Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon felemelés?

Pórázon felemelés?

Figyelt kérdés

Ma láttam először ilyet, és nem tudom hova tenni.

Érkezett a parkba valaki, olyan 5-6 hónapos pitbull kiskutyával. Mi is ott voltunk, és pár másik kutya, egyből köré gyűltek. Pórázon volt az új jövevény, és ahogy a kutyák "lerohanták" a gazdája a póráznál fogva emelte fel a levegőbe, és forgatta maga körül úgy, hogy a többi kutya nem tudott hozzáférni. Ez ment egy darabig, úgy mozgatta a pórázzal a kutyát, mint egy rongyot kb (nem degradálóan, csak látványra). Aztán idővel elengedte, játszott az én kutyusommal, aki vele kb egy idős, és testnagyságú.


Hirtelen furcsálltam, hogy mi ez, többiek szörnyülködtek, de ahogy elnéztem, a másik kutyát egyáltalán nem viselte meg, nem fájt neki, csak úgy csüngött. Nyakörv volt rajta.

A gazdája nagyon rendben volt amúgy, a kutya pedig szinte mosolygott, gyönyörű volt.


Tudtok erről valamit, vagy mond nektek ez valamit?

Azért kérdem csak, mert nem láttam még ilyet, és hirtelen én is azt hittem, hogy nem normális a pali, de ahogy figyeltem kb ezek jöttek le.



#tuktku
2013. nov. 1. 17:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Szóval nem cibálta, vagy rángatta, viszont a kutya a levegőben volt elég sokszor póráznál fogva. Inkább tartotta, aztán mikor úgy gondolta, elengedte.
2013. nov. 1. 17:04
 2/10 A kérdező kommentje:
Illetve elnézést, nem Pitbull kiskutya volt, hanem Bullmastiff.
2013. nov. 1. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon félti, és elhamarkodottan cselekszik. A kutyák valószínűleg nem bántani akarták, de az anyuka is mindentől óvni próbálja gyermekét :)Nem kellett volna szörnyülködni, ez egy ilyen stílusú ember. De azért idővel majd nem így kéne kezelnie a helyzetet. Amúgy ez csak a véleményem :D Nekem se volt ilyen helyzetem.
2013. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nem féltésből csinálta, mint mondtam, egyik pillanatban váratlanul lecsatolta róla a pórázt - egészen pontosan akkor, amikor lenyugodtak a "kedélyek". Határozott, nyugodt igényes fickó volt.

De azt hiszem összeállt a kép, hogy mi volt ez.

2013. nov. 1. 18:35
 5/10 sippara ***** válasza:
Valószínűleg figyelte a saját kutyáját és a többieket is, és kivárta a tökéletes pillanatot az elengedéshez. Ez egy nagyon érzékeny korszak egy kölyök életében, a gazdi valószínűleg a lehető legeredményesebben akarja szocializálni, azt meg végleg nem akarta, hogy a kölyök megijedjen az esetleg túl rámenősen nyomuló kutyáktól.
2013. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sippara, milyen optimista napod van :) Azért szerintem egy igazán tudatos gazdi nem a pórázánál fogva pörgeti maga körül a kutyát. Ma én is felemeltem a 3 hónapos kölykömet, mikor három ló indult felé, és láttam, hogy sok lesz neki, de nyilván ölbevéve, nem lobogtatva. Szerintem ez a hirtelen tehetetlenség volt inkább.
2013. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Buta, hozzá nem értő!!!


Zsákmánnyá tette a kutyáját a többi kutya számára. Aztán meg majd jön ide pár hónap múlva, hogy miért fél és/vagy agresszív a kutyája.. Hát ezért, mert egy idiótához került, aki rohadtul nem ért hozzá!

2013. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megijedt a manusz a sok kutyától hogy neme mennek neki az övének, és inkább kiakarta menteni belőle a kutyát.

Mondjuk ezt tehette volna úgy is hogy felveszi a kutyát ölbe, vagy annyira jól öltöző fajta hogy nem akarta összekenni magát?

2013. nov. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
viccesek a teóriák, de sippara megállapítására jutottam én is.
2013. nov. 2. 03:52
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Vagy Sippara elmélete a helytálló, vagy tényleg hirtelen meglepődött :D De borzalmas, hogy így lóbálta a kutyát...még hámban esetleg elmegy...

Ti meg legközelebb pórázos kutyához NE engedjétek oda a kutyákat !!!

2013. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!