Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen feltételekkel tartható?

Ilyen feltételekkel tartható?

Figyelt kérdés

Már kiírtam pár napja ezt a kérdést, de csak két válasz érkezett. Szeretnék azért több véleményt kapni!


Szóval... magyar vizsláról lenne szó. Jelenleg van két kutyám, de majd később szeretnék egy magyar vizslát.


Tenyésztőtől venném természetesen (még nem igazán néztem szét ez ügyben). Kinti-benti kutya lenne (a mostaniak is azok). Minden nap tudnám vinni kb. 2-3 órát mozogni, emelett kutyasuliba (agilityre gondoltam), illetve a vadászat is megfordult a fejemben. Plusz ugye a szellemi fárasztás. Kutyás túrákra most kezdünk el járni a kutyáimmal, szóval tudnám vinni őt is ilyen helyekre, nem hiszem, hogy unatkozna mellettem.


Persze lennének olyan napok, mikor kevesebb foglalkozás lenne, attól függ hogy érek rá, de a mostani két kutyámat sem hanyagolom el.


Kölyök korában nyilván nem hagynám magára egész nap, mondjuk felnőtt korában sem. Neveltem már kölyköt, tudom, hogy sok időt kell rájuk fordítani.


Szerintetek megfelelne így neki?


2013. okt. 31. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem javasolnám!! Nagyon szépen leírtad, hogy mennyit foglalkoznál vele. De mi van a meglévő két kutyával? Ők is megkapnák azt a törődést, amit az új vizsla kapna? Bocs, de szerintem nem. Attól tartok, ők a háttérbe szorulnának.


Összpontosíts a meglévő kutyáidra, és fordíts rájuk azt az időt, amit az új kutyusra fordítanál. Lehet még vizslád is, ha már ők nem lesznek. Ez a véleményem, remélem nem bántottalak meg?:)

2013. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, de írtam, hogy még nem most szeretném a kutyát, hanem majd :)
2013. okt. 31. 20:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem bántottál meg :) Természetesen majd akkor lesz új kutyám, ha már ők, vagy az egyikőjük nem lesz, vagy ha úgy látom, hogy 3 kutyára is tudok elegendő időt fordítani. Egyébként a második kutya érkezésekor sem lett a már meglévővel kevesebbet foglalkozva, sőt!
2013. okt. 31. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz 2-3 kutyára megfelelő időt fordítani. Sőt egyformán szeretni sem lehet őket. Valamelyik úgyis több törődést kapna. Ezt akár bevalljuk, akár nem, akkor is így van. Márpedig minél több felé osztod az időd, illetve a szereteted, annál kevesebb jut egynek. Értesz ugye?:)

Első voltam.

2013. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értelek, de ettől még nem értek egyet :)


És ahogy azt már kétszer leírtam, még nem most szeretnék "másik" kutyát.

2013. nov. 1. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!