Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem éri meg ilyen...

Tényleg nem éri meg ilyen kutyával kiállításra járni?

Figyelt kérdés
A kutyám testvérei betegesek és csont problémái vannak. A felmenőik viszont egészségesek és szépek. Az ember akitől vettem TK-s kutyákat árul de szerintem szaporítónak elmegy. Viszont az én kutyám nagyon hű a standarthoz és egészséges nincs semmi baja. Minden eredménye jó. A haverom azt mondja ne hordjam kiállításra mert majd a kölykei örökölhetik a betegségeket. Viszont a testvérei a rossz körülmények között és a helytelen táplálás miatt néznek ki úgy ahogy, én ezt már 11 hónap alatt helyre hoztam. Kölyök korában amikor elhoztam ő is csúnya volt rossz egészségügyi állapotban viszont most tökéletes és nagyon egészséges. A többi csont sovány, láb problémáik vannak... .
2013. nov. 2. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hát nekem ez a leírásodból nagyon fura... a "tenyésztőt" nem is érdekli a kölykök sora? Biztos egyébként hogy a törzskönyv hivatalos és nem hamisított?


Amúgy ettől függetlenül benevezheted egy kiállításra, ott majd többet mondanak. De az hogy benevezed, még nem jelenti azt, hogy szaporítanod is kéne. Ilyen vonalból nem valószínű hogy jó döntés lenne. De a kutyád küllemét megnézhetik, abból semmi károd nem lesz.

2013. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán érdekli múltkor beszéltem vele és még azt se tudta, hogy fiú volt-e vagy lány xD. Úgy mondom ő halom számra gyártsa az almot a pénzért. Igen eredeti a TK.
2013. nov. 2. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiállításra éppen mehettek,de a tesói is azoktól örökölték a géneket,akiktől a te kutyád is.Szóval ha szaporítanád,semmi nem garantálja,hogy a kölykök rendben lesznek.


Tenyészszemlére is elviheted,ott is kapsz értékelést,kiállításra meg egyébként is mehettek,attól nem kötelező szaporítani.


Illetve az örökletes betegségekre leszűretheted,ha komolyan gondolod,akkor kiderül minden.Az,hogy látszatra egészséges,nem jelenti azt,hogy nincs örökletes baja.

2013. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,fontos a genetikai háttér.Ha valaki halomra gyárt kutyát,biztos,hogy nem tőle vennék és nem is örökíteném tovább a ki tudja milyen hendikeppel rendelkező kölyköket.Ha szeretnél kiállítani,minőségi tenyésztőtől vegyél kutyát.A helytelen táplálásnál azért több kell,hogy láb,ízületi problémái legyenek.Ez már kimerítené az állatkinzás fogalmát.Az ilyen tenyésztőt jelenteni kell a tenyésztői szervezeténél,vagy állatvédő,fajtamentő csoportoknál.
2013. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fannybaba8 ***** válasza:
érdekes tenyésztő....Milyen fajta kutya és honnan van?
2013. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
Na erre szoktam mondani, hogy a Mátrixban a nagy ugrás: elsőre nem sikerül. Nem csak azért nem kéne, mert ki tudja, hogy a törzskönyv mennyire igaz. Az ilyeneknél előfordul, hogy hasraütésre valamit íratnak rá. De komolyan egy ilyen kennel kutyáját akarod mutogatni, ahogy csupa beteg kölyök van és még azt sem tudja kinek mit adott el? Ez neki lenne reklám.
2013. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!