Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek rossz gazda...

Szerintetek rossz gazda vagyok a 2 kutyámra, ha tesco-s kutyakonzervet adok nekik?

Figyelt kérdés

2 kutyám van.Imádom őket,ők a mindeneim,olyanok,mintha a testvéreim lennének.

Minden nap foglalkozok velük ,kimegyek hozzájuk reggel,este labdázni(napközbe suli).


Nagy kertbe vannak,minden oltásuk megvan.

Az egyetlen bökkenő viszont az,hogy tesco-s!!! kutyakonzervet kapnak kutyatésztával,néha kutyapárizsival(abból is a gagyibb,olcsóbb fajta).


Tápból megvesszük nekik a Chappi-t ,de úgy hallottam ez sem valami egészséges.(hiába drága,de legalább nekik finom).


Rosszul érzem magam emiatt,hogy "rossz" kajákat adok nekik.


A 6 éves pedig már nem is labdázik,mert a (most) kölyök kutya mindig gyorsabb és elveszi előle.Beleunt az idősebbik.Kicsit kezd felszedni,hogy fogyasszam le?

Próbáltam,hogy bezárom a kölyköt,de úgy sem játszik a 6 éves.


Utcára nem szívesen viszem őket,féltem őket.


2013. szept. 20. 19:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Aki nem jött volna rá,azért kapnak teszkósak ,mert az a leg"olcsóbb" 240 ft.És nem vagyunk valami gazdagok.
2013. szept. 20. 19:58
 2/12 anonim ***** válasza:
6%

Attól, hogy olcsó kajákat adsz nekik, még nem jelenti, hogy rossz gazda lennél! Ha drágábbra nem futja a pénzed, hát istenem... A lényeg, hogy látják, hogy szerted őket és törődsz velük! És attól, hogy a kaja olcsó, még lehet nekik finom és laktató! Egyébként nem hinném, hogy a Chappi rossz lenne, elvégre az márkás kaja, biztos nem véletlenül!

A fogyiról az a tippem, hogy hosszabb utakra vidd sétálni, vagy legalábbis több időre, és többet is játszál vele, ahogy időd engedi!

2013. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
szerintem ezért ne legyen bűntudatod. én van mikor maradékot adok neki és nagyon szereti. nem beteg tőle. egészséges. ha szereti akkor add neki ugyan azt. szerintem a drágába sincs más összetevő mint az olcsóbban. hát az idős kutyust meg csak úgy tudod ha elviszed sétálni. mitől félted? ha be vannak oltva nem lesz semmi baja neki. persze pórázon vigyed őket. vagy a fiatalt zárd be és csak az idősebbel foglalkozz hátha egy kis idő után kedvet kap a játékra.
2013. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Tudod 10 éve amikor én kaptam a kutyámat a legdrágább táp a Chappi és a Pedigree volt, akkor azt szajkózták azzal kell etetni. Most van Royal Canin és mindenki azt sztárolja. De 15-20 éve még kutyatápot sem nagyon lehetett kapni Magyarországon!

Tény, hogy én a legjobb táppal etetem a kutyámat, de 20 meg 25 éve még házi koszton éltek az akkori kutyáim és mindegyik élt 14-18 évig, soha nem voltak betegek.

Fogyasztani? Nem lehet hogy a kicsi ételét is megeszi és azért hízik? (Nálunk ez van amióta lett kicsije..) Ellenőrizni kell mennyi kalóriát visz be naponta, és visszavenni belőle, sétáltatni, mozgatni. Léteznek egyébként diétás tápok is erre a célra.

Amúgy meg a tescos konzervről annyit, hogy ugyanennyiért kisebb kutyaeledel boltokban megveszel 1 kg húst/csontos húst a kutyának, ami talán jobb lenne.. nálunk pl. bőrös csirkenyak 185 ft/kg, vadnyesedék 240/kg, zuza 200ft/kg. De a hentesünk pl. a csirkenyesedéket 50 ft-ért árulja kilónként.

2013. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olcsóbb,ha piacról veszel nyesedéket,csirkefejet és megfőzöd.
2013. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én házi kosztot adok a kutyáimnak, az egyik 8, a másik már 12 éves, és boldog, egészséges kutyák. Egyáltalán nem vagy ettől rossz gazdi, hogy tescos tápot adsz a kutyádnak. Az egyik ismerősöm rotija is azt kapott, és 15 évesen pusztult el.
2013. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ragaszkodsz a táphoz, az Aldis Romeó jobb árban és lényegesen jobb összetételben a Chappitól. A konzerv pénzkidobás. Tésztát felejtsd el. Időnként csak az idősebbel játssz.Ha több kutyám van, megoldom néha úgy a labdázást, hogy megfogom a gyorsabbat , amíg a másik elszalad a lasztiért.
2013. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fannybaba8 ***** válasza:
Jaj dehogy vagy rossz gazdi! ha szívből szereted őket akkor igen is jó vagy! Nem az számít mit eszik a kutyáád hanem a kapcsolat! Persze a táplálás is fontos! Ha nem futja drága tápokra akkor nem kell elkeseredni!
2013. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz gazda.

Pár javaslat,a chappi túl drága ahhoz képest,hogy mennyire rossz.Ez pénztárca kímélésből mondom,hogy amit chappire költesz,abból tudnál venni,csirkenyakat,vagy amit a többiek felsoroltak.Az ezerszer jobb lenne,mint a chappi.Nálunk 1 kiló csirkenyak nincs 500 Ft.


Másik javaslat,vidd sétálni őket!

Nem kell féltened semmitől és ez a kutyáknak öröm.A kutyák a séták alkalmával tanulmányozzák a külső világot,azért szimatolnak.Fontos,hogy új ingerek,szagok érjék,így fittebbek lesznek,nagy eséllyel nem gyepesedik be az idősebb kutyus sem.Felélénkül,ha rendszerezed a sétákat.


Próbáld ki ezt a pár dolgot,nem kerülnek nagy pénzbe,a tescos konzerv helyett pedig szintén mást találnék ki,mert abból a pénzből hasznosat is tudnak enni.

Pl. gyümölcsöt,néha zöldséget adsz a csirkenyakhoz,vagy belsőséghez és máris kész a normális eledel,és talán még olcsóbban is jössz ki.


Ne felejtsd el,hogy azért eszik meg ezeket az ételeket,mert tele vannak ízfokozóval,így finomnak érzik.Sajnos ezzel szemben korántsem egészségesek és nincs bennük a kutyáknak szükséges tápanyag se.



Annyit hozzáfűznék a tápos dologhoz,hogy régen is lehetett jó minőségű tápot kapni (nem pedigree-t) csak tudni kellett honnan kell venni.

Még a legegyszerűbb akkor is az volt,hogy bemegyek az abc-be és leemelem az agyonreklámozott sz_r tápot a polcról.Ez ma is a legegyszerűbb :)

Csak valaki nem az egyszerűséget nézi,ha az állatáról van szó.

És még egy megjegyzés,a Royal Canin sem egy jó táp.Az árához képest igencsak színvonal alatti.

2013. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a chappi nem jó táp csak hirdetik és azt kapni mindenhol , de kb ugyanolyan árból kaphatsz jobbat is, én ebbe az irányba mennék el a helyedben :)

vagy majdnem ugyanilyen árból , csak kicsit drágábból de abból meg kevesebb is kell nekik :)


néha vihetnéd sétálni őket, ezt kertben élő kutyáknál nem véletlen javasolják, néha a változatosság is jót tesz nekik, új ingerek stb.

2013. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!