Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új fejlemény? Nyírás után...

Új fejlemény? Nyírás után viszketés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma tettem fel egy kérdést!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4434766-folyt..


Ma elvittük lenyíratni a kutyát. Kb. fél órája értünk haza, és a férjem most mintha látott volna benne bolhát így, hogy rövid a szőre. Van itthon bolhaírtó, az nem gond, viszont 10 perc alatt véresre kaparta magát 2 helyen is :( eddig a szőre megvédte, de most már ki tudja magát kaparni :( doki már nincs ilyenkor :( ötlet? Fogjuk vinni dokihoz persze, de engem inkább az érdekelne, addig hogy csillapítsuk a szenvedését :( Holnap muszáj mennünk dolgozni, sajnos nem tehetjük meg, hogy itthon maradunk, bár én megpróbálom elintézni :(



2013. jún. 6. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

szerintem a kutyátok pollenre allegiás,az előzőekben olvasottak alapján ilyen tájt jön elő ez neki máskor meg nem...szóval pollenre tippelek..


az én kutyám is pollenre allergiás és tavasszal és nyáron vakarózik és rágja magát véresre..mi egyszerűen lefertőtlenítjük betadinnal,aztán amikor már nem gennyes/véres akkor körömvirág krémmel bekenjük..


nincs 80 ezer ft-unk egy teljes kivizsgálásra,csirkére és bolhára meg kizárta a doki,ő se tudta mire allergiás,én pedig az egyetlen kézenfoghatónak a polleneket tartottam..

2013. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy jártunk a kutyával pár hete, nyírás után véresre vakarta magát. Oxycort spray-vel fújtuk le neki a sebeket, az a sebet is gyógyítja, és a viszketést is csillapítja. Dokitól kapott antibiotikumot és vitamint injekcióban, nehogy elfertőződjön neki.
2013. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugye, hogy bolha....Elég már egy is ahhoz, hogy egy érzékeny kutyát irritáljon. Volt fürdetve is a kutya? Mert sokszor a sampon nem teljesen van kimosva belőle. Az is okoz viszketést.
2013. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj ráhúzni valami póló féleséget.Valahogy igazítsd a méretére. Akkor talán nem lesz seb a vakaródzástól. Ahol sebes, betadinnal kezeld le.Valami allergia elleni szer is kellene neki szájon át.
2013. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg van otthon fenistil csepped? Nekem is bolha alrgiás a kutyám 20 kg-os adoki 2x10 cseppet rendelt neki, szerencsére gyorsan hatott. A bolha csepp helyet először neostomosannal kellene megfűrdetni, azonnal megöl minden bolhát, majd 10 nap múlva mégegyszer a peték miatt. A második fűrdő után 3-4 nappal lehet rakni a cseppet. A lakást is fertőtleniteni kellene erre nagyon jó az insecticide 2000 rovarírtó permet fressibe tudsz venni.
2013. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sebet nem szabad neostomosannal fürdetni. A kérdező azt írta, véresre kaparta magát a kutya.
2013. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz bocs figyelmetlen voltam.
2013. jún. 7. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!