Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindenki a kutyát védi?...

Miért mindenki a kutyát védi? Az emberi élet pótolhatatlan! Ha egy kutya megtámad egy embert, azt miért védik?

Figyelt kérdés

Nagyon nem provokáció! Nem értem miért nem egyenlő minden élőlény! Miért? Tudtok magyarázatot adni?

Igen hülye vagyok! De akkor sem értem, miért védeni egy kutyát, és a nevelésre, körülményekre fogni, ha egy ember épségét veszélyezteti is, vagy veszélyeztette!


Amikor egy kutya megtámad egy embert, és mondjuk halálosan megsebzi, de ne menjünk messzire, elég ha csak összeharapdálja az ember karját, műteni kell, eltöri a csontot, megsérti az idegeket, és benne lesz a híradóba, jönnek a szakértők, nyilatkoznak kutyások, kutya trénerek:

"nem a kutya a hibás, a gazdája, nem nevelte jól stbstb." De kérem ez a kutya fizikailag bántott egy embert, teljesen mindegy, ki a felelős, ez a kutya veszélyes!

Lehet, hogy utána 10 évig egy pillangót sem bántana, de akkor is, egyszer megtámadott egy embert, annak bizony ki kell oltani az életét, hogy ne fordulhasson még egyszer elő! Vagy dugják be zárt helyre élete végéig, de gondolom az sem lenne jó!


Jönnek a dumával, hogy "nem ismerik a kutya jelzését, az csak védte magát!" ja, de mégis támadott!

Ha egy embert sarokba szorítanak, és védi magát, és megöl valakit, azt lesittelik, senki nem fogja sajnálni, de ha a kutya ilyet tesz, jön a "nem az Ő hibája rosszul nevelték!"

Ezt nem értem! Miért nem egyenlő minden élőlény?

Van a kutyának tudata? Tud gondolkodni? Magát irányítja? Nem egy robot, amit egy ember irányít? Akkor? Miért kell védeni?

Olvasam itt kérdést, nagyon régen, ne kérjetek linket, mert évekkel ez előtt volt, tuti nem tudom előkeresni! De hogy megtámadott valakit kutya aki kirohant a kertből, és az illető azt mondta, Ő innentől fogva késsel fog arra elmenni, és ha rátámad mégegyszer a kutya leszúrja! És egyből támadták szegény, hogy "mit képzelsz, nem a kutya a hibás, hogy mernéd megölni, azt hiszed jogod van leszúrni? Nem a kutya a hibás, "én téged szúrnálak le!"

Eszem megállt: Még a srác vagy csaj lett a hibás, mert arra sétált el, és megtámadta egy kutya, és félti az életét! És úgy van vele, hogy inkább Ő mint a kutya!


Komolyan most minek védeni egy állatot, aki már bebizonyította, hogy képes veszélyes lenni egy emberre?



2013. okt. 28. 16:44
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
90%

Elmondtad a lényeget egy mondattal. Szerinted mindegy, hogy ki a felelős.


És akkor itt be is fejezheted, mert sületlenségeket beszélsz!

2013. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
95%
Lehet azért, mert az ember a hibás?...
2013. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 sippara ***** válasza:
82%
Majd ha emberek azért lopnak, csalnak, hazudnak, ölnek meg más embereket, mert az igényeiket teljesen figyelmen kívül hagyva, még csak hozzájuk sem szólva kicseszték őket két-három hónapos korukban egy kertbe, "oszt' majd lesz belőle valami" alapon, na AKKOR, majd jogos lesz a fröcsögésed. Addig viszont nettó hülyeség, és az egészben az a legszomorúbb, hogy ezt te nem látod.
2013. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 sippara ***** válasza:
86%

Ó, ezt eddig nem is láttam:

"Komolyan most minek védeni egy állatot, aki már bebizonyította, hogy képes veszélyes lenni egy emberre?"


Mondok valami igazán meredeket: te is képes vagy "veszélyes lenni" bárkire és bármire. Akkor lőjünk téged is fejbe (mondjuk, ahogy látom, nem sokat veszítene a világ így intelligencia meg empátia terén).

2013. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit ilyen vagy:

jujujujuj, öljük meg az összes oroszlánt, mert megölt 1 oroszlán 1 embert.


jujujujuj, temessük be az összes tavat, tengert, óceánt, mert belefulladt egy ember.


jujujujuj, törjük össze az összes autót, mert vannak halálos autóbalesetek.


Természetesen az oroszlán a szemét, mert természetes módon viselkedik, a tó/tenger/óceán a bűnös, mert elnyeli a nem megfelelő úszót és természetesen az autó a hibás, ha valaki nem tud vezetni.

2013. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
80%
you came to the wrong neighborhood motherfucker
2013. okt. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
88%
A kutya ösztönlény, az ember viszont tudatos, tudja, mik a következményei egy-egy döntésének. Az is tudatos döntés, hogy egy veszélyes vagy nagytestű kutyát választ valaki, nem viszi el kutyasuliba, nem neveli megfelelően. A kutya csak asszerint cselekszik, ahogy tanították. Ahogy a gyereked tetteiért is te vagy a felelős x idős koráig. Szerintem ennyire egyszerű. És felelősségre vonják az állatokat is, de azok egy hozzá nem értő gazda miatt válnak agresszívvé.
2013. okt. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
86%

2. vagyok

Még mielőtt valaki félreértené, nem a megtámadott emberre céloztam... Hanem arra, hogy ha kutyatámadás történik, akkor szinte biztos, hogy az ember, a 'gazda' okolható.

2013. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
91%
Erre a mondatodra reagálnék: 'Az emberi élet pótolhatatlan!' Tévedsz. Az emberi élet pontosan ugyanúgy pótolható, mint a kutyaélet. Sokszor még annyit sem ér, elég megnézni a történelmet. Csak most a kis kényelmes karosszékedből gondolod, hogy a te vagy a családtagjaid élete bármit is ér. Ha kitörne egy esetleges éhínség vagy háború, senki nem foglalkozna azzal, hogy élsz-e vagy halsz-e, csak egy számadat lennél. Téves megállapítás az embert mindenek fölé helyezni, ez csupán a környezettől és a kortól függ. Indiában vagy Afrikában közel sem olyan értékes az élet, mint itt. Mellesleg akkor minden volt katonát is el kellene altatni, mert ők tudatukban voltak, mikor gyilkoltak, mégsem ítéli el őket senki, mert egyesek szerint jogosan tették.
2013. okt. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
17%

Szia! Vettunk egy hazat 3 het es bekoltozunk... A szomszednak 2 rotija van... Az egyik mindig atjon teleszarja az udvart, de ez meg a kisebbik gond... 3 eves a Fiam, a szomszed kitalalta, hogy ossze kell ismerkedtetni a kutyaval es majd nem bantja, ha atugorja a 180as keritest (most habzzo szajjal ugatja) kamerakat raktam fel, amint levideozom hogy a kutya atjon megyek a kozteresekhez 200-500 kozotti a buntetes+ feljelentem kutyaval valo veszelyeztetesert is. Ha ez se segit a kutyak lancra koteseben akkor jon a vadasz ismerosom.

Nem kockaztatom meg hogy a Fiam bantsak! A kozteres azt mondta nem a kutya tehet rola hanem a gazda! Valaszom: a kutya harap majd nem a gazda! Agyonlovetem a p.iba!

2013. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!