Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A staffordshire terrier kijön...

A staffordshire terrier kijön más állatokkal?

Figyelt kérdés
Kutyákra és a macskákra értem. Tudom, hogy kutyaviadalokra tenyésztették ki ezért kérdem. Ez szocializálás kérdése vagy inkább egyed függő?

2013. okt. 31. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nevelés kérdése minden.
2013. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A staffordookat inkább show kutyának,mintsem harcra tenyésztették,harcra kifejezetten a pitek lettek tenyésztve.De még a pitek is kijönnek mindennel,ha normálisan vannak nevelve és szocializálva.A staffordok meg igazi családi kutyák,ennek ellenére nem való minden családba,nem mindenki alkalmas egy ilyen kutyára.
2013. okt. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó, tény, hogy nevelés kérdése minden, de ha pont ugyanúgy nevelsz egy goldent, mint egy staffit, akkor azért nem egészen ugyanaz lesz az eredmény.

Nagyon erős zsákmányösztönük van, nem könnyű őket meggyőzni arról, hogy a náluk kisebb állatok nem zsákmányok.

Mondjuk úgy, hogy természetesen meg lehet oldani, de szerintem nem lehet elvárni tőlük, hogy mindenkivel legyenek jóban, mint ahogy egy goldentől meg nem lehet elvárni, hogy ne akarjon vízbe menni.

Ha igazán szociális kutyát akarsz, ne ezt a fajtát válaszd.

2013. okt. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg mondjuk az se mind1,hogy 25 ezerért veszel vmi háztól,aztán lehet beteg,vagy ideggyenge,vagy papírokkal,tenyésztőtől,betegségekre szűrve,garanciával,szerződéssel veszel...ez nyilván nem 25ezer ft,inkább 110-120-tól felfelé.
2013. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A staffikat nem viadalokra tenyésztették, olvasd el inkább a fajta történetét. Minden kutya összeszoktatható más állatokkal, de ez náluk inkább egyedekre vonatkozik, tehát ne várd el hogy egy vadidegen macskával is jó haverok legyenek. Nekünk volt macsekunk, őt nem bántotta de ha egy idegen erre téved azt elzavarja. Kutyákkal viszont még sosem volt gondunk, se kicsivel sem nagyobbal.
2013. nov. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 liome10 ***** válasza:
Az Amstaffokat is harcra tenyésztették, amikor még Pittek voltak, de nem az a lényeg, hanem az, hogy terrierek. Én nem lennék soha 100%-ig biztos egy bull típusú terrierben. A kanom is elvan kutyák között, de volt amikor pl. egy Németjuhász ment utána, és folyamatosan dominálta. A kutyám tartotta magát, mert ott voltam, és folyamatosan figyelmeztettem, de azért fél perc után elszakadt nála a cérna. Nem ő keresi a konfliktust, de nem nagyon akar behódolni egy másik kannak. Ez van, pedig kis kora óta suliba is járt, és szocializálódott , de amikor felnőtt lett, megváltozott minden, ezért inkább úgy tartom őket, hogy ne legyen lehetőségük összetűzésbe keveredni, meg dolgozom rajta, hogy még közömbösebb legyen kutyákkal. Nincs ivartalanítva. De ismerek olyat, amelyik tényleg vasszigorral van tartva, a gazdájának ez a szakmája, de volt, hogy ott hagyta egy percre kutyák között, meg is lett a probléma, nem ő kezdeményezte, de nem szívesen vette, hogy egy Golden fölé akarta helyezni magát a rangsorban. Ilyenek, a kakasok is verekszenek a szemétdombon, a szarvasbikák is eldöntik, kié legyenek a tehenek.
2013. nov. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!