Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutyát szeretnénk. De...

Új kutyát szeretnénk. De fogalmunk sincs hogy milyen legyen. (? ) Kertes házunk van, és a kerítésünk kb.120 cm magas. Egy olyan méretű kutya kéne ami ezt nem ugorja át. Régen westienk volt. Most olyan kutya kéne ami elkergeti a macskákat.

Figyelt kérdés
Szép, aranyos, és okos kutya kéne. :)
2013. okt. 28. 11:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
Anyameknal van egy pincsi csivava keverek...a 2 meteres keritest ugy mássza át mintha kötelező lenne....
2013. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 sippara ***** válasza:
60%

"Hetente 3 seta"


Erre egy lusta, idősebb kutyát ajánlanék, akinek amúgy sincs szüksége napi szinten új ingerekre - mindenki másnak ez egyszerűen KEVÉS.


"kaja inni , jatekok, jatszanék is vele, orvoshoz is tudnám vinni, ha esetleg kisebb termetű akkor rossz idő esetén beengedni a házba, lenne egy fekvőhelye bent is meg kint is."


Ez meg nem az, amit nyújtani tudnál, hanem az, aminek teljesítésére kötelez az állatvédelmi törvény.


"Nem ugy ertetem azt hogy ne ugorja at a keritest hogy meg legyen ra nevelve.. A meretere gondoltam. Nem hiszem hogy egy kisebb termetu kutya at tudna ugrai.. A meretere gondoltam!!!"


Akkor most meg foglak lepni: hallottam már havanese-ről, aki átjutott a két méteres kerítésen, ugyanakkor jópár olyan (nagy- és óriástestű) kutyáról is, akiknek egész egyszerűen nincs is szükségük kerítésre. Egy fáradt, jól nevelt kutya nem megy át semmilyen kerítésen, egy kertbe kicseszett, unatkozó, semmiféle irányítást nem kapó kutya pedig az ötméteres acéllapon is átmegy előbb-utóbb.

2013. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%

Már eleve a kérdés is olyan.. "Új kutyát szeretnénk" én meg új telefont, de nem ugyanaz a kettő. A "régivel" mi történt, elszökött?

"Szép, aranyos, és okos kutya kéne." Ez csak rajtatok múlik, de már a kérdésből is az jön le, hogy tárgyként kezelitek az állatokat, és az hogy elvinnéd orvoshoz, meg kaját adsz neki, ne is haragudj de a MINIMUM de ez még egy nagy nulla, ettől nem lesz egy kutya sem "...aranyos, és okos"

2013. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

Igen, tárgyként.. Ne azért akarj kutyát, hogy a macskákat megfogja. Undorító.


Egyébként egy westi méretű kis akármit, bármelyik macska lenyom.


Szerintem legyen plüss kutyád, az a neked való.

2013. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kinek mi a lényeg a kutyánál. És ha nem tudsz tanácsokat adni csak morogni h mit nem csinál más jól akkor nem vagyok kíváncsi rád!! Köszi mindent.
2013. okt. 28. 15:56
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Hát és szerinted érdekel, hogy mire vagy kíváncsi csillagom?


Én meg az ilyen idiótákra nem vagyok kíváncsi, akik naponta teszik fel ezeket a kérdéseket. És amikor visszakérdezünk, ez jön:

-nevelni? minek? tudja az amit kell.

-minőségi táp? minek? nehogymá a kutya jobb kaját egyen!

-kutyasuli? ugyanmár, nekem arra nincs pénzem!

-ivartalanítás? ez nálunk nem szokás, csak a modern kutyatartók csinálják.

-a házba minek engedjem be, a kutya kintre való.


De persze legyen cuki, szép, aranyos, okos. Olyan amelyik megsétáltatja magát, megtanulja az alap dolgokat, és nincs vele baj, csak foglalkozni ne kelljen vele. Te ugyanilyen vagy.


Hát anyád.

2013. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
56%

Szép - ez szubjektív

Aranyos - ez is

Okos - minden kutya okos, kivéve az agyonszaporított, megnyomorított egyedek, DE mindet tanítani kell.

120 cm magas kerítés? Csináljatok magasabbat, akkor vehettek egy nagyobb kutyát, bár a jelek szerint neked valóban egy plüsskutya való. A macskát csúzlival is el tudod kergetni, nem kell ahhoz kutya.

Heti 3x sétáltatnád? Attól, hogy kertben van, még kell naponta sétáltatni, mert a séta lényege nem csak az, hogy eleget tegyen a biológiai szükségleteinek, hanem az is, hogy világot lásson, megtapasztaljon dolgokat. Ha nálatok az a lényeg, h macskát fogjon, és ékes dísze legyen a kertnek, inkább ne vegyetek kutyát!

2013. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!