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!