Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek 1 elletés is...

Szerintetek 1 elletés is szaporítás ha nem vagy tenyésztő?

Figyelt kérdés
Ahonnan van a kis yorkim a hivatalos tenyésztőt megkérdeztem és azt mondta hogy egy nem, ha nem abban a célban párosítod a kutyáid, hogy pénzt szerezz belőlük.

2013. nov. 2. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

A szaporítás az az ok nélküli elletés... tele van a net ingyen kölykökkel is, hiába nem kérnek érte pénzt az is szaporítás.

Növeled a kutyák számát? Igen. Van célja a párosításnak amivel jobbá teszed a fajtát vagy legalább szinten tartod? Nem. Növeled a kutyák számát? Igen

2013. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként én legjobban az egyszeri almos embereket utálom... állítólag szeretik a kutyáikat mégis kiteszik őket ennek az egész procedúrának.... a nagybani szaporítók legalább tisztán haszonra mennek és nem is tetszelegnek az állatszeretetükben..
2013. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
és a tenyésztő is ugyanúgy hoz kölyköket úgy világra hogy betegek, mert rossz volt az aktuális génállomány. az is szaporítás?
2013. nov. 2. 21:09
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha nincs törzskönyve a két kutyának, vagy ha van is de a kölykök nem lesznek tk-sek akkor biztos.

Ha még lenne is tk-jük mindegyiknek, de egy hozzá nemértő választja ki szubjektív indokok alapján a kutyákat és nem megfelelően gondozza őket még az is.


Egyáltalán minek kell egyszer is leelletni? Te sem tudod megmondani.

Az egy primitív ember aki csak azért, mert van egy állata ellenállhatatlan akarást érez hogy ellesse az állatát.

Sokszor arra gondolok hogy esetleg az állatok nemi feromononjai valahogy mégis csak hatással vannak a primitív emberekre, és még ha nem is maga a gazda csinálja, de a lényeg hogy a szuka fel legyen csinálva...

2013. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 sippara ***** válasza:
83%
Igen. Minőség -><- Mennyiség. Ha a tenyésztő erre azt mondja, hogy teljesen oké, akkor vagy hülye, vagy törzskönyves szaporító maga is - amit még jobban alátámaszt a "ha nem pénzt akarsz belőlük" rész, láthatóan csak a bevételét félti.
2013. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Elő fordulhatnak beteg kölykök a tenyésztőknél is... a genetikai nagy rejtély a legjobbaknak is.


De a tenyésztőknek célja van a párosításokkal, a kölykök nyomon követhetők és ha mégis gond van akkor szerződésben garanciát vállalnak a kiskutya egészségére.

Elhiheted a menhelyek és fajtamentők nem tk-s kutyákkal vannak tele... hisz a tk-s kutyák nagyon jól nyomon követhetők, chip vagy tetoválás száma alapján könnyen megtalálható a tenyésztő.

Az ország hatalmas kutya populációjának jó ha 10%-a törzskönyves és akkor már sokat mondtam...

2013. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
nem magamra értem az egyszeri szaporítást:) az én kiskutyám még csak 4 hónapos. és nem a mi tenyésztőnkről van szó, hanem ez így hiretelen jutott az eszembe, hogy a felesleges kutyáknak a világra hozása a szaporítás nem? és ha egy normális tenyésztő akinek volt már több jó tk-s alomja, de egy valahogy rosszul sikerül. az is szaporítás? (teljesen nem magamra értem, vagy a tenyésztőmre, ne értsétek félre :) )
2013. nov. 2. 21:16
 8/17 A kérdező kommentje:
és még annyi, hogy mikor érdemes ivartalanítani? mert azt hallottam hogy 6 éves kor fölött már feltétlen kell, de nem tudom olyan 1 évesen is lehet vagy mikor a legérdemesebb??
2013. nov. 2. 21:18
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

ilyeneket honnan hallanak az emberek?:D


Erre már tényleg kíváncsi lennék,met néha olyan agyrém dolgok születnek,hogy ihaj.

Minden,nem tenyésztésre szánt kutyát érdemes ivartalanítani.Állatorvosok között is megoszlanak a vélemények,hogy mikor.Van aki ivarérés előtt,van aki utána ajánlja.

Ezt a 6 éves dolgot nem tudom honnan szedted,ráadásul minél idősebb egy kutya és még ivaros,annál nagyobb az esélye,hogy daganatos lesz.Amennyiben 6 éven felüli,de az egészsége remek,és állatorvos áment ad a dologra,nyugodtan lehet ivartalanítani.


Az eredeti kérdésre a válasz igen,1 elletés is szaporítás,az egyik legrosszabb fajta.

Az ellés nem öröm a kutyának,az anyaság sem,sőt még a fedezés is kellemetlen a legtöbb szukának,egyáltalán nem élvezik.Ez náluk simán ösztön.

Ha meg semmi célom nincs a kölykökkel,akkor miért teszem ki ennek a szukát,amikor szinte bárhonnan hozzád vágnak kölyök kutyát,ha annyira akar valaki...

2013. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%

Most akkor amit leírtál a kérdésben azt csak kitaláltad?

Ivartalanítani az ivarérettség után szokás, ami fajtánként változik de olyan másfél éves kor szokott lenni.

Arról megoszlanak a vélemények hogy első tüzelés előtt vagy után legyen-e.

Én személy szerint nem várnám meg az első tüzelést.

Állítólag amcsiknál van olyasmi hogy már kölyök korban a kanokat, és hogy akkor teljesen jámborak lesznek, de ebbe nem vagyok biztos mert csak itt vagy valahol máshol olvastam.

Szvsz meg kell tudni hogy körülbelül mikorra fejeződnek be azok a fejlődési folyamatok a fajtánál, ami után már nem szükséges az ivarszerv, és még azelőtt megműteni mielőtt a kutya megismeri a kaphatóság érzését.


Egyébként elmondanád hogy egész pontosan most mit is akarsz?

2013. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!