Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű szobakutyát tartok...

Kistestű szobakutyát tartok kinn kennelben?

Figyelt kérdés
Szóval,4 hosszú szőrű mára ölebbé minősített,de eredetileg munkára tenyésztett fajtát tartok kinn.Ha ki vannak engedve,akkor a házba bejárással,de a helyük alapból kinn van.Egy melléképület,ami egymásba nyíló 2 kisebb helyiség,kb 2*1.5m-es,egy nagyobb helység 3.5*3.5m-es és egy nyílt kifutó ami kb 4*4m-es egy nagy fával a közepén.Van az udvaron még további 2 kutya,egyik kicsi a másik nagytestű.Van amikor a kinti kicsi is (évszaktól függetlenül)belóg a kennelbe.A kennelesek viszont kaja osztás,pisi kaki séta után sorba állnak,hogy bemehessenek.Ez jelentheti azt,hogy jó a helyük,és jól érzik magukat ott? Amúgy a felelős típus vagyok,kölyökkori oltássorozata, chipje van mindenkinek,visszük sétálni őket,ha nem is minden nap(kerül mindenki sorra),kirándulni,nyáron fürödni jártunk velük.
2013. okt. 30. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megszokják, és tudják hogy ott van a kis helyük, nem feltétlenül biztos hogy boldogok vele, de amit te csinálsz az a kinti tartásban még a lehető legjobb.
2013. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Van a családnak (a kutyának kint a helye)típusú tagja,így ez egy kényszermegoldás.Megpróbáljuk azért kompenzálni foglalkozással.Ha meg nincs itthon a mumus,úgyis sokat vannak benn.
2013. okt. 30. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Oh ilyen nekem is volt :D szépen lassan mind a 100kiló kutyát beszoktattam a lakásba :D :D tudod mint a farkast aki fázik, előszőr csak az egyik lábát stbstb.


Már anyuék engedik be őket 15fok-ba is mert, hogy fáznak ^^

2013. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez jó,nekem is anyu a mumus.Tisztaságmániás.Az egyik kutya még nem szobatiszta,nemrég mentettük.Viszont egyedül nem hagyom kint,a szobatisztaságot meg elég nehéz jelen helyzetben megtanítani.Amúgy nem fázós fajta,szép vastag téli bundát növesztenek.Én viszont kutya-tisztaságmániás vagyok,úgyhogy elég sokat kozmetikázunk.
2013. okt. 30. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha ilyen eleve a szituáció, komolyan nem értem, hogy miért nem valóban kintre való, nagyobb testű kutyákat tartasz. Ha tudom, hogy egy családtag nem szereti a kutyákat, nem veszek oda 4 olyan ölebet, akinek másnál jobb helye lenne, mint nálam. De ez csak az én véleményem.
2013. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért,mert nekem ez a fajta a mindenem.Nem fogok már elköltözni,hogy majd akkor veszek.Válás után vagyok újra itthon,eddig úgy van hogy végleg.Nem az a tipikus öleb,40cm es a marmagasságuk.Én a fajtán belül is szeretem a felső határt súroló vagy túllépő egyedeket.Nagyon emberimádó fajta,szeretnek ölben lenni,a gazda árnyéka lenni,de mégis úgy látom mikor menniük kell a helyükre nem bánják.Nyitom az ajtót,vagy csak megyek a közelébe,megelőznek és rohannak be.
2013. okt. 30. 13:07
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha nem egész nap és egész éjjel vannak a kennelben, és SOKAT foglalkozol velük, nincsenek sokat egyedül, akkor elmegy a dolog...még ha nem is az ideális tartási mód nekik...

Hogy néz ki egy napjuk? A melléképület fűthető, hogy a nagy hidegekben legalább 10-15 fok legyen nekik?

2013. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Műszaktól függően napi 1 séta.Ez lehet 1 de akár 3óra is.Nem megy minden nap mindegyik,max kettőt viszek egybe,páromé a nagy,és akkor másnap másik 2+a nagy.De a mozgásigényük is különböző.Meleg a helyük,de a nagyon mínuszokban benn vannak.Van köztük egy kiállítási kutya,vele amúgy is sokat kell foglalkozni.
2013. okt. 30. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!