Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak a kutyammal?...

Mit csinaljak a kutyammal? Sajnalom, de mar otletem sincs.

Figyelt kérdés

Nagyon szokdosos lett.. Ivartalanitva van, nem a szukak miatt megy, hanem miattunk! Ha valaki elmegy itthonrol mar indul is utana. De nagyon durva amit lemuvel. Kozepes testu kutya, de olyan helyeken bujik ki, hogy el se hinnetek. Csirkehalot percek alatt szetszedi. Ezt eddig meg meg tudtuk oldani, mert mindig volt itthon valaki es tudott ra figyelni, ha nagyritkan megse akkor addig egy jo hosszu kotellel megkotottuk, de ilyen ritkan volt. Na igen, de ket napja valamiert csak megy es megy...nem ertem. Hazahozom, bejovok a hazba es mar el is tunt. Nem megy messzre csak az utcaba koborol celtalanul ossze-vissza. A szomszedok azt mondtak, hogy ilyen ver van benne, errol leszokni nem fog es barmit csinalunk a keritessel neki nem lesz akadaly. Mit tegyek??:( semmikepp nem fogom megkotve tartani! A kert vegebe van egy kennel, meg az elozo tulaje volt, de oda se szeretnem hatrazarni mert megbolondul, o azt szereti ha latja az utcan meno embereket meg, hogy mi tortenik ott. Ha kintvagyok vele akkor nincs gond, de csak nem allhatok pl. Szakado esobe esernyovel orakat felette..

Nem kerek leszolasokat.. Volt mar itt egy kutyam elotte es egyszer nem ment el es nem olyan a keritesunk!! El se tudom kepzelni, hogy hogy csinalja...


2013. nov. 3. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Mennyit van mozgatva, sétáltatva a kutya? A falkavezérséggel hogy álltok?
2013. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csinálni kell neki egy olyan kennelt, ami fedett, nem dróthálóból van, le van betonozva és akkor nem tud utánatok menni! Oda bezárjátok, míg nem vagytok otthon és kész. A kennelbe nem bolondulnak meg a kutyák, csak akkor, ha folyton ott vannak és közben meg nincs velük foglalkozva... A kennelt meg nem a kert végébe kell csinálni, hanem valahova előre, ahonnan azért ki is lát.
2013. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Unatkozik. És elképzelhető, nem is tudjátok lefárasztani ahhoz, hogy ne szökjön. Villanypásztor, láthatatlan kutyakerítés.
2013. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Azért kezdjük már a fárasztással basszus, ne rögtön az "egyszerűbb" megoldásra ugorjunk rá, jézus :D A villanypásztor a kutya problámáit nem oldja meg, csak a gazdáét...
2013. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hat falkavezernek erzem magam, mert hallgat ram, setanal visszajon, meg a csirkehust is lerakja a szajabol ha en azt mondom meg ilyenek.

Probalok vele sokat foglalkozni, de van olyan, hogy 8 orakat egyedul van mikor suliba vagyok es ha hazaerek akkor utana setalunk ilyenkor probalom minnel jobban lefarasztani, de valami hihetetlen, hogy mennyi energia van benne. Talan egyszer lattam igazan faradtnak mikor 6!! Orat kirandultunk ahol vegig egy masik kutyaval rohangalt. De szerintem ertheto modon nem tudom minden nap 6 oras turakra vinni

2013. nov. 3. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem is kell. [link]

És a család többi tagjával mi a helyzet? Attól, hogy mondjuk téged elfogad falkavezérnek, még a többiek miatt aggódhat, és utánuk szökdöshet.

Tiltani próbáltad már? Hogy mondjuk úgy csinálsz, mint aki elindul, és ha látod, hogy mászna ki, vagy már kint van, akkor rárontasz és rettenetesen mérgesen visszazavarod a kertbe?

2013. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hat apara meg hallgat a tobbiekre is ugy ahogy, de pl. Tesomra meg anyara siman felugrik ha raszolnak abbahagyja, de nalam meg se probalja. Meg ok nem merik elengedni seta kozbe, mert volt mar olyan, hogy nekik nem ment vissza..

Igen, probaltam... Nem erdekli.. Nem vagyok oda azert ha valaki veri a kutyajat, de kapott mar tolem olyat, hogy nyuszitett, de meg az se segitett

2013. nov. 3. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Lathatatlan kutyaor. Ird be a vaterara, azonnal kiadja a talalatot, rendeld meg.

Egy nyakorv, plusz vezetek, korbehuzod a keritesen vegig, es beallitod mondjuk 1 meterre. Amikor a kutya belep 1 meteren belul a keriteshez, elkezd csipogni a nyakorve, es ha azon belulre lep, meguti a nyakorv. Allatorvossal beszeltem es kiprobaltuk magunkon is, nem okoz maradando serulest, de a kutya amugy is kb.1 het alatt megtanulja, hogy ne menjen a keriteshez, szoval nem uti meg az aram, csak az elejen, amig megtanulja.

2013. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hangzik rosszul:) utananezek
2013. nov. 3. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!