Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs okozhat ilyen tüneteket?

Kullancs okozhat ilyen tüneteket?

Figyelt kérdés

A múlt héten találtunk a Labradorunk fejében egy kullancsot, ez el lett távolítva, de a napokban nem érzi jól magát a kutya. Hányt, nem eszik, csak fekszik, folyik a nyála, száraz az orra, picit remeg, és mintha a hasa meg lenn püffedve kicsit. Ma volt nála az orvos, de ő semmi biztosat nem tudott mondani mi baja lehet. Adott neki három injekciót, kullancs ellen, illetve gyomorrontás ellen is.

Valakinek volt esetleg hasonló??



2013. okt. 29. 12:44
1 2
 1/14 sippara ***** válasza:
66%
Ha hány, nem eszik, remeg, folyik a nyála, mondd már meg nekem légyszíves, miért nem viszed be egy NORMÁLIS, FELSZERELT állatorvosi RENDELŐBE??? Szerinted a lódoktor meg tudja mondani ránézésre, mi baja van???
2013. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én tapasztalatokat kérdeztem, hogy volt-e valakinek hasonló. Egyébként rendes állatorvos jött ki hozzá, nem tudom milyen lódoktorról beszélsz.
2013. okt. 29. 12:55
 3/14 sippara ***** válasza:
Egy normális állatorvos ilyen esetben már a tünetek kb. felénél közli, hogy azonnal vidd be a rendelőbe, mert tudja, hogy ránézésre nem lehet diagnosztizálni, és nem csak le akar húzni három szuri árával, hanem esetleg az is érdekli, túléli-e a kutya az éjszakát.
2013. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Okozhat, de más probléma is lehet.

Menjetek be egy rendelőbe, ne találomra kapja a kutya a kezeléseket.

2013. okt. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igazatok van, akkor amint hazaér édesapám bemegyünk még a legközelebbi rendelőbe is. Ettől függetlenül reménykedek benne, hogy jobban lesz.

Olvastam a babéziáról, ami hasonló tünetekkel jár...:(

2013. okt. 29. 13:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, h sajnos az.

Vizeletén láttál változást? (színre)

2013. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Amikor itthon voltam nem láttam őt azóta pisilni :S
2013. okt. 29. 13:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Az a kimenő orvos akkor lenne valóban orvos, ha azonnal vért vett volna a kutyádtól, aminek másnap már meg is jött volna az eredménye, hogy kullancsfertőzés, vagy sem.

Babéziánál azért has puffadás nem jellemző. De biztosat csak a vérvételjelent.

Amelyik orvos nem tud biztosat mondani, és elmegy, az minősíthetetlen. Ha nem tud diagnózist, akkor tovább küld jól felszerelt rendelőbe minimum.

2013. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Na, mesélj, mik a fejlemények?
2013. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tegnap már egy picit jobban lett, de amint este evett egy keveset, megint kihányta. Orvos megint jött,bélgyulladása van, amit nagy valószínűség szerint a kullancs okozott. Kapott injekciót, de ma ugyanúgy hányt (fehéret, habosat). Szerencsére vizet valamennyit iszik azért. Ma megint jön az orvos.

Nagyon remélem átvészeli!

2013. okt. 31. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!