Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi betelt a pohár! Feljelen...

Ennyi betelt a pohár! Feljelenthetem a szomszédom? Ez már bűncselekmény! Mennyi esélyem van ellene, hogy a kutyája rám akart támadni?

Figyelt kérdés

Eddig letojtam, nem érdekelt, de most betelt a pohár! Van 2 kutyája láncon tartva sétáltatni úgy sétáltatják, hogy elengedik a kutyákat a láncról, és azok kiugrálnak az utcára! 1 méteres kerítésük van, nem is nevezném kerítésnek, ilyen kis "kő emelvény" és a kutyák arról ki ugrálnak az utcára.

Ki akartam menni a boltba, és meglátott a kutya, hogy megyek a saját udvaromon a kapu felé, elkezdett rám ugatni kiugrott az utcára, és várt engem, és ugatott! És nem mertem elmenni a boltba!

Azt mondták kutyás ismerősiem ne fossak, nem fognak megtámadnI! De arra fele van a bolt, amerre van a szomszéd! És nekem ez támadási kisérletnek tünt, hogy mennék ki a kapun, és kiugrik az utcára, és ott vár???

Most már elegem van!

Feljelenthetem a szomszédot? Vagy valami? Ez már bűncselekmény? Ez már veszélyeztetés!

És ha láncra teszik mikor jönnek ellenőrizni? Mondjuk megvan, lefényképeztem, ahogy ugranak ki a kutyák a kerítésről, és kint vannak az utcán! Ez már bizonyíték?

Mit tehetek?

Nem tűröm, hogy nem merek kimenni a saját udvaromról jkét rohadt kuyta, és olyan gazda miatt aki sz*rik rá!

Mi a módszer? Most mit tegyek? van valakinek tapasztalata?



2013. nov. 5. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
fényképet, videót mindenképp csinálj ezekről a dolgokról, utána pedig fordulj jegyzőhöz, írásos feljelentést tegyél, mert egyébként nem fogják igazán komolyan venni, így pedig mehetsz felsőbb intézményhez panaszkodni hogy nem végzik jól a dolgukat, ezt meg várhatóan nem fogják hagyni, szóval kimennek és egy szép bírságot adnak a szomszédnak
2013. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Próbálj meg beszélni a kutyák gazdájával, hogy tartsa őket kerítésen belül, ha nem, akkor feljelented. Hátha ez is elég lesz.

Egyébként azt hiszem, ilyen esetben a helyi jegyzőnél kell bejelentést tenni, hogy utána mi történik, nem tudom.

2013. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha beszélek velük miért gondolnák meg magukat? mindig így csinálják! Éjszaka, illetve délelőtt mikor úgy gondolják nem mászkálnak sokan az utcán, hadd menjenek a kutyak ki! Gondolom én, mert mindig éjjel- délelőtt elengedik őket!
2013. nov. 5. 10:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Először miért nem a szomszéddal beszélsz? Feljelented, nem történik semmi érdemleges, de ő tudni fogja és mondjuk kulccsal végighúzza a kocsidat.


Nyugodt hangnemben beszéld meg vele, hogy nem örülsz hogy a kutyái kijönnek a gazda felügyelete nélkül és hogy ki tudnak ugrálni a kerítésen. Ha nem használ, akkor lehet további lépéseket tenni.

2013. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
már honnan tudná hogy a kérdező volt? sehonnan, mert névtelenül is lehet bejelentést tenni
2013. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

" ki tudnak ugrálni a kerítésen." ezt nagyon jól tudják! láttam már, hogy kint játszottak a kutyákkal azok meg ugráltak ki-be az udvarra. És semmi meglepődés nem volt, hogy "jééé, ezek kitudnak menni az utcára! Juuj! valakit megtámadnak! :O"

Ezért gondolom, hogy amíg valakit meg nem harapdálnak, addig sz***ni fognak rá!

2013. nov. 5. 10:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor kellett volna azonnal rendőrt hívnod, amikor nem tudtál tőlük kimenni az utcára.
2013. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az önkormányzattal( a jegyzőnél lehet feljelenteni), a területileg érvényben lévő ebtartási rendeletet érdemes átnézni.Az mindenütt szabály, hogy felügyelet nélkül, de még póráz nélkül sem lehet kutya a közterületen, csak a kijelölt kutyafuttatón. Csinálj fényképet, videót az esetről, hogy legyen bizonyítékod. Én egy levélben tájékoztatnám a szomszédot, hogy feljelentést fogok tenni, ha ez még egyszer előfordul. Sajnos hiába van igazad, ha bírságot kap, lehet hogy számíthatsz kicsinyes bosszúra mint pl. a kocsi meghúzás. Esetleg kiraknék még egy vak kamerát(kamerának látszó tárgyat), és kiírnám hogy kamerával megfigyelt terület, az megvédhet ettől.
2013. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De ha van névtelen feljelentés, honnan tudja, hogy én voltam? Kocsi meghúzás? Bosszú? Az korrekt! az Ő kutyája akart megharapni és még én kocsimat húzza meg!

Az Ő kutyáját kéne meghúzni! Az nem vicc, hogy az utcán vár, hogy kimenjek!

2013. nov. 5. 11:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a levélre értette, hogy akkor derülne ki a kiléted, bár gondolom nem ti ketten laktok csak abban az utcában, nyilván másokat az zavarnak a kutyák, szóval ha nem mondod hogy te felfogod jelenteni, de mondjuk 5-10-en összeálltok és mondjátok neki hogy ha nem változtat, fel lesz jelentve, akkor találgathat élete végéig hogy ki volt
2013. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!