Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások. Kutyát...

Tapasztalt kutyások. Kutyát tiltani tényleg dühösen kell?

Figyelt kérdés
Szóval van ez a blog felhobacsi.tumblr.com és az október 21.-i bejegyzésben azt írja a pasas hogy nekik úgy tnaítják az iskolában hogy a kutyát dühösen kell tiltani. Cesar Millan szerint viszont a kutyát nyugodt, de határozott hangnemben jó tiltani. Melyik módzser a jobb szerintetek?
2013. okt. 28. 16:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Csak az enyémről tudok nyilatkozni.


Alapvetően csöndesen beszélek és ha "garzáda" akkor hangosan, határozottan egy szót használok. Nem lepcselek, nem ordítok, hanem annyi, hogy : NEM!

2013. okt. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%

Én C.M.-nek adok igazat, szerintem nagyon jól ért a dologhoz. De magamtól is úgy gondolom, hogy nem ordítozni, dühöngeni és hisztizni kell, mint valami kontrollt vesztett idióta, hanem erélyesen rászólni. Ha ez épp sem működik, akkor el lehet kapni a kutya grabancát és úgy rászólni, de akkor sem túl dühösen.

Viszont vannak kutyák, akik nem reagálnak minden helyzetben a normál tiltásra, náluk talán eredményesebb lehet, ha a gazda dühösebb hangnemben szól rájuk. De szerintem alapvetően nem ezt kellene tanítani, mert így érzelem fogja vezérelni az embereket, amivel csak elrontják a kutya nevelését, mert ide logikus és nyugodt gondolkodás kell, hogy falkavezérnek tekinthessenek.

2013. okt. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%
Határozottan,nem dühösen.A düh egy izgatott állapot,attól a kutya is izgatott lesz.
2013. okt. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
én is így gondolom ahogy írjátok. Volt már pár kutyám, de egyiket sem tiltottam dühösen. Nem tudom mire fel ez az új divat.
2013. okt. 28. 16:22
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon szakértő suli lehet! :)

Még jó, hogy van ilyen! Ellenpéldának jó mutogatni.

2013. okt. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Tükörkutyaiskola vagy mi a franc. Nem voltam náluk még, de az olvasottak alapján nem is leszek.
2013. okt. 28. 16:49
 7/26 anonim ***** válasza:
52%
Hallottam róla, szintén zömében rosszakat.
2013. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem helyzete válogatja. Van olyan, amikor a "sima" tiltás nem elég, hanem meg kell mutatni a kutyának, hogy most rohadtul kihúzta a gyufát. De ha folyton úgy tiltod, mintha legalábbis miatta tört volna ki a harmadik világháború, akkor elveszíti a jelentőségét a düh, amit beleraksz, és kezdhetsz agyalni valami még keményebb büntetésen, ami aztán majd a nagyon kemény helyzetekben használ.

A népszigeti ovit meg bombázza már le valaki, olyan marhaságokat mondanak mostanában, hogy az agyam eldobom. Ezt a blogot is csak azért olvasom, hogy tudjam, miért nem ajánlom őket. Mondanak egy csomó okosságot, de az a néhány baromság közte viszont égbekiáltó...

2013. okt. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Milyen hülyeségeket hirdtenek? Most már kíbáncsivá tettél.
2013. okt. 28. 18:22
 10/26 anonim ***** válasza:
72%

Eddig szinte minden blogbejegyzésben találtam valami baromságot, de nem jegyzetelek, meg egy ideje nem volt kedvem nézni, szóval az újabb történésekkel nem vagyok tisztában :)

Most így hirtelen csak az jut eszembe, hogy szerintük két kutya verekedését úgy kell megoldani, hogy hívjuk ki belőle a sajátunkat... Kac-kac, egy rendes verekedésnél nem lesz behívható a kutya, de ha valami csoda folytán mégis, azzal csak lehetőséget adok a másiknak, hogy rendesen megharapja, gyakorlatilag tálcán kínálom fel neki a kutyámat, és ha ezt ki is használja, akkor a kutyám kap egy akkora negatív visszajelzést a behívására, aminél még az is jobb, ha beérkezéskor elverem.

2013. okt. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!