Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta hasonlít...

Melyik kutyafajta hasonlít legjobban a farkasra?

Figyelt kérdés
kutya, farkas
2013. nov. 4. 12:14
 1/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Szerintem a malamut.
2013. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csehszlovák farkaskutya
2013. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:
53%

Még nem elfogadott fajta(de jó esélye van rá) a tamascan, amit direkt úgy tenyésztenek, hogy minél farkasszerűbb legyen, 100% kutya természettel.


[link]

[link]

2013. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
csehszlovák
2013. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem is a csehszlovák farkaskutya,de az a tamascan is nagyon hasonlít a farkasra
2013. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Platypus, köszi a linket, ma is tanultam valami újat.
2013. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a tamaskan a huskyra hasonlít leginkább nem egy farkasra.
2013. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:
Ez a tamaskan pont úgy néz ki, mint egy lajka. Kár a sok munkáért. :)
2013. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:

Mivel alig tíz éves fajta nem igazán lehet kijelenteni, hogy "pont úgy néz ki", mivel még közel sem egységes a megjelenése. Néhány példány elég kiábrándító, de vannak olyanok is amelyek meggyőzően farkasszerűek.

Mindenesetre igény az van farkasszerű kutyára. És általában a farkas kinézetébe szerelmesednek bele az emberek, a jelenlegi farkasszerű kutyák meg a legkevésbé sem valóak átlagos kutyatartó kezébe. Jó lenne, ha lenne egy rendes kutyajellemű kutya, amit az ilyen emberek választhatnának, ahelyett hogy kutya-farkas hibrideket kínoznának meg veszélyeztetnék vele a környezetüket. Nem vagyok a hibrid fajták ellen, de sokkal kevesebb ember alkalmas a tartásukra, mint ahányan vágynak rá.


Még két nem regisztrált fajta van, amit direkt ilyen kinézetre tenyésztettek, az utonagan és az északi inuit kutya. De ezek nem igazán sikerültek szerintem, egy ordas husky farkasszerűbb. A saarloos farkaskutya vagy a csehszlovák farkas persze nyerő ami a hasonlóságot illeti, de mivel félig farkasok, ez annyira nem meglepő.

2013. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csehszlovák farkaskutya.
2013. nov. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!