Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 naposak a kis csau kölykeim...

10 naposak a kis csau kölykeim van belőle 7 úgy vettem észre hogy megy a hasuk nagy a baj?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Az baj, mert nagyon hamar kiszáradhatnak, valamint a szükséges tápanyagokat sem tudják felvenni. A szuka rendesen oltott? Megkapta a vemhesség alatt a féreghajtóját? Lassan adhatod a kicsiknek is az első pasztát. Ha nem múli, vagy már több napja tart, akkor hívd ki az állatorvost!
2009. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen rendesen oltott a szuka rendesen szoptatja őket de már nem nagyon akar ott maradni velük sőt
2009. nov. 15. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:

10 naposaknál elég, ha 2-3 óránként szoptatni megy be a szuka. Nem kell, hogy ott feküdjön mellettük.

A legjobb, ha az elletőládában vannak a kicsik, ha nagy a nyávogás, akkor beviszed a szukát, lefekteted, megszoptatja a kicsiket (7-nél lehet 2 menetben is) aztán kihozod.

2009. nov. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy azért megy a hasuk mert sokat szopnak én többször engedem be az anyjukat de a hasuk is kivan kerekedve.
2009. nov. 15. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, a felfúvódott kerek has, lehet a férgesség jele is! Nézd meg a székletüket és a szukáét is, hogy nem találsz-e benne férgeket! (Ez rendszeres féreghajtózás mellett is megtörténik, teljesen természetes, csak arra kell figyelni, hogy megkapják a pasztájukat)

Nem hiszem, hogy a sok szopástól lenne hasmenésük. Figyeld, ha csak puhább mint eddig, akkor nem nagy a gond, ha vizes, folyós, akkor beszélj a dokival.

2009. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem nem látok benne férgeket nem folyós de puhább és sárga mintha pici golyócskák lennének benne de szerintem az a tejtől van nem tudom, most vannak neki először kis kutyái meg nekem is, de nekem minden örömöm bennük van .Fiú csaum is van nagy gondot viselek rájuk remélem nem lesz semmi bajuk.Így is kettőt elvesztetünk a születésükkor.Az is nagy fájdalom volt.
2009. nov. 15. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:

A pici golyócskák a zsírtól vannak. A kicsik emésztőrendszere, enzimtermelése kb a 10 nap környékére fejlődik ki teljesen. A puha nem gond, a kicsiknek soha nincs kemény székletük. Ha változást látsz az előzőekhez képest, akkor van gond.

(Azért a doki látta őket? A 2 kicsi mitől pusztult el? Volt a szuka és a kan herpeszre vizsgálva oltva?)

Nem lesz semmi gond, de én ilyenkor a doki telefonszámát az első helyen tartom a mobilomban, inkább eggyel több telefon, eggyel többször jöjjön ki, mint egyszer ne.

2009. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a két kicsi nem tudom mitől pusztult el de a szüléskor felhívtam az állat orvost mert 6 kölyök meg született és azt hitem hogy akkor vége.Az állat orvos azt mondta,hogy vigyük be egy tapogatásra meg hogy ad neki injekciót és ott mondta,hogy van még benne kiskutya.így az egyiket még élt amikor ki szedte belőle a másikat pedig halva szedte ki belőle.Azért írom hogy kiszedte mert szegény kutyába könyékig benne volt az orvos ő azt mondta hogy messze volt a kiskutya.A 9-et pedig a szukába hoztuk haza itthon szültük meg ő jól van.
2009. nov. 15. 16:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Jajj Szegény kiskutyák! Remélem nem lesz a többieknek baja. Nekem most 5hónapos a csaum. Imádom. Majd később raknál fel róluk képeket? Meg h-h vannak?
2010. szept. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!