Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lány kutyusoknak is van...

A lány kutyusoknak is van szűzhártyájuk?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 13:37
 1/4 Qvasz válasza:
15%
Mér, a fiú kutyáknak van? :D
2009. nov. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Szeintem úgy érti, hogy a lány embereknek van, és a kérdés az, hogy a lány kutyáknak van-e.

Egyébként jó kérdés, én nem tudom.

2009. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem igen
2009. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Abban az értelem, ahogy az ember nőknek van, a kutyáknál nincsen. Nyílba tettem, ami szűzhártyaként értelmezhető, de valójában nem az.

"A női nemi szervek is két részből állnak: a belső nemi szervekből és a külső nemi szervekből. A női ivarsejtek a petesejtek, a petefészekben fejlődnek. Páros szerv, a hasüregben függesztő szalagon lógva, a vesék mögött, az ágyéki tájékon találhatók. Míg az ondósejtek a szervezet legkisebb sejtjei, s roppant nagy mennyiségben termelődnek, addig a petesejtek a szervezet legnagyobb sejtjei, s az élet folyamán csak kis számban érnek meg, az ivarzási ciklusnak megfelelően kb. 5-10, egy-egy alkalommal. A petefészek tüszőiben megérett petesejtek - a tüszőfolyadék segítségével - a petevezető tölcsérszerű tágulatába sodródnak. A petevezető kanyargós lefutású szűk cső, a petevezetőtől a méh szarváig tart. A petevezetőben történik az ondósejtek találkozása a petesejtekkel, vagyis itt zajlik le a megtermékenyítés. A kutya méhe „Y” alakú, áll a viszonylag rövid méhtestből és a méh szarvaiból. Széles szalag által van a hasüregben felfüggesztve. A méh testét a hüvelytől a méhnyak választja el, amelynek >>>szűk nyakcsatornája zárt, csak ivarzáskor és elléskor nyílik meg<<<. A hüvely a nőnemű állatok közösülő szerve, ennek alsó falán nyílik húgycső is. A külső nemi szerveket a péra képviseli, a két péraajak a pérarést zárja közre, amelynek alsó szögletében látható a kis, merevedésre képes csikló."

2009. nov. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!