Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha groenendaelt és malinois-t...

Ha groenendaelt és malinois-t keresztezünk, akkor tervuerent kapunk? És ha a belga juhászkutya változatait keresztezzük, akkor az utódok törzskönyvezhetők?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, nincs belga juhászom, tehát nem is készülök ilyesmire...
2013. nov. 3. 20:30
 1/5 Akiteki ***** válasza:
78%
Nem. Keverék lesz az eredmény. És arra nincs törzskönyv sem.
2013. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A groenendael és tervuerent szokták,a többi belgát nem.Pontosan nem tudom,de néztem oldalakat,magyar és külföldi tenyészetekről,és van hogy egyik szülő gröni a másik tervueren és a kölykök is vegyesen születnek,de kit ennek kit annak törzskönyveznek.Elvileg akkor ez a kettő a hosszú szőrű belga két színváltozata,de valamiért külön fajtaként vannak elismerve...?
2013. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tervu-groni párosítás engedélyezett, tehát a kölyök kaphat normál tk-t. Az, hogy milyen fajtának könyvelik el, a színétől függ. Malinois csak mali-val, laekenois csak laekenoissal mehet.
2013. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


azért kérdeztem, mert ugye a legtöbb országban (kivéve talán Amerikát) a belga juhászkutya egy fajtának számít, a fajtaváltozatok pedig fajtaváltozatoknak -- és egyébként is alig több mint 100 éve "választották szét" őket, addig meg keresztezték összevissza. (Vagyis hát munkaalkalmasság alapján, nem szőrzet és szín szerint.) És ha jól tudom, néha még ma is születnek "vegyes" almok, még tiszta párosításból is.

A tervueren meg, ha úgy vesszük, a gröni hosszú szőrét és a mali színét ötvözi. (Nem így élesztették újra a háború után? Én mintha ezt olvastam volna. Hogy annyira kevés tervueren maradt, hogy a másik kettőt használták a visszatenyésztéséhez.)

Szóval ezek miatt kérdeztem, hogy lehet-e őket így -- akár engedéllyel -- keresztezni: hiszen egy fajtának számít végül is, és egészen a közelmúltig is keresztezték a változatokat, akkor miért ne... Persze ezek csak elméleti elgondolások.

2013. nov. 5. 20:43
 5/5 Miniatűr bullterrier válasza:
Ha két groenendaelt pároztatnak az alomban lehet tervueren és groenendael is. Ezek törzskönyvezhetőek is. Nekünk a törzskönyves tervueren szukánk apja groenendael volt.
2015. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!