Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törvény miért nem bünteti a...

A törvény miért nem bünteti a szaporítókat?

Figyelt kérdés
azokat akik 40 ezrekért árulják a tk nélküli kutyákat. nem értem. az állatvédők kitalálnak minden féle hülye törvényt jó nem mind az, de erre miért találnak ki valamit ? ez fontos lenne de a az aprod az expressz és a többi ilyen oldal pénzért árult szaporított kutyákkal.
2013. okt. 29. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg azért mert végül is a törvények szerint egy állat a gazdi "tulajdonában" van. Így szerintem úgy vélik bármit csinálhat vele ami az állatnak nem rossz. Bár azt én is utálom ha a kimerülésig ellettetik a kutyát! Az állatvédők valóban sok hülyeséget behoznak, persze ezt nem büntetik!
2013. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Fordítsuk meg egy kicsit. Miért lenne érdeke? Sok szavazót jelentene ez nekik? Nem. Sok pénzt hozna az államnak a büntetés? Nem, sőt talán még pénzbe is kerülne az ellenőrizgetés. Van nagyobb probléma ma Magyarországon? Igen. Ezen okok játszanak közre.


-kispalikee-

2013. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutya csak egy "dolog", tárgy, amit az állatvédelmi törvényben leírtak betartásával kell tartani. Elletés, "szaporítás" nincs tiltva.
2013. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Valletta ***** válasza:
100%

Ezt csak úgy lehetne megoldani, ha szabályozva lenne, hogy milyen kutyáknak lehetnének utódai (pl. csak törzskönyves, vagy így-úgy minősített), de ehhez ivartalanítási kötelezettségre lenne szükség minden más kutya esetében, ami Magyarországon elképzelhetetlen, ráadásul a kutyák nincsenek összeírva, ha bírságot szabnának is ki ivaros kutyára, senki nem fizetné be, mint ahogy a 3000 Ft-os chip miatt is sírt a fél ország.

Egyébként meg mindenki annyit kér a kutyájáért, amennyit akar. Akinek nem tetszik, az nem fizet, akinek meg igen, az meg majd a saját kárán tanul. Mellesleg nem tudok egy hülye "állatvédős" törvényről sem, minden amit az állatvédelmi törvény magában foglal nagyon fontos, sokkal fontosabb, mint hogy ki milyen kutyát mennyiért árul.

2013. okt. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
12%
Én is sokat olvastam hogy mennyire rossz meg szar törzskönyv nélküli kutyát venni. Viszont én még is megtettem. Anno 20 ezer forintért vettem törzskönyv nélküli husky kutyát. kék szemű, nem keverék..és apródon igen. Az első egy évben rettegtem hogy ne hogy rábsszak hogy ideggyenge stb, de nem..nem volt az, egy tüneményes, szép kan kutya lett, akinek egyetlen hibája az volt hogy feltúrta a kertet, de párszor rajtakaptam, egy atyai tasli a mancsára, és le is szokott róla. vicces de tényleg bevált..nem azt mondom hogy mindenki tegye így de nem mindenki tud annyit költeni egy kutyára, és én pl nem bántam meg..imádom. Viszont miért is baj hogy nincs törzskönyv? A lényeg hogy egészséges szülőktől legyen a kutya, és a hely ahonnan vegyem ne egy putri legyen. Szóval szerintem a 80e ftos husky se lett volna különb..ja most 3 és fél éves a kutyus.
2013. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, honnan tudod, hogy a szülök egészségesek, ha nincsenek szűrések? Röntgenszemed van? És ha nem látod a kutyák törzskönyvét, honnan tudod, hogy tényleg husky? És a tk nélkül honnan tudod, hogy a nagyszülők, dédszülők egészségesek? És hogy a kutyának tényleg azok a szülei, akiket látsz? Te is rettegtél, hogy nehogy ráfázz, szerencséd volt, de másokat miért biztatsz erre, meg az érdekes nevelési módszereidre?
2013. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a putriról szólva... Tudtad, hány szaporító tart gyönyörű családi házban egy darab gyönyörű, egészséges szukát és kant, míg az állomány többi messzebb egy putriban?
2013. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kisóóóó válasza:
80%
Megvan még a Husky? Egyébként pl az atexia tünetek 3-5 évesen jelentkeznek...csak mondom.
2017. jan. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!