Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szenvedni hagyja a kutyáját!...

Szenvedni hagyja a kutyáját! Hogy segítsek?

Figyelt kérdés

Van egy idősebb ismerősöm, a 20. kerületben lakik és van egy középtermetű kutyája. Nem törődött Vele igazán soha, de kapott enni, ki tudja mit, és elvolt a kertben, a volt párja hagyta Nála.

Na de beteg lett és szerinte mellrák, mert van valami kifakadt gumó a mellén, és a doki szerint, akit telefonon hívott az rák és még lehetne segíteni, de minden kezelés, bármi is legyen, drága. A nő szerint fájdalmai vannak a kutyának, nem nagyon mozog és jön ki a helyéről....

Bántja, hogy ilyen szegény és nem fogad el segítséget, pedig mondtuk Neki, hogy a kutyára gondoljon és akár altassa el, kifizetem én, de ne szenvedjen, amúgy is milyen élete van egy udvaron, egész nap egyedül, még az utcára sem lát ki... :(

DE nem kell Neki. Ilyen hülyeséget mond, hogy az emberek is szenvednek néha a hálál előtt, majd Ő is szenved kicsit, vagy ha nagyon rosszul lesz, áthív valakit és lecsapja lapáttal...

Kedvelem a hölgyet, de ezzel leírta magát, hogy ennyire szívtelenül gondolkozik.

Ti mit tennétek? Még úgy is zavar a helyzet, hogy nem ismerem a kutyát közelről és nem az enyém.. :(


Már arra gondoltam, megbeszélem egy állatdokival, h mondja azt, h ilyen esetben ingyen is altat és én kifizetem titokban a költségeket, de sztem már azt sem fogadná el, h akkor ingyen, mert az biztos ciki...


Bocsi ha hosszú voltam, csak leírtam az egész sztorit.



2013. szept. 4. 13:33
 1/9 sippara ***** válasza:
79%
A helyzet az, hogy ez így állatkínzás. Törvénybe van foglalva, hogy a gazda köteles állatorvosi ellátást biztosítani a kedvence számára. Ha a nőt nem tudod meggyőzni, érdemes állatmentőket, állatvédőket felkeresni.
2013. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Húú, ez gáz, mert azért kedvelem a nőt és ennyire nem ásnék alá, de nagyon sajnálom a kutyát is ha tényleg szenved, mert ugye nem tudjuk pontosan, hiszen milyen állatorvos az, aki telefonon felállítja a diagnózist?? De ha menthető, a kezelést meg tuti nem tudná fizetni, ha még az altatást ki is nyűgné, vagy hagyná, hogy valaki kifizesse...
2013. szept. 4. 13:40
 3/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Keress meg egy hely állatvédő szervezetet, ők kimennek, elmagyarázzák a néninek, hogy vagy engedi hogy segítsenek, vagy feljelentik. Ez még mindíg nem olyan drasztikus, mintha egyből feljelentenéd állatkínzásért. Ha vannak ismerőseid, és tudjátok állni az orvosi költségeket, szerintem segítenek majd az állatvédők is.
2013. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen nőt nem tudnám kedvelni. Lehet akármilyen kedves, jópofa, szeretetre méltó, ha ennyire közömbös a kutyájával szemben, azt én egyáltalán nem kedvelném. :(
2013. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ok, de 100 éves a barátság és anyum is megmondta neki a magáét, de ez nem olyan egyszerű. Nem tudja más, szóval ha kimennek Hozzá, tudná, mi küldtük... :(

Nekem babám van, itthon vagyok gyesen, na meg kutyám is van, de időm erre, h állatvédőket keressek, és ki tudja törődnek e Vele, na arra nincs időm sajna. :(

Van egy ismerősöm, aki a siófoki állatmenhelyen dolgozik, Neki is írtam ma, hátha tud segíteni valahogy.

Úgy gondolom már 10x többet tettem a kutyájáért, mint Ő valaha is tett, de sajna mást nem tudok, főleg, ha nem is engedi, h kifizessem. :(

2013. szept. 4. 13:58
 6/9 anonim válasza:

Szerintem nagyon hülyén gondolkodsz. Ki le nem szarja, hogy 100 éves a barátság a nyanyával?


Ha állatkínzó, akkor én nagy ívben leszarnám, hogy milyen volt előtte vele a kapcsolata a családnak. Amint ezt megtudnám, hogy így bánik a kutyájával, mert "had szenvedjen az", máris mennék feljelenteni, de legalább az állatvédőknek szólni.


Ilyen ember nem érdemli meg, hogy kegyes légy vele csak azért, mert amúgy jópofizik.

2013. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogod azt a banyát, leülsz vele és azt mondod: "Kedvesem, 100 éve ismerlek, és nagyon jófejnek tartalak, de amit a kutyáddal csinálsz, azt nem bírom nézni. Nem akarok neked rosszat, csak a kutyának jót. Ha te nem intézkedsz, én kihívom az állatmentőket." Ennyi. És ha továbbra se tesz semmit, akkor beguglizod a kerületi állatmentőket, egyetlen ötperces hívás (csak belefér az életedbe), és kimennek, és beszélnek a fejével, vagy elkobozzák a kutyát. Nem hiszem, hogy tehetsz mást.
2013. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez jó szöveg! :) Köszi.

De nem találom a soroksári (mert rosszul írtam, nem 20. kerületi) állatmentőket. :(

Kerületi is van??

2013. szept. 4. 15:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Öö...hát azt nem tudom, kerületi van-e. :)

Viszont beírtam hogy soroksár állatvédő, és találtam ezt, szerintem ez hasznos:


www.soroksar.hu/allattartasi-allatvedelmi-ugyek


Ez országos:


www.feherkeresztliga.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=64


Bocs de vidéki vagyok, de ha beírod hogy állatvédő vagy állatmentő, akkor sok hasznos elérhetőségre bukkansz, de szerintem ez is elég amit most linkeltem.

2013. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!