Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy könnyebben...

Mit tegyek, hogy könnyebben menjen a nyírás?

Figyelt kérdés

Két és fél éves kan máltaim van, és eléggé makacs típus. Már voltam vele többször kutyakozmetikusnál, az első két alkalmat rossz élményként élte át, a harmadik kozmetikus, akihez elvittem, hozzáértő, teljesen meg tudta őt nyugtatni, így nem is volt semmi probléma. De az elég messze van.

Szóval úgy döntöttem, most itthon fogom lenyírni ollóval. Az elején simán ment, mikor még csak a hátát és a combján nyírtam. Mikor a hasánál vágtam le a gubancokat, akkor már akadékoskodott, és azóta akárhogyan is próbálkozok, egyszerűen nem enged. Pedig nyírás közben beszéltem hozzá, dicsértem, simogattam. Ennek ellenére itt-ott elkezdett morogni, sőt, harapni. Bár nem olyan erősen, azért fáj... Ilyenkor lefogtam a földre, és tartottam a nyakánál, míg le nem nyugodott. Akkor aztán egy ideig tűri, aztán újra hisztizik... Nem értem, miért csinálja ezt, hiszen nem fáj neki, nem nyírtam bele. Mivel tudnám megnyugtatni? :(



2013. nov. 1. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
azt azért érzed ugye, hogy kicsit gáz, hogy a kutyád megmorog, meg megharap..
2013. nov. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs vele probléma, szófogadó. Nem értem, mi van vele...
2013. nov. 1. 23:41
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem érzem azt, hogy gáz lenne... Valamit rosszul csinálok. Ezzel tisztában vagyok, azért fordultam ide segítségért. De ha ilyen válaszokat kapok, nem is reménykedhetek, hogy tudok változtatni a helyzeten.
2013. nov. 1. 23:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Voltál 2 helyen,ahol alapból rossz tapasztalatok érték,majd voltál egy jó helyen,ahol minden oké volt,erre most végzettség és háttértudás nélkül inkább te csinálod otthon,amit a kutya szintén negatívnak él meg.


Mi lenne,ha szakértőre bíznád,arra akinél jól ment a dolog,és max. akkor kezdenél te otthon nyírásba,ha már a kutya több alkalommal pozitívan élte meg a nyírást?

Mellesleg nem tudom pontosan,hogy akarod nyírni meg mivel,de a hasuknál a szőr nagyon vékony,és érzékeny a bőrük,ha sima háztartási ollóval csinálod könnyen lehet,hogy fáj neki.


Egy ilyen olló nem véletlen kerül ezrekbe,a jobbak 10 ezrekbe.És a szőrnyíró sem véletlenül 40 ezertől indul.

2013. nov. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sippara ***** válasza:
86%
Valamit rosszul csinálsz, ezt jól látod, de a dolognak semmi köze a nyíráshoz - annál inkább a neveléshez. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de az enyémbe a szó szoros értelmében kést is állíthatnék (nem, természetesen eszembe se jutna ilyen, jézusom...), akkor sem fordulna rám. Ha a tiéd egy sima nyírásnál megteszi, ott gondok vannak. A másik oldala a dolognak az, amit előttem már leírtak, miszerint vagy a módszer, vagy az eszköz is hibádzik - de ez semmit nem változtat azon, hogy a kutya viselkedése sem elfogadható.
2013. nov. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mint fentebb írtam, az a kozmetikus messze van. 50 km-t azért nem fogok leautózni - főleg mivel jelenleg nincs is mivel...

Egyébként kaptam egy közeli, állítólag jó kozmetikusra telefonszámot, de sajnos nincs rá pénzem... A nyírást viszont már nem tudom tovább halasztgatni.

2013. nov. 2. 00:10
 7/10 sippara ***** válasza:
Alternatív megoldásként felszállsz egy buszra/villamosra/vonatra/egyéb tömegközlekedési eszközre a kutyával, és elzötyögtök ahhoz a bizonyos kozmetikushoz, 50 km nem a világ vége.
2013. nov. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbálj tovább keresgélni,illetve az is igaz,amit sippara ír.


Ha otthon akarod,akkor vegyél hozzá megfelelő felszerelést,és nem ártana utána nézned,hogyan is kell csinálni.De ez már többe kerül,mintha kozmetikushoz vinnéd.

Illetve,álljatok rá a nevelésre,mert nem moroghat és kaphat meg a kutyád.Ettől függetlenül,még fájhat neki,ahogy csinálod,de nem kaphatna meg semmilyen körülmények között.

Az is lehet,hogy szimplán hisztizik,te meg akkor "nyugtatod" lágy kellemes, "minden rendben lesz" hangon,miközben ha hisztizik egy kutya,ezzel a beszéddel csak erősíted,hogy jól csinálja azt,hogy hisztizik.


Először is meg kellene nevelned,hogy soha ne morogjon rád és pláne nem haraphat meg.

A kozmetika részére pedig 2 út van,vagy veszel megfelelő felszerelést és utánaolvasol,vagy elviszed egy olyanhoz,akinél minden rendben.


Más megoldás nincs.

2013. nov. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Sippara,

sajnos egyet kell, hogy értsek Veled. A kutyám eléggé el van kényeztetve, ami főleg a húgom hibája (nem akarom rá kenni, de gyakran szóltam már rá emiatt). És elismerem, nem értek a kutyákhoz... Nem tudom, hogy csinálhatnám, hogy teljes mértékben hallgasson rám. Mert egyébként szófogadó, ha kimegyek vele sétálni, általában póráz nélkül teszem. Szépen jön mellettem. Aztán van, mikor átkattan neki, és elszalad. Akkor hiába hívogatom, mintha falnak beszélnék...

Tudom, hogy valamit rosszul csinálok, de eddig nem tudtam rájönni, mi az.

2013. nov. 2. 00:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű: ő a vezér. :)

Két staffim van.Próbálna csak megmorogni az egyikük, pláne megharapni...

Egy máltai nem ír farkas; lehet, hogy akaratos, de a méreténél fogva könnyű vele lefolytatni a dominanciaharcot.

Ha sipákol, játsza a hisztérikát, ne kezdj el gügyögni neki, mert erősíted a hisztit.Lehet, hogy tűri a leszorítást, de abszolút nem veszi komolyan.

Vedd át a falkavezérséghez vezető "leckéket", pláne ha már harap is.

2013. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!