Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudom hogy nem szabad le...

Tudom hogy nem szabad le vagni vagy nyirni egy shelti-nek (shetland-i juhaszkutya) le vagni a szoret de ha nem verseny kutya akkor sem?

Figyelt kérdés
Mert nyaron azzal a nagy bundajaval nem lesz melege?
2013. nov. 2. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz, mert a bunda hőszigetel is. A lényeg, hogy rendesen ki legyen fésülve.
2013. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne levágni?Ennek a kutyának éppen a szőre a dísze,ha levágod,már az életben nem lesz olyan,amilyen eredetileg.Oké,hogy nem viszed kiállításra,de attól még nem kellene kitolni szegénnyel.Más szőrös kutya is kibírja a nyarat,azonkívül te is segítheted számtalan módon,árnyékos helyet csinálsz,ő maga valószínűleg egy hűs gödröt is ás,ha úgy van,teszel ki neki kismedencét pancsolni vagy locsolgatod,kap egy kis hűsítő kaját,stb.Arról nem beszélve,hogy jól ki vannak ők találva,a nagy,több rétegű szőrzet nem csak fűt,de hűt is,védi a melegtől.Tavasszal pedig le is vedlik,így még könnyebb lesz neki nyáron.
2013. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi szepen akkor ugy hagyom csak feltem nehogy hogutat kapjon.^^
2013. nov. 2. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem huskym van. Had ne kelljen bemutatnom az ő bundáját, hogy milyen. Én se vágom le neki, mert ahogy az első is mondtad, ez hőszigetel. "télen fűti, nyáron hűti"

Én azt a megoldást találtam ki a nyári melegekre, hogy egy már nem használt szőnyeget letettem egy árnyékos helyre( nálunk árnyék híján egy asztal alá) és kb óránként lelocsoltam slaggal úgy, hogy teljesen átázzon. A hideg vizes szőnyegen meg olyan jó volt látni, ahogy a kutya elterült. Illetve a betont is napjában többször locsolom olyankor, hogy ne legyen olyan elviselhetetlenül forró.

Olyan ivóedényük van a kutyáknak, amibe akár bele is fekhetnek, és ezt is előszeretettel alkalmazzák ha nagy meleg van. Meg vannak még jó kis praktikák, amik segíthetnek, szóval a szőre levágásán felesleges gondolkodni is.

2013. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

NEM, a sheltienek pont a hosszú bundája az éke, a kutya lényege! Láttál már kopaszra nyírt skótjuhászt? Mert én még nem, legalábbis nem utal épp elméjű gazdira... A bunda nem csak melegít, hanem hőszigetel is.


Amúgy már ne is haragudj, de ha én egy fajta "szerelmese" vagyok, akkor nem itt kérdezősködik, hanem könyveket olvasok, kiállításokra járok és beszélgetek a tenyésztőkkel...

2013. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek.
2013. nov. 2. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Az állatorvosunknak nyáron az egyik leggyakoribb elfoglaltsága a túlságosan lenyírt szobakutyák kezelése, amik séta közben napszúrást kaptak. A szőr ugyanis az UV-sugárzás ellen is védi őket. Nyáron kevesebb az aljszőrzet, vagyis ha rendszeresen ki vannak fésülve, akkor a laza bunda tud szellőzni is. Persze nagyobb sétákra a kánikula idején csak kora reggel és estefelé menjetek.
2013. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok koszi.
2013. nov. 9. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!