Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves szuka spicc mellé egy...

10 éves szuka spicc mellé egy kistacskó?

Figyelt kérdés
szóval van egy 10 éves szuka német spiccünk. és majd most pénteken elhozzuk a kistacsit=) ő is szuka lesz...de félünk hogy a Sussy nem fogja elfogadni vagy bántani fogja...mit csináljunk? volt már vki ilyen helyzetben, vagy vmi?
2009. nov. 15. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan!!!ráadásul a fiatalabbik "meghosszabítja" az élétét az öregebbiknek (fitten tartja)

én már jártam így.......jól

2009. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és nem bántotta a picit? mert a nagyobbik eléggé féltékeny..de nem fogjuk elkövetni azt a hibát, hogy majd csak a picivel foglalkozunk. sussyval is ugyanúgy mint eddig=)
2009. nov. 15. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:

12 éves a szomszédom németjuhásza, kapott mellé egy 8 hetes törpe snauzit kb 3-4 hete, na most az a helyzet a nagy kutya védi mindentöl a kicsit, felügyel rá !!! ovja mindentöl, játszanak, együtt alszanak !!!

Szerinte nyugodtan 1 hét és megszokják egymást !!!

2009. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
uhh akkor megnyugodtam=) köszi a válaszokat:)
2009. nov. 15. 13:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Kijön a kutyád más kutyákkal? Ha jól szocializált, alapból barátságos, nem lesz semmi gond.

Amivel meg tudjátok könnyíteni az összeismerkedést: Vigyétek ki a spiccet, együtt sétáltassátok meg a tacsival, és együtt vigyétek be - a mostantól - közös területre (a kertbe). Ha csak szimplán lerakjátok a kertben a kutya elé a kis jövevényt, azt fenyegetésnek veheti majd.

Ha féltékenykedés, morgás van, tömören, erősen, ellentmondást nem tűrően reagáljátok le a helyzetet. Ne feledd, a kiskutya is "genyózhat", csesztetheti az időset, így ha ő a hibás rá kell rászólni, nem az idősre azért, mert elutasítja a kicsi közeledését.

Ha a spicc féltékenykedne, foglalkozzatok vele többet, hogy érezze, ő az "első".

2009. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szuka mellé szukát venni kicsit kockázatos, pontosabban nem veszélytelen. Hamar egymásnak eshetnek, a rangsor elsöbbségért vagy féltékenységből! Én nem mernék ennyi ídős kutya mellé venni egy fiatalt. Inkább a vén csont életét édesíteném meg, míg él. Aztán utána lehetne egy másik kutyát beszerezni.
2009. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
háát nemtom...van a környéken több kölyökkutyák őket nem bántja..eljátszik velük..de ha túlzásba viszik akkor már látszik rajta h odakapna legszivesebben. (persze nem hagyjuk..:)) nagyon remélem hogy jól kijönnek majd. különbséget megpróbálunk nem tenni:)
2009. nov. 15. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!