Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szól rá egy gazda a...

Miért nem szól rá egy gazda a kutyájára, ha az feleslegesen ugat? Nem értem.

Figyelt kérdés

Nekem nincs kutyám, szóval nem okoskodni akarok, de nem értem.

Sok kutyást látok, hogy mondjuk ott a kertben a gazda, füvet locsol, autótszerel, söpröget, postással beszél, és a kutyának benem áll a szája, ugat a folyton.

És mintha nem is hallaná fülét se mozdítja a gazda.

Most miért? Gondolom a többi ember, szomszéd örül mikor fél órája ugat a kutya, és nem szólnak rá!

Én tuti rászólnék a kutyámra, ha a postással beszélek, hogy fogja már be, nem hallom a saját hangom se.

De másokat ez miért nem zavar?



2013. okt. 29. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert őket hidegen hagyja... "A kutya azért van, hogy ugasson" elven működnek.

Én rászólok a szomszéd kutyára is éjjel, ha láthatóan teljesen feleslegesen ugat, és általában hallgat is rám. Tényleg néha én sem értem, miért esik nehezükre egyes embereknek rászólni a kutyájukra... ettől nem lesz se jobb, se rosszabb a kapcsolatuk.

2013. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Én rászólok. De ha nagyon ugathatnékja van, akkor úgyis végigmondja. :) De kertvárosban az bizony normális, ha ugatnak a kutyák (ha egy kutya folyamatosan, megállás nélkül, az nyilván nem).
2013. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Én soha nem szólok rá. Vagyis eleinte rászóltam, de utána beláttam hogy felesleges! :) Ha el akarja ugatni elugatja!
2013. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sippara ***** válasza:
73%
Én mindig rászólok - bár nem kertes házban lakunk. Akkor is, ha itthon ugat, és akkor is, ha olyan idegen helyen, ahol bárkit zavarhatna. Az erdő közepén nyilván áriázhat kedvére, ettől függetlenül akárhol is vagyunk, ha azt mondom, hogy csend van, akkor csend van. Szép is lenne, ha ő döntené el - de biztos én vagyok a hülye :)
2013. okt. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is mindig rászólunk a kutyáinkra, ha feleslegesen ugatnak!

Sajnos a szomszédaink közül rengetegen vannak, akik saját bevallásuk szerint még SZERETIK is a kutyaugatást...(fel nem foghatom, milyen agymenés lehet ez?!) és ezért direkt beállnak a legidegbetegebb kutyák kerítése elé beszélgetni jó órákat. És te tanulj/aludj/légy nyugodt ilyen hangzavar mellett. Na ilyenkor szoktam dührohamot kapni.

2013. okt. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én, mint kutyatulajdonos, már szinte észre se veszem ha ugat, és nem is zavar. A papám zavarja, ő mindig rászól, pedig sose ugatnak ok nélkül!
2013. okt. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

az ugatás, illetve,hogy mikor ugat a kutya ?? az biztos ,hogy soha nem feleslegesen .

sokszor a gazdák hibájából , sokszor a kutya nevelésének hibái miatt. sok kutyást zavar a kutyák ugatása, legfőképpen ,ha az ő kutyája alapból nem ugat .de azt el kell fogadni,hogy sajnos vannak ugatósabb fajtájú kutyák :)és vannak az ugatást kevésbé kedvelő emberek :)

2013. okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elég szomorú,hogy a legtöbb gazdi tényleg magasról tesz a kutyájára ebből a szempontból.Nálunk a szomszéd fiúk éjjeli műszakban dolgoznak,reggel járnak haza,így az ő és a mások iránti figyelemből is rájuk szólok mindig.Kertesben lakunk,két kutyám van,az egyik csak akkor ugat,ha oka is van rá,a másik viszont egy magas hangú,nagypofájú kopó,aki imádja hallani a saját hangját.Számtalanszor van,hogy semmi ugatnivaló nincs,még a környékbeli kutyák is hallgatnak,a másik kutyám is fekszik,le se tojja,neki pedig be nem áll a szája már kora hajnaltól kezdve.Ilyenkor általában a kerítés szélénél áll és a semmibe ugat,de olyan is van,hogy áll az udvar közepén és ugat,egészen amíg rá nem szólok...Kiborít néha.Ha pedig még ugatnivaló is van,akkor meg pláne alig bírják magukat lecsillapítani.Olyankor is rájuk szólok egy idő után,mert marha nagy a kert,ráadásul saroktelek,így a 4000 m2-en végig vergődnek,ha elmegy valaki a kerítés mentén-legyen az ember,állat,vagy autó.Nem baj,ha ugatnak,amikor hozzánk jön valaki,de az,hogy mindenre ugatni kell,ami él és mozog,nem csak a szomszédot,minket is zavar,pláne hogy két kisgyerek is van.
2013. okt. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok ember nem tudja leállítani a kutyáját ugatás közben, aztán már annyira megszokják/beletörődnek, hogy nem zavarja őket.

Én is hagyom a kutyáimat ugatni, ha valami történik az utcán és minden kutya ugat, de max néhány percig. Azután, ha azt mondom, hogy csend, akkor csend van. Szerintem így normális.

2013. okt. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben nem tudják leállítani,mert nem tudják,hogyan kell nevelni vagy lusták.Ezért inkább azt mondják,azért kutya,hogy ugasson.Engem nem zavar,csak ha éjszaka felébredek a monoton ugatásra.A legtöbb kutya nem ugatna feleslegesen,ha a gazdik elvinném néha sétálni,futni és szánnának időt a nevelésükre.
2013. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!