Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon húzós kutya és gyenge...

Nagyon húzós kutya és gyenge csukló?

Figyelt kérdés

Van egy "új" kutyám, 4 hónapja van nálunk. Másfél éves, ivartalanított szuka kutyus.

Imádnivaló a kis aranyos. Vezényszavakat ismeri, nincs vele úgy semmi probléma, de a séta borzalmas.

Kb 25 kiló és nagyon erős, zsákmányos és hipergyors.

Az elmúlt 4 hónapban minden nap alkalmaztam a hátrafordulós, jutifalatos módszert, de egyszerűen nem használ.

A problémám az, hogy nemsokára műteni fogják a csuklómat (egy ideig nem is használhatom), de utána sem kéne erőltetni. :(

Attól tartok, hogy egy fém fojtóból kibújna, mert hosszú, vékony nyaka van és a feje is keskeny. (pl. sétánál úgy van rajta a nyakörv, hogy egy ujjam belefér, de így is lecsúszik a nyakán és nem kell nagyon erőlködnöm, hogy a fejéről lehúzzam... ugye érthetően írtam)


Mit tanácsoltok?


2013. nov. 2. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Rendes folytótól ne félj, nem bújik ki belöle, illetve nálunk valamilyen szinten segített a szájkosár, úgy érezte magát a németjuhászom (szörnyen húzott, rántott magával) mintha elvettem volna az erejét, számomra is megmagyarázhatatlan. Illetve van húzás elleni hám, és egyfajta szájra rakható nyakörv szerü szerlezet, sajnos nem tudom a nevét, de az mikor megindul rögtön oldalra fordítja a kutya fejét. Az én tudomásom szerint ez nagyon hatásos. Remélem tudtam segíteni.
2013. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
A kutyát nem erővel kell megtartani,hanem tekintéllyel.Ha az nincs,akkor erővel sem tudod sétáltatni.Nálunk a kislány is sétál a kutyával,kislány 15 kiló,kutya 50.Soha nem húzta el,pedig valljuk be,a kicsi ha akarná se tudná megtartani :)
2013. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amit az első ír,azt szájhámnak hívják,érdemes megpróbálni.
2013. nov. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nálunk az 40 kilós kutyával is lehet sétálni problémamentesen... Van egy könyv: Cesar Millan és Melissa Jo Peltier - A csodálatos kutyadoki - na azt olvasd el! Hasznos :)
2013. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
A második válaszolónak írom, hogy érezni a válaszában, hogy nem volt dolga teljes erejéböl húzó kutyával. Attól mert neked szépen sétáló kutyád van még nem kell lerombolni a másik önbizalmát. És mint a kérdezö már leírta egyébként engedelmes és nevelt kutya, csak is a séta problémával kell megbirkózni. A könyv is jó ötlet egyébként.
2013. nov. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Széles nyakörvön vagy hámon köss utána megfelelő méretű autógumit, azzal nem fog úgy rohangálni, nagyon szépen lefárasztja, utána már lehet próbálkozni rendes sétával. Rendszeres fárasztás mellett pár hét alatt kezelhetőre nyugszik a legtöbb kutya :)

Gumizás után ha sima pórázon húz, állj meg és várd ki, amíg ő maga lelazítja, akkor viszont azonnal indulj el, hogy megkapja azt a jelzést, hogy laza pórázon lehet menni, feszes pórázon viszont nem. Pörgős kutyáknál általában jobban beválik, mint a fordulgatós módszer, hiszen az olyan kutyának kvázi tökmindegy, hogy merre megy, viszont egy helyben unatkozni rohadtul utál.

Ha meg félsz, hogy kibújik a fojtóból, vegyél ilyet: [link] - ha kicsit (oké, nagyon :D) erőlteted, akkor át tudod húzni a bőr baszokat a karika megfelelő oldalára, és relatíve jól tudod rögzíteni a kutya nyakán a cuccot úgy, hogy ne is nyíljon olyan szélesre, hogy átmenjen rajta a feje.

2013. nov. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérjél meg valakit aki tud segíteni, akinek erős a csuklója. Ez a gyakorlat a dominanciáról szól, így a jutalomfalat tilos, mert ez nem feladat, hanem szabály. Pár alkalom után menni fog.
2013. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én is azt mondom, hogy a műtét utánra vegyél neki egy szájszíjat(haltit), aztán ha már jó a kezed, akkor megint lehet folytatni a tréninget. A halti csak tüneti kezelés, attól nem fog szépen sétálni, de addig sem erőlteted a kezed.
2013. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!