Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, lehet esélye...

Mit gondoltok, lehet esélye szépségversenyen?

Figyelt kérdés

Szeretném benevezni a kutyámat szépségversenyekre, érdekelne mások véleménye, hogy lenne-e esélye, és hogy elég különleges-e a kinézete hozzá?

Ill. egy ilyen versenyen az engedelmesség mennyire fontos tényező?

[link]

[link]



2013. okt. 30. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyos :D


Hát nem egy világkiállítás szintű engedelmesség kell,de jó pont,ha nem egy irdatlan rossz kutya :D

2013. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy városi/területi állat-szépségversenyről, vagy egy törzskönyves, fajtatiszta kutyáknak rendezett CAC/CACIB kiállításról beszélünk?


Milyen fajtájú a képen látható kutya?

2013. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kiírni. Keverék, tehát sima keverékkutya-kiállításra gondoltam.
2013. okt. 30. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan kutya kiállítás ahol be tudod nevezni!
2013. okt. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem,bár helyes kutyu.Azért mindig jó buli egy ilyen verseny,én elvinném.Nem csak a kutyát nézik ilyenkor,hanem a kutya gazda közötti kapcsolatot,összhangot is.
2013. okt. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért egy ilyen szépségversenyen is fontos, hogy a kutya fegyelmezett legyen. Amúgy aranyos
2013. okt. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Valletta ***** válasza:
100%
Aranyos, de elég 12 egy tucat kinézete van, minden tizedik háznál hasonló kutya van.
2013. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyos kis kutyád van,szerintem nyugodtan próbáld meg!Az igazság egyébként,hogy a szomorú tapasztalataim azt mutatják,egyik ilyen szépségverseny nagyobb bunda,mint a másik.Nekem fajtajellegű,menhelyi kutyám van és minden túlzás nélkül gyönyörű.Persze,minden gazdi elfogult a sajátjával szemben,de ő tényleg szépségében még az eddigi kutyáimat is felülmúlja.Rendszeresen vittem szépségversenyekre és olyan kiállításokra,ahol elég szép nevezési díjakat is fizettünk,hogy hobbi osztályba nevezhessem...Az eredmény:semmi.A legutóbbi kiállításon többen is meglepődtek.Ahányan elmentek mellettünk,mindenki fennhangon dicsérte a kutyámat(egy hófehér,bundás jegesmaci,gombszemekkel,édes pofával,gyönyörű szőrrel)még egy barátot is szereztünk az egyik visszatérő csodáló személyében.Többen is vissza-visszajöttek újra megsimogatni,kérdezgetni róla és sok embertől hallottam,hogy,,biztos,hogy ő nyeri,ő a legszebb".Persze,a szépség relatív,de őt tényleg mindig megnézik,ha viszem valahová.Ezen az ominózus kiállításon,ahol a közönség odáig volt a kutyámért,a bíró adott egy elég jó jellemzést róla,aztán vártuk a végét,amelybe ketten kerültek:ő és egy másik kis mix kutya...Nem azt mondom,csúnya kutya nincs,a gazdájának még kevésbé.Ellenben a vetélytársunk"aki elvitte előlünk az első helyet,egy öreg,kövér,több generációs keverék volt és szegény jó indulattal sem volt szépnek nevezhető.Az én kutyám szőrével órákat foglalkoztam,szenvedtünk,mire megfürdettem,fésülgettem,kozmetika,szőrigazítás,szárítás,ringdresszúra,kiállítás előtt már hónapokkal fogyóztunk,hogy a téli kis pluszt(megjegyzem,sikeresen)leadja,gyönyörűen jött mellettem,nagyon jó volt az összhang,ezt a bíró is megemlítette.A másik kutyával még beállni sem tudott a gazdája rendesen,felvezetni is alig-alig,mégis ő lett az első...És ez nem az első ilyen eset,hanem a sokadik.Lehet,nincs ismerősöm,vagy nem tudom...Mert fiatal,idős,anyuka,apuka,fiatal pár mind megáll és odajön,hogy,,Úristen de gyönyörű ez a kutya",hozzá meg még viselkedni is tud a kutyám,hagyja magát simogatni de nem tolakodik,szépen jön mellettem,engedelmes,kedves,mégis ez mind kevés,évről-évre a szépségversenyeken.Biztos,hogy nálunk ezerszer jobbak vannak a kategóriájában,ahol még jobb az összhang a gazdinak a kutyával,mind nálunk és ahol még jobb szőrben és kondiban pompázik a kutya,de amikor már olyanok viszik el előttünk a pálmát,mint a fenti gazdi és kutyája,amelyet még normálisan felvezetni sem lehetett,akkor elgondolkozok,van-e értelme sok tízezret kiadni újra...Bár a kutyám élvezi és épp ezért vinni is fogom.Nem a győzelemért megyek én sem,hanem az egész hangulatáért,a sok szép kutyáért s hogy az én kutyám is barátkozzon,még több inger érje.Ettől függetlenül egy kicsit is,de azt hiszem,mindenkiben ott van valamilyen szinten a vágy,hogy legalább egyszer méltassák a kutyáját...Hát ha még az a kutya(nem csak a gazdi szemszögéből)alkalmas is lenne rá.De mégsem így történt.

Tehát javaslom,vágj bele,mert aranyos,pofás kis kutyusod van és biztos,hogy neki is jót tesz egy kis változás,új ingerek,új kutyák és emberek,na meg az egész jó móka.Te is tehetsz szert új barátokra,szerintem ne hagyd ki.Az engedelmesség normál esetben fontos,jó,ha szépen fel tudod vezetni,rád figyel a kutya,szépen jön láb mellett,ha tempót váltasz,ő is,stb.Bár érdekesek a tapasztalataim ezzel kapcsolatban is,mert láttam már olyan kutyát(éppen a kedvenc fajtámban)melyet alig tudtak a saját gazdái becibálni a ringbe,úgy kellett húzni,az sem,hívás sem,semmi nem használt.És emberek úgy mennek el kiállításra,hogy a saját kutyájuk még a gazdi hívására sem hajlandó reagálni...A behívás lenne az alap,szerintem,de lehet,én látom rosszul.Mindenesetre én nem vittem volna el úgy a kutyám,ha nem trenírozom"előtte már hónapokkal,hogy szépen megálljon,a fejét szépen tartsa,váltson velem egyszerre tempót és irányt,ne maradjon le és ne is menjen előre,stb.Pedig ő,,csak"egy keverék,bár nekem a legkedvesebb kutya a világon,mint minden gazdinak a sajátja.Mégis,úgy érzem illik annyival megtisztelni a bírót,hogy egy jól nevelt és ápolt kutyával áll elé az ember.

2013. okt. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
MKSZ kutyakiállításokon indulhat. de az új szabályrendszer szerint a magassági méretektől függetlenül díjazzák ( már a csoportkörben !) BIS-t is a bemutató körben ítéli oda a bíró . tehát a végén a keverékek már nem lehetnem ott a nagy BIS átadón ! viszont a kis testű keverékek között lehet esélye . persze ahhoz a viselkedésének is nyugodtnak kell lenni ! izgága kutya nem nyer!
2013. okt. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
CACIBon is szokott lenni.2 hete a komáromi cacibon is volt keverékkutya szépség verseny.
2013. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!