Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem háborít fel ez a...

Titeket nem háborít fel ez a sok birka ember, akik még mindig a szaporítókat támogatják?

Figyelt kérdés

Tagja vagyok egy kutyafajtás csoportnak a face-en...Egyik gazdi"feltett egy képet a cuki kölyökkutyákról(agyonszaporított,de nem társasági fajta),hogy eladóak.Mondanom sem kell,mint,,gyöngytyúk a takonyra"rávetették magukat,ezer lájk,ezer kérdés-rögtön mindenki ezzel jön(ugyebár ez a két legfontosabb kritériuma a kutyavásárlásnak):hol?mennyiért?

És száz válasz ebből áll,hogy hol,meg mennyiért.A kiírt véleményem a szaporítókról és a törzskönyves szaporítókról,akik betegségszűrések és egyéb fontos dolgok nélkül árulják a kicsiket,rontva ezzel az amúgy is igen silány állományt-törölték.Erről ennyit...Belinkeltem egy fajtamentésnél lévő,ugyanolyan,fiatal kutyát-érdekes,az ingyen van és nem kell senkinek.Ja,mert nem kölyök,hanem két éves...?Nem mintha ebből a fajtából kölyköt is ne lehetne hozni a legkisebb menhelyről vagy sintértelepről is.Nem tudom eldönteni,hogy az emberek tényleg ennyire bugyuták,hogy a kedvenc fajtájuk tönkretételét támogatják,vagy csak nem akarnak látni?


2013. jún. 21. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Némely fajtát maguk a tenyésztőik is tönkre tesznek az irreális alakítgatásukkal. Akkor mit vársz a nem tenyésztőktől? Nem foglalkoznak a fajta érdekeivel, csak az tetszik, olyat akarnak, lehetőleg olcsón.A legtöbb ember meg kölyköt akar, mert az igazán cukin néz ki.
2013. jún. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez sajnos így van,de kérdem én,mire megy a cuki kölyökkel,ha két éves korára lebénul a diszpláziától?Ha egy rakás pénzt rá kell költeni és még a kutya is szenved?Ha esetleg már fiatalon altatni kell,vagy idegrendszeri problémái lesznek és így tovább?
2013. jún. 21. 12:56
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezek azok a dolgok, amikkel nem foglalkoznak az emberek. Csak akkor, amikor szembesülnek vele. Az ember hajlamos azt hinni, neki nem lesz gond, mert ő a kivétel.
2013. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos amíg az emberek utána sem szagolnak, hogy mire kell figyelni kutyavásárlás előtt, addig ez így lesz :( Nagyon sokan vannak, akik még azt sem nézik meg hogy egyáltalán mivel kell etetni, csak miután náluk van a kölyök, akkor merülnek fel azok a dolgok amikre lusták voltak rákeresni. Az emberek többsége önző, a saját és nem a kutya érdekeit nézik (kölyök kell mert cuki, szülnie kell a kutyának mert a gazdi babázni akart stb).
2013. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan nem tudják mi a különbség a szaporított és a tenyésztett kutya között. Illetve azt sem tudják, hogy ezzel milyen durva állatkínzást támogatnak.

Egy jó éve még én sem tudtam, de amikor elhatároztam hogy kutyám lesz, alaposan utána olvastam a dolgoknak, akkor találtam erről szóló cikkekre. Eszembe sem jutna szaporítótól kutyát venni.

Az emberek többsége egyszerűen csak tájékozatlan, és nincs benne annyi igényesség, hogy utána nézzen a dolgoknak. Meg persze nyilván vannak olyanok is, akiket nem érdekel. Így olcsóbb és ezzel már meg is vannak győzve. Az előbbi még jobb, mert legalább jóhiszeműek. Az utóbbi kategória gáz, azok igazi mocsadékok. De a végeredménye mindkettőnek ugyan az: a szaporítás virágkorát éli.

2013. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A 'felelős felnőttek' egész egyszerűen képtelenek végiggondolni a tetteik köveztkezményeit. Nem értik meg, hogy kutyák millióit teszik ezzel tönkre. A menhely ciki, az már 'használt' kutya, nem lehet nevelni. Nem mintha ezek a barmok a kölyökkutyát tudnák nevelni. És az a durva, hogy ez egy globális probléma: Spanyolországban, Dél-Amerikában sokkal durvább méreteket ölt. Ott tényleg úgy megy, hogy nem kell a kutya, ugrás be az autóba, majd kidodni az út szélén. Az emberek még arra sem veszik a fáradságot, hogy egy kib.szott menhelyre elvigyék.
2013. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én abból a csoportból, ahol admin vagyok kérdés nélkül törölni szoktam minden eladó kiskutya hirdetést.
2013. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Még hozzátenném a média áldásos hatását is, mert mit is sugall manapság? Neked minden jár, mégpedig azonnal! A többi le van ejtve, a lényeg, hogy neked jó legyen. Nem kell semmire várnod, mindent rögtön megkaphatsz, ilyen-olyan fantasztikus ajánlat keretében. És ez az élet egész területére kihat: a párkapcsolatokra, a morálra, a kutyaválasztásra, mindenre.
2013. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Szívemből szóltál kispalikee.

Pedig ha tudnák milyen jó kutyát lehet nevelni egy felnőttből is. Az enyém 5 évesen került hozzám (előtte pont egy szaporító pincéjében él "tenyészkanként" évekig). Még csak az ül parancsot sem tudta és 4-5 hónap alatt olyan jól nevelt kutya vált belőle, hogy konkrétan irigykedik a többi gazdi. Már olyan ügyes, hogy a nyakörvet is elhagytuk, nem hogy a pórázt.

2013. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Fel is háborít, el is szomorít:S

Ide is akárhányszor feljövök, jönnek ezek a típusos kérdések: "mindjárt ellik a szuka kutyám, mire figyeljek?", "véletlenül becsúszott egy alom, de az anyakutya nem törődik a picikkel, mit csináljak?", "ma kaptam egy hathetes kölyköt, tanácsok? mit vegyek neki?"

Ha sokba kerül egy kölyök, miért nem lehet várni vele pár hónapot?? Addig legalább utánanézhetnének, hogy mivel jár a kutyatartás dolog. :(

2013. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!