Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy kb 1,5kg-os...

Szerintetek egy kb 1,5kg-os nyulat odaadhatok a 16kg-os kutyámnak, vagy túl sok neki?

Figyelt kérdés
A kutyám sportos, nehezen tudom még BARF étrend mellett is tartani a kondiját, és vettem egész nyulat fagyasztva, amit gondoltam, esetleg megkapna egyben.

2013. nov. 4. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért főzd meg előtte, zöldséggel, szaftosan, rizzsel vagy tésztával.


Nem tudom mennyi időre szánod ezt a kaját. Egy napra túl sok? Egy hétre? Egy hónapra?

2013. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szerintem minimum vágd ketté és két egymásutáni napon add oda. A túl sok kajától csak elcsapja a hasát főleg a nyúltól ami egy elég csontos állat
2013. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Barf etetés a nyers etetés, kedves első... pont az a lényege, hogy nyers húst kap a kutya...
2013. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező egy 16 kg-os kutyának egy másfél kilós nyúl egyszerre az rengeteg. Kb a súlya 10%-a. Ez olyan mintha egy 50 kg-os ember 5 kg-ot enne. Vágd 3 részre és 3 napra oszd be neki. Még akkor is 3% fölött kapja a mennyiséget. Egyébként mit, és mennyit adsz neki napi szinten? PREY-be nem gondolkozál még? Én is BARF-al kezdtem de sok volt a zöldség és fogyott a kutya, ezért váltottunk. Most nincs zöld,csak húsfélék és még hízni is tudott:-)
2013. nov. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oké, igazatok van, akkor három felé szedem a nyuszit. Eddig amiket kapott váltogatva: vadnyesedék (szarvas), csirkenyesedék, liba-, kacsa-, pulykaszív (plusz ugyanezen állatok mája), marhamáj, csirkefarhát, kacsa-, pulyka-, libanyak, csirkemáj szívvel stb. Zöldséget heti 1-2x adok neki egy evőkanállal (turmixolva), egyébként gyógynövénykeveréket készítek házilag (borsmenta, körömvirág, csalán, levendula, csipkebogyóhús), és abból kap egy kiskanállal, mert attól jobb az emésztése, úgy látom. Néha lucernaport, lazacolajat adok. Az a baj, hogy nehezen lövöm be az arányokat, mert hol szorulása van a sok csontos résztől, hol hasmenése a túl sok hústól a kajájában. Ja, főtt tojást heti 1-2x kap, májat majdnem minden nap adok.
2013. nov. 4. 13:26
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért is gondoltam az egész nyúlra (de tényleg hatalmas adag lenne neki ezek szerint), mert abban "minden benne van", szó szerint.
2013. nov. 4. 13:28
 7/13 anonim ***** válasza:

teljesen j elképzelés az ha egész nyulat adsz csak ne egy alkalommal :) minimum 2 de inkább 3 alkalomra elég egy ekkora kutyának.

Én is szoktam egész nyúllal etetni és a 25 kg os kutya 3 alkalomra kapja meg az egy nyulat

2013. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az elején nekem is volt gondom az arányokkal. Most kb 80 dkg kaját kap naponta, ebből 20 dkg a csontos és a maradék a húsi. Kb azokat adom amit te csak a tojást is nyersen kapja. A nyers máj, belsőség is okozhat hasmenést. De attól még kell neki. Nyugodzan etetheted csak nyullal is, mivel abban valóban minden benne van a kutyák pedig jól viselik a monodiétát. Esetleg egyik nap nyúl, másik nap egyéb.
2013. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most nézem hogy májat minden nap adsz neki. Mennyit adsz neki kb dkg-ra? Ha a napi adagja 3% vagyis kd 45 dkg, akkor a napi máj ennyiség kb 2-3 dkg. Ha ennél sokkal többet kap az is okozhat hasmenést.
2013. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én 43kilós kutyám kap fél nyulat :D naponta.


A fagyasztott nyulat egy nagy késsel simán el tudod vágni ott ahol akarod és mehet is vissza a fagyiba.

2013. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!