Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Röngenezéshez szükséges az...

Nagy568 kérdése:

Röngenezéshez szükséges az altatás?

Figyelt kérdés
tenyészszemlén voltam és ezeket kérik: Hd és Pra egyszerű röngen a kutyáról és a szemét meg kell hogy nézze az orvos hogy tiszta-e. Japán akitáról van szó. Én nem szeretném hogy el altassák, lehet hogy keressek egy másik orvost.
2013. nov. 4. 20:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Röntgenezés, elaltassák, stb.


Igen, általában altatnak/bódítanak röntgenezéshez.

2013. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve hogy ezért 25 ezret kér az orvos pofátlanság
2013. nov. 4. 20:50
 3/25 anonim ***** válasza:

Be kell állítani a megfelelő pozíciót az altatáshoz, és nem nagyon van kutya, amelyik hagyná, hogy beállítsák fektetve, és lefogják, arról nem is beszélve, hogy még ha nyugodt is, megmozdulhat, és akkor nem sikerül a röntgenfelvétel.

Az árban pedig gondolom benne van az altatás, a röntgenfelvétel, ami lehet, hogy többirányú lesz, nem tudom, mik a követelmények, és a szemvizsgálat is.

Nem tudom, mit jelent az, hogy tiszta-e a szeme, ilyen nincs. Léteznek szembetegségek, arra lehet vizsgálni a kutyát.

2013. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
állítólag mintát akarnak venni és laboratóriumban küldik, de nekem ez nem kell. a tenyészszemlén azt mondták hogy nem kell semmilyen mintát laboratóriumban küldeni, egy egyszerű röntgen felvétel kell nekik és egy szem vizsgálat hogy tiszták-e a szemei a retinái.
2013. nov. 4. 21:03
 5/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miből akarnának mintát venni. Érdekes. Ha nem kell, akkor mondd meg nekik, hogy Neked arra nincs szükséged.

A retináját pedig egy műszerrel nézik majd meg, és gondolom akkor kiállít majd erről egy PRA mentességet igazoló papírt.

2013. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
ezek után lehet hogy el sem viszem az orvoshoz mivel én hobby célra vettem a kutyust, voltam vele tenyészszemlén tudom hogy fajtiszta, nekem ez volt a fontos hogy faj tiszta-e? az állatorvosok nagy része tiszteletem a kívételeknek ami ritka haszonlesők.
2013. nov. 4. 21:07
 7/25 anonim ***** válasza:

Ha hobbi célra akarod,nincs vele célod,akkor nem kellenek feltétlenül ezek a vizsgálatok.


Ha tenyésztésbe akarod vonni,akkor viszont előírás az összes ilyen vizsgálat,de talán akkor még többet is kell csinálni.


Amúgy én 10-13 ezerért csináltattam anno a diszplázia szűrést,de hivatalos kiértékelést nem kértem.Amit a klub is elfogad,hivatalos minősítés,azért külön kell fizetni.Ha csak azt akarod tudni,hogy beteg vagy nem beteg,de hivatalos papírok nélkül,akkor valamivel olcsóbb.Persze ez függ a kutya méretétől is.Nekem a 30 kg-os kutyámnak 2 felvétellel került 10-13-ba,már nem emlékszem pontosan.

2013. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos, hogy kellett az a tenyészszemle, ha ennyire nem vagy tisztában a szűrővizsgálatokkal.

Igen, a dp röntgenhez minden esetben el kell bódítani a kutyát. Érden Dr. Siver a szemszűréssel együtt 20 ezerért megcsinálja.

2013. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
51%

ez most kamu? csak mert több helyből vérzik a kérdés:

1. ez most csak elírás vagy tényleg kevered a fajtisztát a fajtatisztával?

2. azért vitted el szemlére, mert nem tudtad hogy FAJTAtiszta-e?

3. ha ezt nem tudod, hol a törzskönyve?

4. tenyésszemlének tudtommal előfeltétele a törzskönyv


de lehet csak én vagyok paranoiás, elég sok szapis kérdés volt ma

2013. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
szerintem elég sokat el kérnek ezekért a dolgokért, valószínű azért mert kevesen kérnek ilyen dolgokat. arról nem is beszélve hogy miért kell el altatni? aztán fél napig föl sem fogy állni szerencsétlen kutya. Nem hamis kutyáról van szó.
2013. nov. 4. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!