Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis/közép méretű kutyának...

Kis/közép méretű kutyának mennyibe kerül az etetése havonta?

Figyelt kérdés
Lesz egy kutyám menhelyről, ezért még nem tudom, hogy mekkora. Mivel panelban lakunk, 15 kg-nál nem lesz több. A lehető legjobb, prémiumos, tápot szeretném neki adni. És azt hallottam, hogy 1 éves kor után csak napi 1x kell nekik kaját adni. Azt mikor tegyem meg? Reggel és este tennénk nagy sétákat és futkosnánk a Margitszigeten (Nagy rét). Reggeli séta előtt kéne, hogy aztán kakiljon, pisiljen és akkor napközben nem kell neki? Vagy Esti séta előtt? Vagy utána? Nem tudom. Szerintetek?

#kutya #etetés #prémium minőségű táp
2013. okt. 29. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Esti séta után adj neki enni, előtte ne, mert bélcsavarodása lehet, ha mozog kaja után! Ha kimozogta magát és pihent is már otthon egy kicsit, akkor lehet etetni.


Az, hogy mennyibe kerül az etetése, attól függ milyen táppal eteted majd, esetleg BARF-ozol-e majd...

2013. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 10 kilós, ivartalanított, közepesen aktív kutyám etetése olyan 3000 ft havonta úgy, hogy Brit Premium tápot eszik és mellé kap heti 2-szer csirke far-hátat, vagy húsos csontot, vagy sertés belsőséget.
2013. okt. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kölyköt hoztok el és panelban laktok,készülj fel,hogy az első 2-3 hét(!) arról fog szólni,hogy 2-3 óránként lemész a kutyussal,hogy pisiljen és kakiljon.

Ezek után fogja csak fel kb. hogy mit is akarsz tőle odalent,de még egy felnőtt kutyával és min. napi 4x kell sétálni,ha lakásban van tartva.


Érdemes felnőtt korában is napi 2x etetni,mert a gyomorcsavarodást is könnyebb elkerülni,bár a nagy fajtákra jellemző,de jobb félni,mint megijedni.


Prémium táp elég sok van,a pénztárcád szabja meg a határt.

Az alja,alsó-közép kategória (összetételileg): dog chow,royal canin,eukanuba (igaz az utolsó kettő elég drága,de elég ramaty összetétel)happy dog

középkategória: brit,josera,azp..

magasabb kategóriák: acana,brit care,orijen,taste of the wild,belcando.


Internetről rendelve olcsóbban szerezheted be a kajákat és fontos,hogy mindig a korának és méretének megfelelő tápot rendeld.

Méret: S - Small/Mini - kistestűeknek

M - Medium - közepes testűeknek

L - Large - nagytestű

XL - Giant/Extra Large - óriástestű


Illetve kor: puppy - kölyök

puppy/junior (van olyan gyártó,ahol egybe van) kölyök-"kamasz"

Junior - "kamasz"

Adult - felnőtt

Senior - öreg (7 év felett)



Ezeken kívül vannak speciális tápok.Allergiás kutyáknak,túlsúlyos kutyáknak,vese-máj-stb. beteg kutyáknak,ivartalanított kutyáknak,sokat mozgó/aktív kutyáknak stb.


Jó kutyázást :)

2013. okt. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Egyébként ha napi 2x viszem sétálni (úgy mint már említettem) akkor be fog pisilni? Nem fog hozzászokni? Mert nyáron lesz 1 hónapom h szoktatgassam, de utána suli van.
2013. okt. 29. 20:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nem megszokás kérdése.Egy kiskutya fizikailag nem bír ki annyit,de egy felnőtt sem.És lemozgatásnak sem elég a napi 2...rongálni fog,ugatni,szétszedni mindent.Gondolom ezt nem akarod.


Egy kiskutyának 2-3 óránként kell lemenni,de mire 100%-ra szobatiszta lesz,az kb. 2-3 HÓNAP.

Ha bepiszkít és nem kapod rajta,akkor nem szabad leszidni,mert nem tudja miért kapja a szidást.Az orrát belenyomni meg ilyen marhaságok sem vezetnek eredményre.Ha odalent ürített,nagyon megdicséred,esetleg jutifalatot kap,és így idővel meg fogja érteni,mit akarsz tőle.


Napi 2 séta pedig teljesen elégtelen.Még egy öreg kutyának is kevés.

Próbálj meg te is összesen (kaki-pisi) 2x elmenni egy nap wc-re...Nem fog menni :)

2013. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de volt egy ismerősöm, akinek két nagytestű kutyája volt. Napi 2x, ha nem volt ideje 1x vitte le őket futni, 1-1 órára. Azaz kb napi 2 órára. A házuk is ilyen 40 m2 lehetett, nem volt kert. Nem tűntek túl szomorúnak a kutyák... és nem rongáltak semmit. És kibírták h ne pisiljenek :D Egyébként az ember is kibírja, mert sokszor van h suliban nincs időm a szünetek között (elég kemény suliba járok). Amúgy se kiskutya lesz. Menhelyi, mert inkább olyan kutyát mentek meg, akinek sok baja volt már, mint egy 2 hónapost, aki éppen csak odacsöppent. Én úgy hallottam kutyás ismerősöktől, hogy reggel este leviszik és napközben nincs gond. És ha reggel 1 óra futkározás van, attól kifárad. Mert nyilván panelba nem egy nagy mozgásigényű kutyám lesz. Kifárad, nem rongál. Vagy amúgy is létezik kutya riasztó spray. Kicsit hosszan írtam, de szerintem bőven elég ez a napi 2 óra. Igaszság szerint inkább 4 óra, mert utazás is benne van míg elmegyek a szigetre.
2013. okt. 30. 10:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva viszont kevés a napi 2.. Az jó, ha 3 körül minden nap hazaérek, és egy gyors 10 perces körre leviszem pisilni/kakilni?
2013. okt. 30. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!